میکرونیدلینگ که از آن تحت عنوان تحریک تولید کلاژن یاد می‌شود سیستم ترمیم کننده طبیعی بدن را تحریک می‌کند که به تولید کلاژن بپردازد. این روش درمانی از لحاظ بالینی ثابت شده که باعث رفع چین و چروک و خطوط ریز و درشت صورت می‌شود، باعث بهبود ساختار پوست می‌‌شود، به اصلاح آسیب دیدگی ناشی از نور آفتاب می‌‌پردازد و به خوبی به درمان سایر مشکلات پوستی خواهد پرداخت. به علاوه به پوست کمک می‌‌کند جوان تر، سالم تر و شاداب تر به نظر برسد. میکرونیدلینگ یک روش بسیار عالی برای بهبود ظاهر جای جوش، بافت اسکار و ترک‌های حاصل از کشیدگی پوست است. از میکرونیدلینگ در برخی از روش‌های مخصوص جوان سازی صورت از قبیل جراحی پلک و لکه‌های حاصل از نور آفتاب استفاده می‌شود. میکرونیدلینگ برخلاف نقشی که کلاژن در رشد موها دارد یک روش موثر برای درمان ریزش مو محسوب نمی‌شود. این روش در واقع یک روش کم تهاجمی است، با درد کمی همراه است و دوران بهبود پس از آن طولانی نیست.

 

 

اگر شما در سطح مناسبی از سلامت جسمانی قرار دارید و درباره ظاهر پوست خود نگران هستید و پوست شما به روش‌های درمانی خانگی یا سایر روش‌ها از قبیل پیلینگ شیمیایی پاسخ نداده است می‌توانند متقاضی درمان با میکرونیدلینگ باشید. میکرونیدلینگ به عنوان آخرین مرحله در درمان پوست در نظر گرفته می‌‌شود و در صورتی که شما نتایج دلخواه را به دست آوردید باید از عمل جراحی برای جوان سازی صورت خود استفاده کنید. با متخصص پوست در خصوص مناسب بودن این روش با شرایط پوست خود صحبت کنید.

جهت مشاوره جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

 میکرونیدلینگ چگونه عمل می‌کند؟


میکرونیدلینگ چگونه عمل می_کند؟

 میکرونیدلینگ از سوزن‌های بسیار ریز برای ایجاد آسیب‌های کنترل شده در پوست استفاده می‌‌کند تا فرایند ترمیم طبیعی بدن آغاز شود. این روش درمانی به کمک یک وسیله که شبیه مداد است و دارای تعدادی سوزن بسیار ریز می‌باشد انجام خواهد شد. این وسیله روی پوست حرکت می‌کند، سوزن‌های آن وارد لایه زیر سطح پوست می‌شوند و جراحات کوچکی را به وجود می‌آورند. هرگز نمی‌تواند یک کانال را به وجود بیاورد که بدن با تولید بافت جدید به پر کردن آن خواهد پرداخت و با تحریک تولید سیتوکین و سایر هورمون‌های رشد که به تولید و ترشح الاستین و کلاژن می‌پردازند باعث جوان سازی پوست خواهد شد. الاستین و کلاژن در بدن وظیفه حفظ انعطاف پذیری، جوانی، شادابی، سلامت و زیبایی پوست را بر عهده دارند. تحقیقات بالینی نشان داده که میکرونیدلینگ علاوه بر تولید الاستین و کلاژن بیشتر باعث ضخیم شدن اپی درم می‌شود و به تولید عروق خونی جدید می‌پردازد تا ذخایر خونی پوست را افزایش دهد.

