جراحی زیبایی لیفت بازو برای درمان شلی و افتادگی پوست بازو

جراحی زیبایی لیفت بازو برای درمان شلی و افتادگی پوست بازو

اصولاً الگوي تغييراتي که در نتيجه کم کردن يا افزايش وزن در بعضي از اندام‌هاي بدن ايجاد مي‌شود، قابل پيش‌بيني نيست و براي هر شخص مي‌تواند به شکل خاصي باشد. در بعضي افراد، بازوها عامل اصلي نگراني هستند، چون انباشته شدن مقدار زيادي چربي در بازوها موجب بدشکلي و مشکل‌ساز شدن آنها براي وضعيت ظاهري بدن مي‌شود. گاهي اوقات ورزش کردن و انجام تمرين‌هاي اختصاصي بازو هم نمي‌تواند تأثيري در لاغر و خوش‌فرم شدن بازوها داشته باشد، به ويژه بعد از افزايش وزن به مقدار زياد و يا هنگامي که بدن ما شروع به پير شدن سريع مي‌کند. با وجود آنکه پوست يک بافت بسيار شگفت‌انگيز و انعطاف‌پذير است و مي‌تواند همراه با افزايش يا کاهش وزن بدن، شکل خود را تطبيق داده و به اندازه کافي منبسط يا منقبض شود، اما گاهي اوقات سرعت تغيير وزن بدن و تغيير اندازه اندام‌ها به قدري زياد است که پوست نمي‌تواند خود را با آن تطبيق دهد. در نتيجه ممکن است که بعد از کاهش وزن بدن به مقدار زياد، ديگر امکان داشتن بازوهاي لاغر و خوش فرم با پوست محکم و کشيده، به راحتي وجود نداشته باشد.

شکل بدن شما بايد منعکس کننده آن شخصيتي که واقعاً هستيد و آن احساسي که در درون خود داريد، باشد. اگر قصد داريد شکل ظاهري بازوهاي خود را اصلاح کنيد، يک نوبت مشاوره جراحي ليفت بازو با يک پزشک جراح باتجربه تعيين کنيد.

دکتر جمیلی تمامي تجربه و آموزش‌هاي تخصصی خود را براي عمل جراحي ليفت بازو به کار مي‌گيرد و عمل جراحي را به گونه‌اي برنامه‌ريزي مي‌کند که شما با اطمينان خاطر بتوانيد به نتايج فوق‌العاده‌اي که انتظار داريد دست پيدا کنيد و اهداف مورد نظرتان از نظر زيبايي بازوها کاملاً محقق شود. شما مي‌توانيد براي تعيين وقت مشاوره، از طريق شماره‌ ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ با مطب دکتر جمیلی تماس حاصل فرماييد.

جراحی لیفت بازو چیست؟


عمل جراحی لیفت بازو یک راهکار مؤثر برای افرادی است که با چربی و پوست اضافی موجود در بازوهای خود مشکل دارند و با استفاده از ورزش و رژیم غذایی هم نتوانسته‌اند که به نتایج دلخواه خود در کوچک کردن و فرم‌دهی به بازوها و درمان افتادگی پوست دست پیدا کنند. لیفت بازو یک عمل جراحی است که برای حذف چربی و پوست اضافه از قسمت بالای آرنج‌ها و ایجاد بازوهای خوش‌فرم، لاغر و با پوست محکم و کشیده انجام می‌شود. این عمل به طور خاص برای افرادی کارآیی دارد که دچار افتادگی پوست بازو یا همان “بال خفاشی” شده و این موضوع تشویش و نگرانی زیادی را برایشان ایجاد کرده است. عمل لیفت بازو را می‌توان برای بهبود تقارن شکل بازوها و بازسازی فرم ایده‌آل در بازو نیز انجام داد.

مشاوره اولیه برای جراحی لیفت بازو


هر شخصی که برای جراحی لیفت بازو اقدام می‌کند مسلماً اهداف و انتظارات خاص خود را از این جراحی دارد و به همین علت است که مشاوره اختصاصی و رو در رو با یکی از پزشکان جراح پلاستیک در مرکز ما به عنوان اولین گام در مسیر تحقق بخشیدن به رؤیای شما شناخته می‌شود. جراحان ما معاینات دقیقی بر روی بازوی شما انجام می‌دهند و در مورد نتایج مورد انتظار شما بحث و بررسی می‌کنند تا بتوانند یک برنامه درمانی متناسب با وضعیت شما را برنامه‌ریزی کرده و نیازهای شما را به بهترین شکل پاسخ گویند. سوابق پزشکی شما هم در طی جلسه مشاوره مورد مرور قرار می‌گیرد و در نهایت مشخص می‌شود که آیا شما کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت بازو هستید یا خیر. برای شما نیز جلسه مشاوره اولیه، فرصت بسیار ارزشمندی است تا پرسش‌هایی که در این مورد دارید را از پزشک بپرسید و با تیم پزشکی ما آشنا شوید.

کاندیداهای جراحی بازو


کاندیداهای خوب برای عمل جراحی لیفت بازو، آقایان و خانم‌هایی هستند که از پدیدار شدن پوست و چربی زائد در ناحیه بازو و زیر بغل خود رنج می‌برند و با ورزش منظم و رعایت سبک زندگی سالم نیز نتوانسته‌اند که این مشکل را برطرف کنند. عمل جراحی لیفت بازو یک عمل نسبتاً تهاجمی است که کاندیداهای انجام آن باید از نظر سلامت عمومی در وضعیت خوبی باشند تا بتوانند این جراحی را انجام دهند. در نهایت داشتن انتظارات واقع‌بینانه توسط بیمار، یک نکته کلیدی برای موفقیت هر عمل جراحی پلاستیک از جمله جراحی لیفت بازو محسوب می‌شود.

روش انجام لیفت بازو


 روش انجام لیفت بازو

عمل جراحی لیفت بازو در اصل یک جراحی سرپایی است که به خاطر گستردگی جراحت‌ها و مقدار زیاد بافت‌هایی که از بازو برداشته می‌شود، لازم است که تحت شرایط بیهوشی عمومی انجام شود. در جریان درمان افتادگی پوست بازو به وسیله لیفت، یک بریدگی در زیر بازو یا در پشت آن ایجاد می‌شود که موقعیت آن از زیر بغل شروع شده و به طرف آرنج تا جایی که لازم باشد ادامه پیدا می‌کند. پوست اضافی بازو از طریق همین بریدگی برداشته می‌شود. هنگامی که این بُرش در پوست بازو زده شد و پوست اضافی آن برداشته شد، شکل جوان و شاداب بازو به آن باز می‌گردد. در نهایت این بریدگی به وسیله بخیه‌های ریز که معمولاً از نوع بخیه‌های قابل جذب می‌باشد، بسته می‌شود.

اگر در زمان انجام عمل لیفت بازو نیاز به حذف چربی‌های زائد نیز باشد، می‌توان همزمان با این عمل، عمل لیپوساکشن را نیز برای زیباسازی بیشتر بازوها انجام داد. عمل براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو برای هر دو بازو حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد و اگر عمل‌های دیگری برای زیباسازی و جوانسازی بازو هم انجام شود، به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. عمل‌های زیبایی دیگری را نیز می‌توان همزمان با عمل لیفت بازو انجام داد، به شرط آنکه پزشک جراح ایمن بودن آن عمل‌ها در وضعیت فعلی را تأیید نماید.

بهبودی بعد از جراحی بازو


بعد از عمل جراحی لاغر کردن بازو معمولاً بیمار مقداری ورم و ناراحتی که برای این گونه از عمل‌ها معمول است را تجربه می‌کند. در بعضی از موارد ممکن است که حتی این علائم در ناحیه ساعد، دست‌ها و انگشتان دست هم مشاهده شود. در طی چند روز اول بعد از عمل باید بازوها را تا جایی که می‌توانید بالا نگه دارید تا از بروز این عوارض و یا تشدید آن جلوگیری شود. از آنجا که بخیه‌های مورد استفاده در جراحی لیفت بازو معمولاً از نوع بخیه‌های قابل جذب می‌باشد، بیمار نیازی به کشیدن آنها ندارد و می‌تواند وقت خود را در هفته‌های اول و دوم بعد از جراحی صرف تمرکز بر بهبودی محل عمل نماید. بعد از این مدت هم می‌تواند در صورتی که پزشک تشخیص بدهد، فعالیت‌های سبک را دوباره شروع کند. اما فعالیت‌های سنگین و تنش‌زا از جمله بلند کردن اجسام سنگین و ورزش‌های بازو را باید تا چند هفته بعد از عمل به تأخیر انداخت. ورم ناشی از عمل لیفت بازو ممکن است تا چند ماه بعد از عمل هم وجود داشته باشد و به تدریج برطرف شود. بعد از حدود ۶ ماه یا کمی بیشتر، تمامی ورم ناحیه بازو باید رفع شده باشد.

پرسش‌های مطرح شده در مورد عمل جراحی لیفت بازو


جای زخم‌های ناشی از این عمل در کجا قرار دارد؟

دکتر جمیلی در زمان انجام عمل لیفت بازو نیز همانند همه عمل‌های جراحی دیگر، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا بریدگی‌ها و جای زخم‌هایی که بعداً به خاطر آن باقی می‌ماند، تا جایی که ممکن است کوچک و مخفی باشد. این بریدگی‌ها معمولاً در پوست قسمت زیر بازو زده می‌شود.

آیا عمل لیفت بازو باعث خوش‌فرم شدن بازوهای من خواهد شد؟

اگرچه عمل لیفت بازو باعث بهبود شکل کلی بازوهای شما خواهد شد، اما تأثیری بر شکل ماهیچه‌های بازو نخواهد داشت. برای خوش‌فرم شدن واقعی بازوها باید ورزش‌های تقویت کننده عضلات بازو را نیز در برنامه خود بگذارید. البته لازم است به خاطر داشته باشید که این ورزش‌ها را تا چند هفته اول بعد از عمل جراحی نباید انجام دهید. مسلماً عمل جراحی لیفت بازو در خوش‌فرم شدن عضلات بازو و اصلاح وضعیت فعلی و آینده آنها بی‌تأثیر نخواهد بود، زیرا با انجام این عمل، در واقع پوست و چربی‌هایی که مانع شکل‌گیری عضلات و خوش‌فرم شدن آنها بوده‌اند، حذف خواهند شد.

آیا دوره بهبودی بعد از عمل لیفت بازو دردناک و ناراحت کننده است؟

بسیاری از افرادی که عمل لیفت بازو را انجام می‌دهند، از بابت اینکه دوره بهبودی بعد از این عمل تا چه حد کوتاه و راحت‌تر از حد مورد تصورشان بوده است، تعجب کرده‌اند.

براکیوپلاستی چیست؟

براکیوپلاستی یک اصطلاح پزشکی برای توصیف جراحی لیفت بازو است که شامل یک عمل جراحی زیبایی برای حذف پوست و چربی اضافی از ناحیه بازوها می‌باشد. این اصطلاح از ترکیب دو واژه “براکیو” به معنی بازو و “پلاستی” به معنی فرم‌دهی و زیباسازی تشکیل شده است.

آیا تنها با انجام عمل لیپوساکشن می‌توانم به نتایج مورد انتظار خود در زیباسازی و لاغر کردن بازوها برسم؟

اغلب کاندیداهای عمل لیفت بازو نتوانسته‌اند تنها با انجام عمل لیپوساکشن به نتایجی که از نظر زیبایی بازوهای خود مد نظر داشته‌اند، دست پیدا کنند. لیپوساکشن تنها یک یا دو مورد از مشکلاتی که با جراحی لیفت بازو قابل درمان است را حل می‌کند و آن، چربی اضافه است. اما با توجه به آنکه اغلب افرادی که اقدام به جراحی لیفت بازو می‌کنند، این عمل را به قصد حذف پوست اضافی و رفع افتادگی پوست انجام می‌دهند، لیپوساکشن را باید حتماً همراه با جراحی بازو انجام دهند تا نتایج قابل قبولی برایشان به دنبال داشته باشد.

آیا می‌توان عمل جراحی لیفت بازو را همزمان با سایر عمل‌های زیبایی انجام داد؟

بسیاری از افرادی که عمل لیفت بازو انجام می‌دهند، در کنار آن، عمل‌های دیگری هم برای زیباسازی هر چه بیشتر بازوهای خود انجام می‌دهند. جراح شما آن دسته از عمل‌های زیبایی که در شرایط خاص شما می‌تواند با ایمنی و بدون خطرات و عوارض احتمالی انجام شود را برایتان مشخص می‌کند و با مشورت شما هر کدام که لازم باشد را در برنامه درمانی شما لحاظ مي‌کند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره