درمان، از بین بردن و رفع خط خنده و لبخند

لبخند یکی از جنبه‌های مهم بازتاب دهنده شخصیت هر فرد است. اما خطوط خنده روی جوانی ظاهر صورت شما تأثیر گذاشته و باعث می‌شود که سن بیشتر از آنچه هست به نظر برسد. با افزایش سن به دلیل افتادگی پوست ناشی از کمبود الاستین و کلاژن، خطوط خنده شروع به شکل گیری می‌کند. این خطوط به صورت عمودی از گوشه دهان به سمت ناحیه چانه شکل می‌گیرند. این افتادگی ظاهری پوست باعث تاثیرات روانی شده و باعث می‌شود که شما همیشه ناراحت و عبوس به نظر برسید.

درطول جلسه مشاوره، دکتر جمیلی که در روش‌های پیشرفته زیبایی شناسی آموزش دیده است با دقت و در زمان کافی به حرف‌های بیمار گوش می‌دهد تا بتواند نتایج مطلوب مورد نظر بیمار را درک کند. دکتر جمیلی از روش‌های به روز و خلاقانه برای دستیابی به ظاهری طبیعی استفاده می‌کند. او از ژل‌ها و بوتاکس مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا که برای استفاده در اطراف دهان ساخته شده استفاده می‌کند. برای این که بیمار دردی را در هنگام عمل احساس نکند او از کرم‌های بیحسی برای بیحس کردن ناحیه تحت درمان استفاده می‌کند. او کارهای لازم را برای اینکه شما در حین عمل احساس خوشایندی داشته باشید انجام می‌دهد.

علت ایجاد خط خنده چیست؟


عوامل متعددی وجود دارد که باعث تأثیر بر ظاهر چهره فرد می‌شود که یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد خط خنده، افزایش سن است. عوامل دیگر شامل قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید، رژیم غذایی، مراقبت‌های پوستی، عوامل ژنتیکی، عوامل محیطی و استعمال دخانیات است.

توصیه می‌شود که پس از انجام عمل شما از مراقبت‌های خوب پوستی مانند نئوستراتا برای کمک به حفظ مواد معدنی ضروری، آنتی اکسیدان ها، آب و کلاژن پوست استفاده کنید.

روش‌های رفع خط خنده


روش‌های زیر برای رفع خط خنده وجود دارد.

تزریق ژل

تزریق ژل

در بسیاری از موارد، خطوط خنده می‌توانند به طور موقت و کامل با استفاده از تزریق ژل حذف شوند. بسیاری از مشتریان پس از انجام یک جلسه درمان، از نتایج بدست آمده بسیار راضی بوده و سپس به درمان چین و چروک‌های دیگر نیز می‌پردازند.

اما در مواردی که خطوط خنده به شکل چین و چروک‌های عمیق روی پوست باقی می‌مانند، مشتریان ممکن است انتظار داشتن ظاهری با لطافت طبیعی و جوان را داشته باشند. در این موارد، استفاده از ژل‌های پوستی، به‌ویژه در ترکیب با مکمل‌های درمانی خطوط خنده، می‌تواند به نتایج طبیعی و عالی منجر شود.

 

 

قبل از انجام هرگونه اقدام درمانی، متخصصین زیبایی ما ناحیه مورد نظر را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند. آنان با دقت و توجه ویژه، عمق و میزان چروک را بررسی کرده و انتظارات مشتری را به طور صادقانه مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

روش انجام

با استفاده از ژل‌های طبی مطمئن مانند اسید هیالورانیک و کلاژن دکتر جمیلی به وسیله سوزن کوچکی ژل را در خطوط عمودی به آرامی تزریق می‌کند. با استفاده از بیحسی موضعی قبل از عمل، شما درد و سختی بسیار کمی را در طول عمل تجربه خواهید کرد. با افزایش حجم در زیر ناحیه مورد درمان، شما افزایش حجم آنی را ملاحظه خواهید کرد. درمان در حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول خواهد کشید.

درمان به این روش نسبتاً بدون درد بوده و نتایج آن برای مدت ۶ تا ۱۲ ماه باقی می‌ماند.

نتایج

نتایج

در بسیار از موارد خط خنده به طور موقتی و کامل به وسیله تزریق ژل از بین می‌رود. بسیاری از مشتریان پس از انجام یک بار درمان از نتایج حاصله بسیار راضی بوده‌اند و سپس اقدام به درمان چین و چروک‌های باقی مانده کرده‌اند.

در موارد حادتر، خط خنده به شکل چین و چروک‌های عمیق روی پوست باقی می‌ماند. در این موارد هم مشتریان می‌توانند انتظار ظاهری با لطافت طبیعی و جوان را داشته باشند. ژل‌های پوستی به خصوص زمانی که با درمان‌های مکمل همراه شوند نتایجی طبیعی و عالی را به دنبال خواهند داشت.

قبل از انجام هرگونه اقدام درمانی، متخصصین زیبایی ما ناحیه مورد نظر را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند. آنان با دقت و توجه ویژه عمق و میزان چروک را بررسی کرده و انتظارات مشتری را به طور صادقانه مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

روش دیگر برای حل این مشکل استفاده از سم بوتالینیوم است. مراحل انجام این عمل ۵ تا ۱۰ دقیق زمان می‌برد؛ اما بیمار باید به مدت ۴ ساعت از دست زدن، مالیدن، ماساژ یا استفاده از هرگونه مواد آرایشی در ناحیه درمان شده اجتناب کند. برای دستیابی به نتایج مطلوب باید دستورالعمل‌های پس از درمان که برای فرد تهیه می‌شود به دقت رعایت شود. تزریق بوتاکس که شامل تزریق سم بوتالینیوم است به طور موقتی عضلات صورت را شل کرده و چین و چروک و خطوط سطحی را کاهش می‌دهد. با تزریق مستقیم بوتاکس در ناحیه تحت درمان تنش و فشار عضلانی که باعث ایجاد چین و چروک می‌شود کاهش می‌یابد.

کرم‌های موضعی

اگر شما تمایلی به انجام عمل جراحی یا ایجاد شکاف در صورت خود ندارید، می‌توانید از کرم‌های موضعی برای کاهش خطوط خنده استفاده کنید. درمان‌های موضعی معمولاً شامل موادی مانند رتینول یا کلاژن هستند که با افزایش ارتجاع پوست، از افتادگی پوست جلوگیری می‌کنند. کرم‌های موضعی دیگر مانند اسید هیدروکسی آلفا، با جذب رطوبت، پوست را شاداب و فربه‌تر می‌کنند. برخی از افراد از درمان‌های موضعی به همراه تمرینات صورت برای تقویت و سفت کردن پوست صورت استفاده می‌کنند. با این حال، لازم به ذکر است که درمان‌های موضعی نمی‌توانند خطوط خنده را به طور کامل حذف کنند و برای کسب نتایج بهتر، معمولاً نیاز به تزریق ژل و بوتاکس وجود دارد.

لایه برداری شیمیایی و بازسازی پوست

بسیاری از بزرگسالان برای رفع خطوط خنده از روش‌های لایه برداری برای برداشتن پوست مرده استفاده می‌کنند. با لایه برداری شمیایی و بازسازی پوست می‌توان سلول‌های مرده روی پوست را بدون ایجاد عوارض جانبی قابل توجه به طور مؤثر از بین برد. این دو روش غیر از تحریک پوست و لایه برداری هیچ مشکل دیگری برای پوست ایجاد نمی‌کنند. البته ترکیب شیمیایی پوست هر شخص منحصر بفرد بوده و شما باید با دقت از هر یک از این روش‌ها استفاده کنید.

چگونه از شکل گیری خطوط خنده در اطراف دهان جلوگیری کنیم؟


برخی از راه‌هایی که به شما کمک می‌کند تا از شکل گیری خطوط خنده اطراف دهانتان پیشگیری کنید عبارتند از:

  • اجتناب از استعمال دخانیات
  • استفاده از ویتامین A و سرم ویتامین C
  • پیروی از یک رژیم غذایی سالم
  • حفاظت از کلاژن و الاستین پوست
  • خواب کافی
  • مرطوب نگه داشتن پوست صورت به صورت روزانه
  • عدم قرار گرفتن در معرض آفتاب
  • پرهیز از استرس
  • شل کردن عضلات صورت
Call Now Buttonتماس و مشاوره