 میکرونیدلینگ به درمان چه مشکلاتی خواهد پرداخت؟


 میکرونیدلینگ با مزایای بسیار زیادی همراه است و می‌تواند به درمان آن دسته از مشکلات پوستی کمک کند که به علت آسیب دیدگی بافت به وجود آمده است و با تولید الاستین و کلاژن باعث جوان سازی پوست خواهد شد. برخی از مشکلات پوستی که توسط میکرونیدلینگ درمان می‌شوند و میکرونیدلینگ می‌تواند این مشکلات صورت را هدف قرار دارد به شرح زیر می‌باشند:

 • بافت اسکار حاصل از آکنه
 • لکه‌های حاصل از بالا رفتن سن
 • چین و چروک و خطوط ریز روی صورت
 • منافذ باز پوست
 • سایر انواع بافت اسکار
 • از بین رفتن خاصیت انعطاف پذیری پوست
 • مشکلات مربوط به رنگ پوست

 میکرونیدلینگ برای جوان سازی و رفع جای جوش


 منظور از بافت اسکار آتروفیک بافت اسکاری است که به علت آسیب‌های التهابی از قبیل جوش به وجود می‌آید و پوست آسیب می‌بیند. بافت اسکار حاصل از جوش از قبیل بافت اسکار چکشی زمانی به وجود می‌‌آید که بدن نمی‌تواند به اندازه کافی به تولید کلاژن بپردازد تا بافت آسیب دیده به علت جوش پوستی را ترمیم کند. میکرونیدلینگ نیز از اصول ساده سایر روش‌های درمانی استفاده می‌‌کند و با به وجود آوردن آسیب‌های کنترل شده سیستم ترمیم کننده بدن را تحریک می‌کند تا به تولید کلاژن بیشتری بپردازد و به درمان جای جوش کمک کند. میکرونیدلینگ یک روش درمانی محبوب برای رفع جای جوش و سایر انواع بافت اسکان از قبیل بافت اسکار حاصل از ترک‌های پوستی محسوب می‌شود زیرا با عوارض جانبی بسیار کمی همراه است، باعث تیره شدن رنگ پوست نمی‌‌شود، دوران بهبود پس از آن در مقایسه با سایر روش‌های درمانی کوتاه تر است، در مقایسه با روش‌هایی مانند پیلینگ شیمیایی یا لیزر پوست با تهاجم بسیار کمی همراه است. میکرونیدلینگ صرف نظر از سایر دلایل محبوبیت به لحاظ درمان جای جوش و اثرگذاری بالایی که در این راستا دارد بسیار معروف می‌باشد.

  کاشت مو در افراد مشهور (احسان علیخانی، یحیی گل محمدی و …)

 آیا می‌توان از میکرونیدلینگ برای درمان انواع مختلف پوست استفاده کرد؟


 پاسخ این سوال مثبت است و می‌‌توان از میکرونیدلینگ برای درمان انواع مختلف پوست استفاده کرد. سوزن‌هایی که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند ممکن است کمی باعث ترس شما شود اما جالب است بدانید که در مقایسه با تعداد زیادی از روش‌های زیبایی با تهاجم بسیار کمی همراه می‌باشد. استفاده از سوزن‌های ریز به مداد میکرونیدلینگ اجازه می‌دهد تا بتواند به خوبی به درون لایه‌های عمیق پوست نفوذ کند و نتایج بسیار خوبی را به وجود بیاورد در حالی که کمترین آسیب را به لایه خارجی پوست که همان اپی درم است وارد می‌کند. این امر از تحریک تولید ملانین که باعث تیره شدن رنگ پوست می‌شود جلوگیری خواهد کرد و باعث می‌‌شود استفاده از میکرونیدلینگ در انواع مختلف پوست یک روش ایمن محسوب شود. به اندازه از آنجایی که میکرونیدلینگ باعث آسیب رساندن یا رفع لایه فوقانی پوست نمی‌شود ریسک بروز بافت اسکار و عوارض جانبی احتمالی به حداقل خواهد رسید.

 تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و میکرونیدلینگ با مزایای بسیار زیادی دارد


 تزریق پلاسمای غنی از پلاکت یکی از روش‌های بسیار پرطرفدار است که در مطب پزشک انجام می‌شود. در این روش نمونه خون تهیه شده حاوی پروتئین بسیار بالایی می‌باشد که به درون پوست تزریق خواهد شد. برای انجام این کار پزشک اقدام به تهیه نمونه خون شما خواهد کرد سپس آن را درون دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌‌دهد تا تحت شرایط خاص خون و مشتقات خونی از هم جدا شوند. پلاسمای غنی از پلاکت می‌تواند به درمان آرتروز مفاصل و ترمیم پارگی تاندون آشیل کمک کند و در صورتی که با میکرونیدلینگ مورد استفاده قرار بگیرد می‌تواند باعث تسریع فرایند ترمیم پوست شود. با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت می‌‌توانید از مزایایی مانند شفاف شدن پوست و افزایش شفافیت پوست بهره مند شوید به عبارتی تزریق پلاسمای غنی از پلاکت در کنار میکرونیدلینگ باعث دو برابر شدن اثرگذاری آن خواهد شد. از آنجا که پس از درمان پوست شما توسط تعداد زیادی زخم بسیار کوچک پوشیده می‌شود بهترین زمان برای استفاده از تزریق پلاسمای غنی از پلاکت در سطح پوست خواهد بود. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به راحتی توسط لایه‌های عمیق تر پوست جذب می‌شود و باعث افزایش تولید کلاژن خواهد شد. برخی از مزایای بی نظیر میکرونیدلینگ در کنار تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به شرح زیر می‌باشند:

 • یک روش کم تهاجمی است.
 • دوران بهبود پس از آن بسیار کوتاه است.
 • یک روش درمانی طبیعی است.
 • مانند لیزر ریسک بروز سوختگی یا داغ شدن بیش از حد پوست را به دنبال نخواهد داشت.
 • باعث تولید کلاژن جدید می‌شود که تا چند هفته پس از درمان این روند ادامه پیدا می‌‌کند.
 • باعث بهبود سفیدی و درخشندگی پوست می‌شود.
 • نتایج حاصل از آن تا مدت زیادی باقی می‌مانند.
 • یک روش ساده است که به جای ترکیبات مصنوعی از نمونه خون خود شما استفاده می‌کند.
  لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی: روش‌ها و مزایا

 پس از میکرونیدلینگ با پی آر پی چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

 هنگامی ‌که شما برای میکرونیدلینگ با پی آر پی به پزشک مراجعه می‌کنید از بازوی شما اقدام به نمونه گیری خواهد کرد دقیقاً شبیه زمانی که قصد انجام آزمایش خون را دارید. پس از آماده شدن نمونه خون پزشکان را در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌دهد تا تحت شرایط خاص و سرعت بسیار بالا خون و مشتقات آن از هم جدا شوند. نمونه به دست آمده حاوی پلاکت‌های غنی از پروتئین است که ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر از تراکم آن درون خون عادی شما است. در زمانی که پزشک اقدام به آماده کردن پلاسمای غنی از پلاکت می‌کند شما می‌توانید استراحت کنید. این روش بدون هیچ گونه دردی انجام می‌شود و یک روش بسیار موثر برای تحریک ترمیم سلول و افزایش فرایند تولید کلاژن و الاستین است که از پوست شما محافظت می‌کند و باعث بهبود سفیدی و لطافت آن خواهد شد. اگر شما از علائم و نشانه‌های حاصل از بالا رفتن سن خود ناراحت هستید و هر موقع که با این نگاه می‌کنید احساس پیری می‌کنید اما تمایلی هم به انجام روش‌های جراحی یا لیزر درمانی ندارید می‌توانید از مزایای بیشمار میکرونیدلینگ با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت بهره‌ مند شوید.

 تفاوت میکرونیدلینگ با روش‌های خانگی چیست؟


تفاوت میکرونیدلینگ با روش_های خانگی چیست؟

 میکرونیدلینگ یک روش درمانی تخصصی است که فقط توسط پزشک و در مطب انجام می‌شود. برخی از افراد به منظور صرفه جویی در هزینه‌های خود اقدام به تهیه درما رولرهای خانگی می‌کنند که برخلاف میکرونیدلینگ نمی‌تواند باعث سوراخ شدن پوست شود. اگرچه ممکن است استفاده از درما رولرهای خانگی یک روش بدون درد به نظر برسد مشکل این است که شما نتایج دلخواهی را به دست نمی‌آورید. سوراخ‌هایی که در طول درمان با میکرونیدلینگ به وجود می‌‌آید باعث جوان سازی پوست خواهد شد اما در بهترین حالت ممکن درما رولر فقط باعث شفاف شدن پوست شما می‌شود. اگر شما قصد دارید نتایج بهتر و ماندگارتری را به دست بیاورید میکرونیدلینگ در مقایسه با درما رولر یک انتخاب بهتر محسوب می‌‌شود اما اگر خواهان نتایج خیلی چشمگیر نیستید می‌توانید از درما رولر استفاده کنید.

 آیا میکرونیدلینگ عوارض جانبی و خطرناک دارد؟


 میکرونیدلینگ نیز همانند همه روش‌های زیبایی با خطراتی همراه است که شایع ‌ترین آنها بروز کبودی خفیف پوست پس از درمان است البته ممکن است تا چند روز نیز شاهد قرمزی پوست خود باشید. در صورتی که دچار عوارض جانبی شدید از قبیل موارد زیر شدید باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • خونریزی
 • کبودی
 • عفونت
 • پوسته ریزی

 در صورتی که موارد زیر در خصوص شما صدق می‌کند متقاضی مناسبی برای درمان نخواهید بود:

 • اگر باردار هستید.
 • اگر برخی بیماری‌های خاص از قبیل پسوریازیس یا اگزما دارید.
 • اگر زخم باز دارید.
 • اگر به تازگی پرتو درمانی کردید.
 • اگر سابقه بافت اسکار دارید.

 مراقبت‌های قبل از میکرونیدلینگ شامل چه مواردی است؟


 قبل از میکرونیدلینگ پزشک نکات مهم مربوط به آماده شدن برای درمان را به شما گوشزد خواهد کرد تا شما نتایج خوبی را به دست آورید. ممکن است پزشک از شما بخواهد که از مصرف برخی داروهای خاص مانند ایبوپروفن یا داروهای مخصوص آکنه خودداری کنید تا نتایج خوبی را از درمان به دست بیاورید. همچنین ممکن است پزشک شما بخواهد که از مصرف رتینوئیدهای موضعی نیز خودداری کنید تا ریسک بروز برخی از عوارض جانبی خاص را به حداقل برسانید.

 مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ شامل چه مواردی است؟


 تا ۷۲ ساعت پس از درمان موارد زیر را رعایت کنید:

