جوان سازی پوست صورت با لیزر

جوان سازی پوست صورت با لیزر

متداول است که روش‌های متعددی برای جوانسازی پوست وجود دارند، از جمله جوانسازی صورت با استفاده از لیزر، جوانسازی پوست با استفاده از PRP و مزوتراپی پوست. در ادامه، به بررسی جوانسازی پوست با استفاده از لیزر خواهیم پرداخت. دستگاه هیدرودرمی یا دستگاه دیزینک – گالوانیک، یکی از بهترین و کارآمدترین اختراعات بشر در زمینه جوانسازی دست و پوست است. هیدرودرمی آبریژن از قدرت طبیعی آب و اکسیژن برای لایه‌بندی آسان پوست بدون نیاز به کریستال‌ها یا ساینده‌های سخت استفاده می‌کند و باعث ایجاد یک پوست درخشان و سالم‌تر می‌شود. هیدرودرمی آبریژن (آبرسانی پوست) یک پیشرفت جالب در فناوری مراقبت از پوست است که نتایج با اثربخشی بالا را به دنبال دارد و این نتایج تنها پس از یک جلسه جوانسازی صورت قابل مشاهده است. روش درمانی هیدرودرمی آبریژن (پاکسازی پوست) بهبود ظاهر خطوط، چین و چروک، گرفتگی و بستن منافذ باز پوست (مانند لکه‌های سیاه)، بهبود پوست چرب و مستعد جوش و پوست‌هایی که تغییر رنگ کرده‌اند (مانند ایجاد لکه‌های قهوه‌ای به دلیل پیری) را به ارمغان می‌آورد.

جوانسازی پوست صورت با استفاده از لیزر یک روش محبوب درمانی است که پوست را جوان‌تر می‌کند و علائمی همچون آسیب نور آفتاب، پیری پوست، افزایش سن و برخی از اختلالات پوستی را کاهش می‌دهد. جوانسازی پوست با لیزر RF ایمن، موثر و مناسب است. همچنین، هزینه جوانسازی و زیباسازی پوست صورت با لیزر فراکشنال نسبت به بسیاری از روش‌های دیگر جوانسازی پوست بسیار کمتر است. لیزر لایه‌های خارجی آسیب دیده پوست را برداشته و تولید کلاژن و سلول‌های جدید پوست را در لایه‌های زیرین تحریک می‌کند، که منجر به پوستی صاف‌تر، جوان‌تر و سالم‌تر می‌شودروش‌های متنوعی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توان به جوان‌سازی صورت با لیزر، جوان‌سازی پوست با استفاده از PRP و مزوتراپی پوست اشاره کرد. در اینجا، به بررسی جوان‌سازی پوست با استفاده از لیزر می‌پردازیم. دستگاه هیدرودرمی یا دستگاه دیزینک – گالوانیک یکی از بهترین و کارآمدترین اختراعات بشر در زمینه جوان‌سازی دست و پوست است. هیدرودرمی آبریژن از قدرت طبیعی آب و اکسیژن برای لایه‌بندی آسان پوست بدون نیاز به استفاده از کریستال‌ها یا ساینده‌های سخت استفاده می‌کند و باعث ایجاد یک ظاهر شاداب‌تر و سالم‌تر برای پوست می‌شود. هیدرودرمی آبریژن (آبرسانی پوست) یک پیشرفت جالب در فناوری مراقبت از پوست است که نتایج با اثربخشی بالا را به همراه دارد و این نتایج تنها پس از یک جلسه درمانی قابل مشاهده هستند. روش درمانی هیدرودرمی آبریژن (پاکسازی پوست) بهبود ظاهر خطوط، چین و چروک، گرفتگی و بستن منافذ باز پوست (مانند لکه‌های سرسیاه) را بهبود می‌بخشد و همچنین برای پوست‌های چرب و مستعد جوش و پوست‌هایی که دچار تغییر رنگ شده‌اند (مانند ایجاد نقاط تیره روی پوست مانند لکه‌های قهوه‌ای به دلیل بالارفتن سن) مفید است.

در صورتی که می خواهید پوستی صاف و بدون چروک داشته باشید، می‌توانیم به شما کمک کنیم تا جوان تر به نظر برسید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. در کلینیک رازی، ما راه حل ثابت شده‌ای که جوان سازی پوست با لیزر فرکشنال نام دارد را عرضه می‌کنیم که به سرعت و به آسانی چین و چروک و جای زخم‌ها را کاهش می‌دهد تا به شما کمک کند، پوست صافی داشته باشید. این روش غیرتهاجمی، بافت پوست را بهبود می‌بخشد، رنگدانه های سیاه را کم رنگ می‌کند، ظاهر جای زخم را کاهش می‌دهد و لکه‌ها را کمرنگ و محو می سازد.

جوان سازی پوست صورت با لیزر

انواع

انواع دستگاه لیزر پوست وجود دارد، که از مهمترین آنها میتوان اشاره کرد به لیزر CO2T ، لیزر اربیوم و لیزر فرکشنال. در ادامه به بررسی روش های جوانسازی پوست صورت با لیزر شرح داده می شود:

  1. لیزر CO2: این نوع لیزر پرتوان‌ترین روش لیزر موهای زائد است موجود برای جوان سازی پوست صورت است. سطح پوست پس از درمان شدن با لیزر CO2، سفت‌تر و صاف‌تر به نظر می‌رسد، زیرا لیزر برای محدود کردن الیاف کلاژن که در لایه زیرین پوست قرار دارند از گرما استفاده می‌کند. لیزر CO2 باعث کاهش یا رفع چروک صورت، جای جوش و زخم‌ها، زگیل‌ها و ماه گرفتگی‌ها می‌شود. این روش حتی برای درمان سرطان پوست در سطوح اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. جوان‌سازی واژن با دستگاه لیزر مونالیزا تاچ توسط دستگاه مخصوص لیزر CO2 انجام می‌شود که دارای یک پروب مخصوص است که امواج لیزر را از کناره‌های پروب و به صورت جانبی ساطع می‌کند. جهت درمان آفتاب سوختگی پوست از  لیزر CO2 فراکشنال استقاده میگردد ، در این روش برای لایه برداری پوست از لیزر CO2 فراکشنال استفاده می‌شود. این روش نیز مشابه  با روش پیلینگ شیمیایی عمل می‌کند، با این تفاوت که برای لایه برداری پوست از اشعه لیزر استفاده می‌شود.
  2. روش جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال: این روش جوان سازی پوست صورت از سایر روش های جوانسازی پوست با لیزر متمایز می باشد، زیرا عوارض جانبی کمی دارد. پس از کشیدن پوست صورت با این روش درمانی در واقع پوست دچار التهاب یا درد نمی‌شود و به دوره ریکاوری نیاز نمی باشد. با این حال، شایان ذکر است که این روش جوانسازی پوست صورت تنها در یک جلسه انجام نمی‌گیرد و برای بهبودی کامل ظاهر پوست با لیزر فراکشنال  چند هفته تا چند ماه زمان نیاز می باشد.
  3. میکرونیدلینگ صورت (عمل تحریک زیرپوستی تولید کلاژن) یک اصطلاح کلی برای اشاره به عملی است که طی آن یک ابزار مخصوص که یک غلتک کوچک و تعداد زیادی سوزن بسیار ریز (معمولاً فلزی) در قسمت سر آن تعبیه شده است، بر روی پوست شما حرکت داده می‌شود. در فرآیند جوان شدن پوست صورت با میکرونیدلینگ، استفاده از سوزن‌های ریزی که در این وسیله استفاده شده است، زخم‌های بسیار کوچکی به صورت کنترل شده بر روی سطح پوست ایجاد می‌شود که باعث تحریک پوست و افزایش تولید کلاژن و الاستین در آن می‌شود. تحریک کردن فرایند ترمیم و بازسازی طبیعی پوست باعث می‌شود که لایه زاینده پوست ضخیم‌تر شود و چروک‌های پوست بهبود پیدا کند و رفع جای زخم موثر است . علاوه بر آن با انجام میکرونیدلینگ پوست ، کانال‌های بسیار ریزی بر روی لایه سطحی پوست ایجاد می‌شود که در جذب سریع‌تر و مؤثرتر ژل‌ها، کرم‌ها و سروم‌ها به داخل بافت پوست تأثیر زیادی دارد.

روش درمان

روش درمان جوان سازی پوست صورت با لیزر

این روش جوان سازی پوست صورت معمولا با بی حسی موضعی (تزریق بی حسی در محل درمان) صورت می‌گیرد. متخصص پوست برای جوان سازی پوست صورت با لیزر، از لیزرهای مخصوصی استفاده می‌کند. لایه‌های خارجی پوست با استفاده از یک پرتو نور لیزری بخار می‌شوند و پوست زیرین را صاف‌تر و جوان تر می‌سازد. در هنگام از بین رفتن لایه‌های قدیمی، رشد سلول‌های پوستی جدید تحریک می‌شود. روش جوان سازی پوست با لیزر بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد و زیباسازی پوست با لیزر تا دو ساعت طول می‌کشد. هر دو روش لیزر درمانی شرح داده شده، با محدود کردن آسیب گرمایی به پوست به کمتر شدن عوارض کمک می‌کنند.

روند بهبودی و نتایج

نتایج و بهبودی در روش جوانسازی پوست صورت با لیزر و لیزر پوست صورت به نوع لیزر مورد استفاده و ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می گیرد، بستگی دارد. بهبودی در روش های جوانسازی پوست صورت تهاجمی، به چند هفته زمان نیاز دارد. پس از انجام روش جوانسازی پوست با لیزر، زمان بهبودی تقریبا دو هفته می باشد، که در طی آن ناحیه درمان شده بهبود پیدا می‌کند و لایه جدیدی از پوست سالم ظاهر می‌شود و باعث می‌شود که ناحیه درمان شده صاف‌تر، سفت‌تر و به طور کلی سالم‌تر به نظر برسد. این روش جوان سازی پوست را می توان برای جوان سازی پوست دست و گردن نیز بکار برد.

مزایا

مزایا جوان سازی پوست صورت با لیزر

برای کاهش و درمان چین و چروک صورت، جای زخم و آکنه، رفع تاتو، لکه‌های پوستی و ماه گرفتگی‌ها می‌توان از این روش استفاده کرد. بهبود بافت کلی پوستی که در نتیجه تجمع آسیب‌های نور خورشید زبر و زمخت شده، از مزایای جوانسازی صورت با این روش است. روش جوانسازی پوست با لیزر همچنین برای از بین بردن خال‌ها و رفع زگیل  استفاده می‌شود. این روش جوان سازی پوست صورت در رفع جای زخم‌های خفیف تا متوسط صورت که ناشی از جراحی یا آسیب دیدگی می باشد نیز بکار برده می‌شود.

عوارض

پس از انجام روش جوان سازی صورت با لیزر، عوارض جانبی مشخصی در بین بعضی از بیمارن به وجود می‌آید. با این حال، این عوارض معمولا نسبتا خفیف هستند و در کوتاه مدت از بین می‌روند. عوارض جانبی شایع شامل قرمزی پوست، ورم ناحیه درمان شده و التهاب (شبیه احساسی است که پس از آفتاب سوختگی خفیف به فرد دست می‌دهد) است.

هزینه و قیمت

هزینه‌ی جوانسازی پوست صورت بسته به نوع لیزر استفاده شده، وسعت ناحیه درمان شده و تعداد جلسات درمانی بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه‌های لیزر جوان سازی پوست می‌توانید با مشاورین کلینیک رازی تماس بگیرید.

راه ها و روش های بدون جراحی زیادی برای جوان سازی پوست دست و صورت وجود دارد، از جمله لیفت صورت، جوان سازی پوست صورت با لیزر آر اف، هزینه و قیمت و راه های جوانسازی پوست صورت و دست، بدون عوارض در آقایان و خانم ها، لایه برداری و لیزر، تزریق بوتاکس، میکرودرم صورت،تزریق چربی، پلینگ و تزریق چربی. محبوبیت این روش های جوان سازی پوست به دلیل نتایج موثر و عوارض بسیار کم آنها می باشد. تمامی روش های درمانی فوق در کلینیک رازی انجام می شود، شما برای اطلاعات بیشتر در هر زمینه می توانید به مقاله آن در همین سایت مراجعه فرمایید.

Call Now Buttonتماس و مشاوره