جراحی زیبایی شکم(ابدومینوپلاستی) برای لاغری و از بین بردن چربی شکم

جراحی زیبایی شکم(ابدومینوپلاستی) برای لاغری و از بین بردن چربی شکم

شکم به طور عمومی برای بسیاری از ما یک ناحیه مشکل‌ساز است، زیرا به راحتی چاق می‌شود و مسائلی را بوجود می‌آورد که در برابر تلاش‌های مداوم ما مقاومت می‌کنند. ظاهر نازیبا در اطراف شکم، شل شدن پوست در این منطقه و تجمع چربی، به خصوص پس از بارداری یا لاغری شدید، به طور معمول بیشتر می‌شود. این اتفاق معمولا به دلیل تلاش پوست برای تقلیل حجم و استحکام یافتن و همچنین ضعف عضلات شکم رخ می‌دهد و اغلب این دو عامل از یکدیگر جدا می‌شوند.

جراحی زیبایی شکم، که به عنوان ابدومینوپلاستی شناخته می‌شود، راهکاری مؤثر برای داشتن شکمی صاف و زیبا است که به طور معمول باعث افزایش اعتماد به نفس و حس رضایت از بدن خود می‌شود. این جراحی به منظور اصلاح شکل و ظاهر شکم انجام می‌شود، از جمله شلی پوست، از بین بردن چربی اضافی و تقویت عضلات شکم. با انجام این جراحی، می‌توان شکمی صاف، متناسب و زیبا را به دست آورد که تأثیر مثبتی بر روی عزت نفس و رضایت از بدن خود دارد.

تصمیم به انجام جراحی زیبایی شکم، بدون شک تصمیم مهمی است که باید با در نظر گرفتن تمامی جوانب اتخاذ شود. مهم‌ترین نکته مراجعه به جراحی مجرب، ماهر و دلسوز است. دکتر جمیلی جراحی زیبایی را تمهیدی می‌دانند که به وسیله آن می‌توانند خواسته‌های دیرین بیماران درباره داشتن اندامی متناسب و چهره‌ای جذاب را جامه عمل بپوشانند تا از این پس با اعتماد به نفسی فزون‌تر و روحیه‌ای شاداب‌تر در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنند. دکتر جمیلی در جلسه مشاوره اطلاعات کاملی را درباره جراحی و روش‌های انجام آن در اختیار بیماران قرار می‌دهند و بهترین روش را جهت دستیابی به نتیجه بهینه پیشنهاد می‌دهند. در صورت وجود هر گونه سوال یا تمایل به تعیین وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

جراحی زیبایی شکم چیست؟


عمل زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) گونه‌ای جراحی پیکرتراشی است که هدف آن صرفاً لاغری نیست، بلکه برای متناسب و زیبا ساختن کلی ناحیه شکم انجام می‌شود. این جراحی برخلاف لیپوساکشن شکم وضعیت پوست و عضله‌ها را بهبود می‌دهد و چربی اضافی را از بین می‌برد. عضله‌های شکم که تحت کشش قرار دارند و به دلیل بارداری از یکدیگر جدا شده‌اند، در جراحی ابدومینوپلاستی ترمیم می‌شود و پوست اضافی برداشته می‌شود تا مشکل شلی و افتادگی پوستی برطرف شود که دیگر به خودی خود نمی‌تواند منقبض شود و به حالت طبیعی برگردد.

مشاوره جراحی زیبایی شکم


در جلسه مشاوره، دکتر جمیلی اولین سؤالی که مطرح می‌کنند، مربوط به اهداف و انتظارات شما از جراحی است. سپس بر اساس شدت افتادگی پوست، چربی اضافی و شل شدن عضلات شکم، بهترین تکنیک را پیشنهاد می‌دهند. در جلسه مشاوره، با در نظر گرفتن اولویت‌ها و ترجیحات شما، دکتر جمیلی یک برنامه درمانی منحصربه‌فرد را برای شما طراحی می‌کنند تا به نتیجه مطلوب دست یابید و دوره بهبودی را به حداقل برسانید. جلسه مشاوره فرصتی مناسب است تا با جراح آشنا شوید و سؤالات و نگرانی‌های خود را مطرح کنید. در این فرصت، دکتر جمیلی شرایط شما را برای انجام عمل بررسی می‌کنند و می‌توانند به شما اطلاع دهند که آیا شما برای انجام عمل مناسب هستید یا خیر؛ همچنین به شما کمک می‌کنند تا انتظارات واقع‌بینانه‌ای از جراحی زیبایی شکم داشته باشید.

افراد مناسب برای جراحی زیبایی شکم


افراد مناسب برای جراحی زیبایی شکم

 متقاضیان ایده‌آل جراحی زیبایی شکم در این ناحیه با مشکل افتادگی پوست و شل شدن عضلات مواجه هستند و تمایل به رفع این مشکلات دارند. اما بیمارانی که فقط می‌خواهند چربی اضافی شکم و پهلو را از بین ببرند، بهتر است عمل‌های لاغری و کاهش چربی موضعی، مانند لیپوساکشن، انجام دهند.

چگونگی انجام عمل


از آنجایی که جراحی زیبایی شکم به روش‌های گوناگون و با اعمال متغیرهای بسیار انجام می‌شود، عملاً غیرممکن است که بتوان توصیفی کلی و جامع را برای تمام روش‌ها ارائه کرد. بااین حال تکنیک معمول ابدومینوپلاستی کلی است که برای برداشتن چربی و پوست اضافی و بهبود عضلات بین ناف و ناحیه شرمگاهی انجام می‌شود. جراحی زیبایی شکم تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و حدود دو تا سه ساعت زمان می‌برد.