 • پوست خود را تمیز نگه دارید زیرا این روش بر پایه ایجاد آسیب‌های کوچک درون پوست همراه است و این مسئله باعث حساسیت پوست شما می‌شود به همین دلیل شما باید با تمیز نگه داشتن پوست خود از بروز عفونت جلوگیری نمایید. پزشک به شما توصیه می‌کند که از پاک کننده‌های ملایم و آب ولرم برای شستشوی صورت خود استفاده کنید. باید از تمیز بودن دست‌های خود قبل از شستشوی صورت اطمینان حاصل کنید.
 • میکرونیدلینگ باعث می‌شود پوست شما بسیار خشک شود که خشکی پوست علت اصلی احساس سفت شدن آن پس از درمان است به همین دلیل باید تا جایی که می‌‌توانید به مصرف مایعات بپردازید تا آب کافی در اختیار پوست شما قرار بگیرد. هیالورونیک اسید بهترین محصول برای مراقبت از پوست است با توجه به اینکه تعدادی زخم باز درون پوست وجود دارد هیالورونیک اسید می‌‌تواند به سرعت به لایه‌های عمیق تر نیز نفوذ کند.
 • از میکرونیدلینگ تحت عنوان لیفت طبیعی صورت یاد می‌‌شود که این امر با ایجاد برخی جراحات کوچک محقق خواهد شد و شما باید صبر کنید تا بهتر بتواند به ترمیم آنها بپردازد و نتایج بسیار خوبی را به دست بیاورید. از یک سرم آنتی اکسیدان که حاوی ترکیبات و برخی خاص است و باعث لطافت پوست، کاهش التهاب و تسریع فرایند جوان سازی آن می‌شود استفاده نمایید.
 • بعد از استفاده از هرگونه محصولی که باعث التهاب پوست می‌شود خودداری کنید. منافذ پوست در دوران پنجره پس از درمان به سرعت بسته می‌‌شود و به خوبی ترمی‌م نخواهد شد به همین دلیل باید از محصولات مراقبتی و آرایشی استفاده کنید. در عوض سعی کنید از محصولات موثر و کمک کننده استفاده نمایید. میکرونیدلینگ به تنهایی باعث کاهش آثار حاصل از بالا رفتن سن می‌شود با این حال شما باید هر کاری که باعث تسریع فرایند ترمیم کنندگی پوست می‌شود را انجام دهید.
 • استفاده از پپتیدهای تحریک کننده کلاژن برای کسب نتایج عالی از درمان توصیه می‌شود. پپتید به زنجیره‌های آمینو اسید گفته می‌شود که وقتی به هم متصل می‌شوند پروتئین را به وجود می‌آورند. زنجیره‌های کوتاه آمینو اسید می‌تواند به درون لایه فوقانی پوست نفوذ کند و هم باعث تحریک تولید کلاژن شود و هم باعث تقویت خود کلاژن شود.
 • در دورانی که پوست شما در حال بهبود است باید حداقل تا یک هفته پس از آن از پوست خود مراقبت کنید و از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید، شنا و ورزش‌های سنگین اجتناب نمایید.
 • پس از آن که ۷۲ ساعت حیاتی از درمان با میکرونیدلینگ سپری شد باید از محصولاتی استفاده کنید که فاقد ترکیبات شیمیایی است و دوست پوست شما محسوب می‌شوند.
  عمل زیبایی چانه بدون جراحی با تزریق چربی

 استفاده از محصولات پوستی بعد از میکرونیدلینگ


 پوست بزرگترین اندام بدن است که حیات دارد و یک دستگاه تنفسی است و در صورتی که به خوبی از آن مراقبت شود مانند موتور ماشین به خوبی کار خودش را انجام می‌دهد. مراقبت از پوست یک سرمایه گذاری میلیون دلاری است زیرا در آینده شما را متحمل هزینه‌های حاصل از درمان نخواهد کرد. میکرونیدلینگ که از آن تحت عنوان تحریک کلاژن یاد می‌شود روشی است که باعث تولید کلاژن در لایه‌های عمیق تر پوست خواهد شد. کلاژن واحد سازنده پوست است و سلول‌ها محافظت می‌کند و باعث تقویت آنها می‌‌شود و منجر به بهبود لطافت و سفتی پوست خواهد شد. به محض انجام میکرونیدلینگ کانال‌های درون پوست به وجود می‌‌آید و منافذ پوست باز می‌شوند در این دوران پنجره کوچک زمانی شما باید از محصولات صحیح مراقبت از پوست استفاده کنید تا نتایج حاصل از درمان چشمگیر باشد. در روزها و ماه‌های پس از درمان شما متوجه شادابی و لطافت بیشتر پوست خود خواهید بود. در این دوران باید با انتخاب محصولات مناسب مراقبت از پوست بر ارتقاء سطح سلامت پوست خود کمک کنید. شما می‌توانید در خصوص انتخاب محصولات مناسب برای مراقبت از پوست خود با پزشک مشورت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

 هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟


 

هزینه میکرونیدلینگ به وسعت قسمتی که قرار است درمان شود، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان و انجام دادن میکرونیدلینگ به تنهایی یا در کنار سایر روش‌های زیبایی بستگی دارد. در جلسه مشاوره پزشک شما در خصوص قیمت میکرونیدلینگ صحبت می‌کند و یک برنامه درمانی متناسب با شرایط و بودجه شما طراحی خواهد کرد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان Call Now Buttonتماس و مشاوره
×ارتباط در واتساپ