جوانسازی دست با ژل و چربی: حجم دادن و رفع چروک پشت دست وانگشتان

جوانسازی دست با ژل و چربی

دست‌های چین‌دار، رگ‌دار، یا چروکیده یک نشانه‌ی گویا از پیری هستند. حتی اگر لیفت صورت یا دیگر روش‌های جوان‌سازی انجام داده‌اید، دست‌های شما می‌توانند نتایج شما را با فاش کردن اندازه واقعی سن پوستتان خنثی کند. پزشکان از ترکیبی از درمان‌های مراقبت از پوست پزشکی برای جوان‌سازی دست استفاده می‌کنند، از جمله تزریق چربی (انتقال)  و تزریق ژل  . ژل‌های موقتی مانند Restylane، Juvederm و Radiesse معمولا استفاده می‌شوند. این تکنیک‌ها تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شوند. در مواردی که تزریق چربی، روش ترجیحی است که در آن چربی با استفاده از لیپوساکشن  از دیگر نقاط بدن برداشت می‌شود و دوباره به داخل دست‌ها تزریق می‌شود، روش با استفاده از بی‌حسی موضعی با آرام‌بخش انجام می‌شود. مردان و زنان می‌توانند با استفاده از این روش‌ها علائم نمایان پیری را کاهش دهند.

دست‌ها همانند صورت نیز تحت تأثیر عوامل پیری قرار می‌گیرند، اما با استفاده از انواع درمان‌های جوانسازی می‌توان ظاهر جوانی دست‌ها را بهبود بخشید. روش‌های مختلفی وجود دارد که پزشکان می‌توانند از آنها برای بازگرداندن جوانی به دست‌های شما استفاده کنند، شامل بهبود بافت و تن پوست، کاهش آسیب‌های ناشی از تابش خورشید و کاهش لکه‌های سنی.

تزریق ژل و تزریق چربی از بهترین روش‌های درمانی هستند که می‌توانند نتایج بلندمدتی را به ارمغان بیاورند. این روش‌ها بهبودی قابل توجهی در ظاهر دست‌ها ایجاد می‌کنند، باعث بهبود تناسب و تنش پوست می‌شوند و لکه‌های ناشی از پیری را کاهش می‌دهند.

ظاهر دست‌های جوان چطور است؟


ظاهر دست‌های جوان چطور است؟

دست سالم و جوان دارای پری زیر پوستی با پوست نرم و بدون چین و چروک به جز چین‌های خمیدگی بر روی مفاصل انگشت است. رگها ممکن است قابل مشاهده باشند، به ویژه در افراد لاغر و ورزشکار، اما رنگ آبی آنها نامحسوس است. تاندون‌ها قابل مشاهده هستند، به ویژه هنگامی که انگشتان دست باز هستند، اما به طرز ماهرانه‌ای. پری پوست و بافت‌ها از ظاهر استخوانی دست‌ها جلوگیری می‌کنند.

ظاهر دست پیر چگونه است؟ 


ظاهر دست پیر چگونه است؟ 

همه شما می‌توانید دست پیر را هنگامی که می‌بینید تشخیص دهید، اما درک فرآیند پیری در تعیین آنچه که درمان می‌تواند به طور بهینه دستان شما را تغییر دهد، مهم است، و آنها را جوان‌تر می‌کند.

دست دائما در معرض عوامل محیطی است که می‌توانند روند پیری را تسریع کنند. پیری دست یک فرآیند سه بعدی است که شامل بافت‌های استخوانی و زیر جلدی و همچنین پوست است. غشاء میانی پوست نازک‌تر می‌شود. از دست دادن ضخامت غشایی و آتروفی بافت‌های زیر پوستی رگه‌ها را برجسته‌تر، پیچاپیچ و آبی رنگ می‌کنند. لکه‌های ناشی از پیری شایع‌تر می‌شوند مانند ناهنجاری‌های رنگدانه. تاندون‌ها حتی در حالت استراحت واضح‌تر می‌شوند. فیبرهای تاندون ممکن است قابل مشاهده شوند. پوست نازک و پر چین می‌شود و خاصیت ارتجاعی آن کاهش می‌یابد. عضلات بیشتر تحلیل می‌روند، که منجر به گود شدن دست و ظاهر برجسته‌تر مفاصل می‌شود. گره‌های آرتروزی می‌توانند بر برجستگی مفاصل تاکید بیشتری داشته باشند.

جوانسازی دست چگونه می‌تواند به حل این مشکل کمک کند؟


جوان‌سازی دست می‌تواند زیبایی دست‌ها را به روش‌های مختلفی بهبود بخشد، از جمله:

  • بازگرداندن حجم از دست رفته
  • به حداقل رساندن ظاهر رگه‌ها و تاندون‌ها
  • از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای

انواع روش‌های جوان کردن پوست دست 


انواع روش‌های جوان کردن پوست دست 

دست‌های شما در میان قسمت‌های اولی هستند که نشانه‌های قابل رویت و چشمگیر پیری را نشان می‌دهند. دست‌های شما به همان اندازه که صورتتان پیری را آشکار می‌کند این کار را می‌کنند. علائم پیری روی صورت اولین چیزهایی هستند که هر کسی در مورد یک فرد به آن توجه می‌کند. اما دستان شما همچنین ویژگی‌های برجسته‌ای هستند. پس از صورت و گردن، دست‌ها شاید بخش قابل ملاحظه‌ای از قسمت‌های آشکار بدن شما هستند. به همین دلیل، پزشکان به بیماران طیف کاملی از درمان‌های جوانسازی دست را برای بازگرداندن ظاهر زیبای دست‌هایشان ارائه می‌دهند.

بهترین راه‌های رفع چین و چروک دست‌ها عبارت‌اند از:

ژل‌های پوستی برای جوان‌سازی دست 

ژل‌های پوستی برای جوان‌سازی دست 

برای بیماران بسیار شایع است که در مورد ظاهر پیر دستانشان شکایت کنند و سردرگم هستند که آیا چیزی برای بهبودی آنها وجود دارد یا خیر. بدن شما کلاژن را در طول فرایند پیری از دست می‌دهد، که سبب از دست دادن حجم می‌شود و می‌تواند به قابل دید شدن رگ‌ها و استخوان‌ها در دستان شما منجر شود. با تزریقات ژل ، شما می‌توانید حجم از دست رفته را پر کرده و چین‌های دست را صاف کنید و ظاهر جوان‌تری به دست‌ها بدهید.

ژل‌های پوستی می‌توانند بهبود قابل توجهی در ظاهر دست‌های پیر ایجاد کنند، ظاهر رگه‌ها و تاندون‌ها را ناپیدا و نرم می‌کنند، و ظاهر پوست را با ظاهری پر گوشتی می‌کنند.

فرآیند عمل شامل چیست؟ 

اسید هیالورونیک، پلی‌لاکتیک اسید یا ژل‌های كلسيم هيدروكسيل آپاتيت می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. روش بر مبنای مطب نیازی به مسکن یا بیهوشی ندارد. هیچ خرابی در این روش وجود ندارد.

انواع فیلر برای جوانسازی دست 

بسیاری از پزشکان از ردیس برای جوان‌سازی دست استفاده می‌کنند زیرا باعث تحریک تولید کلاژن در پوست شما می‌شود و نتایج آن طولانی مدت هستند، گاهی اوقات تا یک سال. ردیس ساخته شده از میکروسفور مبتنی بر کلسیم است که حجم را به محل تزریق بلافاصله اضافه می‌کند. ردیس همچنین گزینه خوبی برای دست است، زیرا با لیدوکائین، یک بیهوشی، برای از بین بردن ناراحتی مخلوط شده است.

ژل‌های اسید هالورانیک همچنین برای جوان‌سازی دست کار می‌کنند و در طول مشاوره با پزشک، او قادر خواهد بود که مشخص کند کدام ژل پوستی مناسب برای نیازهای جوانسازی دست شما است.

تزریق چربی 

تزریق چربی 

تزریق چربی  یک انتخاب واضح برای مدت طولانی، جوان‌سازی زیبایی برای پشت دست‌ها است. بدون هیچ گونه بخیه، هیچ بیهوشی عمومی و حداقل از کار افتادگی، تزریق چربی می‌تواند یک ظاهر تازه و لیفت شده‌ی طبیعی به دست‌ها بدهد.

با پیری، کاهش کلاژن در پوست باعث ایجاد چین و چروک، خطوط و شلی پوست می‌شود. با این حال، در زیر پوست، بافت چربی ساختاری در دست نیز ناپدید می‌شود، و کیسه‌های خالی پوستی را به جا می‌گذارد. نتیجه این کاهش چربی، زیاد شدن چین و چروک با توسعه گودی‌ها است. نتیجه خالص از دست دادن چربی در دست، ظاهر پیر، توخالی، بد قیافه و لاغر و ظاهر دست‌های استخوانی با پوست شل، چین و چروک‌ها، رگه‎های قابل مشاهده و تاندون‌های طنابی شکل است. تزریق چربی، این چربی از دست رفته را جایگزین می‌کند و ظاهر از دست رفته‌ی دست‌ها را بازمی‌گرداند. علاوه بر این، سلول‌های بنیادی که همراه با چربی هستند، به جوانسازی پوست اضافه کمک می‌کنند و باعث کاهش تجمع رنگ‌ها در پوست، پوست دارای رنگ غیر واضح و کدر می‌شوند و تولید دوباره کلاژن را تحریک می‌کنند.

این روش برای چه کسانی مناسب است؟ 

جوان‌سازی دست نیاز به حساسیت ظریف در متعادل‌سازی پشت دست، طرفهایی که به انگشت شست و انگشتان کوچک و همچنین بند انگشتان دست و خود انگشتان خم می‌شوند، دارد. بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند برای ارائه‌ی جامع‌ترین برنامه جوانسازی تحت فرآیند ترکیب شده تزریق چربی صورت و دست قرار گیرند. با این حال، به طور معمول، دست بسیاری از افراد به سرعت صورتشان پیر نمی‌شود و اکثر بیماران از تزریق چربی به دست‌های خود تنها پس از اواخر 40 سالگی بهره‌مند می‌شوند.

فرآیند عمل 

تزریق چربی یک روش نسبتا ساده و بدون درد است که تحت آرامش خفیف و بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. درمان شامل گرفتن رشته‌های میکرو چربی از ناحیه چربی اضافی مانند شکم، پهلوها یا داخل ران‌ها است. سپس قبل از انتقال آن به بخشی از بدن که فاقد حجم است، با استفاده از تجهیزات تخصصی تمیز و آماده می‌شود. رشته‌های میکرو در این حفره‌ها و تو رفتگی‌ها تزریق می‌شوند، و حجم از دست رفته را تشکیل می‎دهند. هر رشته‌ی میکرو چربی فردی به عنوان یک پیوند بافت ریز به طور کامل متحد شده و بخشی از بافت اطراف آن که واردش شده‌ است عمل می‌کند. نتیجه‌ی لیفت، افزایش ظاهر طبیعی و تازه، جاودان و طولانی مدت است، که کاملا طبیعی و متحد شده احساس می‌شود و حرکت می‌کند.

تزریق چربی پشت دست

سوالات متداول


برخی از سوالات رایج درباره روش‌های جوانسازی دست و انگشتان عبارت‌اند از:

چربی چقدر دوام دارد و چندین درمان مورد نیاز است؟ 

تزریقات چربی می‌تواند 1 تا 3 بار نیاز باشند، که به میزان چربی که گرفته می‌شود و به صورت زنده تزریق می‌شود، بستگی دارد. با هر درمان بعدی، بیشتر چربی‌ها زنده می‌مانند زیرا بافت زنده‌ی بیشتری برای کمک به پشتیبانی از سلول‌های چربی تزریق شده وجود دارد. تزریق چربی طولانی مدت است و می‌تواند با وزن پایدار بدن، دائمی باشد.

آیا می‌توان برای فرآیند عمل تزریق چربی هوشیار بود؟

فرآیند تزریق چربی به دست‌ها، معمولا در مطب تحت بی‌حسی موضعی و هوشیاری انجام می‌شود.

جوانسازی دست با ردیس چه مدت دوام دارد؟

تزریقات ژل پوستی ردیس نتایج نسبتا طولانی مدتی ارائه می‌دهند، زیرا دارو باعث تحریک تولید کلاژن در پوست می‌شود. بسیاری از بیماران نتایجی را که تا یک سال پس از درمان دوام دارند، مشاهده می‌کنند.

پس از عمل جوانسازی دست، چه مدت از کار افتادگی مورد نیاز است؟ 

یکی از چیزهای شگفت‌انگیز درمورد تزریقات ژل پوستی این است که عملا هیچگونه از کار افتادگی ندارند. اکثر افراد می‌توانند درست پس از جلسه درمان خود به فعالیت‌های عادی روزانه‌شان بازگردند.

آیا تزریقات ردیس باعث صدمه می‌شوند؟ 

اکثر ژل‌های پوستی صدمه‌ای وارد نمی‌کنند. اگر دوست داشته باشید، پزشکان می‌توانند قبل از تزریق یک عامل بی‌حسی موضعی به پوستتان اعمال کنند. ردیس با لیدوکائین مخلوط شده است که از ناراحتی بیمار جلوگیری کند.

آیا شما متقاضی مناسبی برای جوانسازی دست با تزریق ژل هستید؟

اگر می‌خواهید بدانید که آیا متقاضی دریافت روش جوانسازی پوست با تزریق ژل هستید یانه، برای مشاوره با پزشک ملاقات کنید. در طی مشاوره، پزشک علائم پیری را در دستان شما بررسی می‌کند، در مورد خواسته‌های شما صحبت می‌کند و یک برنامه درمان سفارشی برای پاسخگویی به نیازهای شما ترتیب می‌دهد.

آیا برای ردیس عوارض جانبی وجود دارد؟ 

تمام ژل‌های پوستی ممکن است پس از تزریق باعث ایجاد کمی کبودی، قرمزی، تورم، خارش یا حساسیت به لمس شوند. اگرچه، در اکثر بیماران این عوارض جانبی بیش از چند روز دوام نخواهند داشت.

آیا می‌توان تمام تغییرات دست مرتبط با سن را با ژل‌های پوستی اصلاح کرد؟ 

افزایش حجم بافت‌های زیر جلدی دست اکثریت تغییرات پیری دست را اصلاح خواهد کرد. رگها و تاندون‌ها کمتر برجسته خواهند شد. تحلیل ماهیچه پنهان می‌شود. بافت پوست و ظاهر بهبود می‌یابد. ژل‌های پوستی گره‌های آرتروزی در انگشتان یا رنگ دانه پوست و تغییرات کیفیتی که با افزایش سن رخ می‌دهند را اصلاح نمی‌کنند. رنگدانه‌های پوست و تغییرات کیفیتی با ترکیب درمان‌های پوستی بهتر مورد هدف قرار می‌گیرند.

آیا می‌توان سایر روش‌های درمان را برای بهبود ظاهر دست استفاده کرد؟ 

بله. پیلینگ شیمیایی و لیزر و نور درمانی‌ها (لیزر Q-switched، لیزر CO2، لیزرهای Erbium، نور شدید پالسی و درمان فتودینامیک) می‌توانند ظاهر پوست را با لایه برداری بهبود ببخشند، قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش دهند و لکه‌های خورشید و کک و مک‌ها را حذف کنند. این درمان‌ها پری جوانی را به دست باز نمی‌گردانند، اما مزیت زیبایی که می‌تواند با ترکیبی از درمان‌ها به دست آید، بیشتر از آنچه که می‌تواند با یک روش درمان واحد به دست آید، است.

نمی‌توانید بین درمان تزریق ژل انتخاب کنید؟ 

در طول مشاوره با پزشک، او می‌تواند این دو گزینه را در عمق بیشتری با شما مورد بررسی و امتحان قرار دهد. در صورتی که علائم زودهنگام از کاهش حجم دست دارید، ممکن است ژل تمام چیزی باشد که نیاز دارید. اگر میزان از دست دادن حجم بیشتری داشته باشید، تزریق چربی دست معمولا از نظر ارزش، درجه جوانسازی و طول عمر برنده می‌شود. اگر شما بودجه اولیه محدودتری داشته باشید، ممکن است ژل‌های پوستی گزینه بهتر باشند. با این حال، اگر از عهده‌ی هزینه‌ی تزریق چربی بر می‌آیید، می‌توانید صرفه جویی در هزینه‌های بسیار بیشتری را برای آنچه که پرداخت می‌کنید داشته باشید.

آیا ژل‌ها و چربی‌ ظاهر پوست را تغییر می‌دهند؟ 

چربی با توجه به سلول‌های بنیادی درون چربی، دارای پتانسیل بیشتری برای ایجاد ظاهر بهتر در طول زمان برای پوست است. با این حال، اگر درجه‌ی چین و چروک و آسیب ناشی از آفتاب متوسط دارید، به احتمال زیاد به درمان‌های اضافی نیاز خواهید داشت. بعضی از پزشکان از یک لیزر کربن دی اکسید تفکیک شده (Cortex) برای بهبود چین و چروک دست همراه با درمان‌های light photofacial و محصولات روشن کننده برای بهبود کیفیت پوست دست استفاده می‌کنند. با این حال، به دلیل اینکه لیزرهای قوی را نمی‌توان بر روی دست انجام داد، پزشکان اغلب اوقات به چندین مرحله از درمان نیاز دارند که کیفیت پوست را بهبود بخشند.

آیا می‌توانید پس از تزریق چربی یا تزریق ژل از دست خود استفاده کنید؟ 

در یک کلام، بله. در واقع باید هیچ مشکل عملکردی عمده‌ای وجود نداشته باشد. پزشکان همیشه به شما هشدار می‌دهند که به صدای بدنتان گوش کنید و در صورت نیاز اگر بدنتان خسته است یا دست‌هایتان درد می‌کنند، آرام باشید. با این حال، او دوست ندارد که دست‌های خود را زیر آب کثیف بشویید. شما می‌توانید 24 ساعت پس از تزریق چربی دست (و یا اگر تزریق ژل داشته‌اید، زودتر) دوش بگیرید، اما شما نباید تا آنجا که ممکن است حداقل به مدت 3 هفته شنا کنید یا دستانتان را در وان حمام غوطه‌ور کنید.

Call Now Buttonتماس و مشاوره