برش‌ها در تمام تکنیک‌ها از پایین شکم شروع می‌شود و تا جایی امتداد داده می‌شود که نتایج دلخواه را بتوان به دست آورد. برش معمول ابدومینوپلاستی کامل در سراسر لگن، از یک مفصل ران تا مفصل ران دیگر، ادامه دارد. جراح از طریق این برش چربی اضافی را خارج می‌کند و شکم را شکل می‌دهد. عضله‌های شل جدا شده نیز مجدداً به یکدیگر متصل می‌شود و پوست اضافی برداشته می‌شود. پوست باقیمانده اطراف شکم و پهلوها سفت می‌شود تا شکمی صاف و تخت ایجاد شود. ناف نیز در موقعیت مناسب قرار داده می‌شود.

دوران بهبود


اکثر عمل‌های زیبایی شکم جراحی بزرگی را شامل می‌شود و بیماران باید برای یک دوران بهبود نسبتاً طولانی آماده شوند. از بیمار خواسته می‌شود تا مدت کوتاهی پس از جراحی بلند شود و حرکت کند، اما در عین حال انجام فعالیت‌های سنگین تا چند هفته ممنوع است. اکثر بیماران می‌توانند پس از سه هفته به سر کار بازگردند. به بیماران توصیه می‌شود تا هر چه سریع‌تر ورزش‌های سبک را شروع کنند، البته دستیابی به سطح کامل فعالیت دست‌کم شش هفته طول می‌کشد.

لوله‌های تخلیه گاهی پس از جراحی در محل زخم قرار داده می‌شود و برای مدیریت درد نیز پمپ درد و مسکن‌های با اثر درازمدت در اختیار بیمار قرار داده می‌شود. لوله تخلیه پس از یک هفته برداشته می‌شود. ورم تا چند هفته وجود دارد و به تدریج ظرف چند ماه فرو می‌نشیند. نتایج نهایی پس از برطرف شدن کامل ورم و پس از ۶ ماه تا یک سال مشخص می‌شود. بااین حال بیماران نتایج اولیه را زودتر مشاهده می‌کنند.

پرسش‌های متداول


آیا جراحی زیبایی شکم همان لیپوساکشن است؟

خیر. لیپوساکشن عملی است که در آن فقط بر تخلیه چربی و لاغری موضعی تاکید می‌شود و مشکلات مرتبط با پوست و عضله برطرف نمی‌شود. لیپوساکشن عمل متداولی است که برای لاغری شکم انجام می‌شود و انتخابی مناسب برای بیمارانی به شمار می‌رود که پوست شکم‌شان خاصیت ارتجاعی مناسبی دارد. لیپوساکشن در بسیاری موارد در کنار جراحی زیبایی شکم انجام می‌شود.

آیا جای زخم جراحی بزرگ است؟

اندازه جای زخم متغیر است و به تکنیک به کار برده شده در جراحی بستگی دارد.

روی شکم من جای بخیه سزارین وجود دارد. آیا پس از ابدومینوپلاستی دو جای زخم باقی خواهد ماند؟

جای بخیه سزارین و جراحی زیبایی شکم تقریباً در تمامی موارد روی هم قرار می‌گیرد تا جای زخم به حداقل برسد.

با انجام جراحی زیبایی شکم می‌توان ترک‌های پوستی روی شکم را نیز از بین برد؟

کاهش یافتن ترک‌های پوستی به محل آنها بستگی دارد. ترک‌های پوستی روی نیمه پایینی شکم، زیر ناف، غالباً به طور کامل در جراحی زیبایی شکم برداشته می‌شود.

آیا با ورزش می‌توان عضله‌های شکم را به حالت طبیعی برگرداند؟

هرچند ورزش برای بهبود تون و تقویت عضلات شکم مفید است، اما با ورزش نمی‌توان مشکل جدایی عضله‌ها از یکدیگر در اثر بارداری را برطرف کرد. جراحی در حال حاضر یگانه روش دائمی و موثر نزدیک کردن این عضلات به یکدیگر است.

آیا جراحی زیبایی شکم ایمن است؟

جراحی پلاستیک در طول سال‌های گذشته به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته است و اگرچه هر عمل جراحی با احتمال بروز عوارض همراه است، جراحی زیبایی شکم برای متقاضیان دارای وضعیت سلامت عمومی مناسب کاملاً ایمن است. این عمل باید فقط و فقط توسط جراح پلاستیک ماهر و آموزش دیده انجام شود تا ایمنی عمل تضمین گردد.

آیا نتایج جراحی زیبایی شکم دائمی است؟

انتظار می‌رود نتایج جراحی زیبایی شکم دائمی باشد، هرچند بیماران نیز باید در حفظ نتایج کوشا باشند و ورزش منظم، سبک زندگی پرتحرک و سالم و رژیم غذایی متعادل را از یاد نبرند.

بهترین سن انجام جراحی زیبایی شکم چیست؟

نمی‌توان سن ایده‌آلی را برای جراحی زیبایی شکم تعیین کرد، اگرچه اکثر بیماران علاقمند به جراحی در سنین جوانی تا میانسالی قرار دارند. هر فرد سالمی، صرف نظر از سن خود، می‌تواند هزینه جراحی زیبایی شکم را تقبل کند. بانوانی که احتمال بارداری آنان در آینده وجود دارد، باید صبر کنند، چون بارداری بر نتایج ابدومینوپلاستی اثر می‌گذارد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره