تزریق ژل در صورت و بدن: مزایا و عوارض

تزریق ژل در صورت و بدن

با افزايش سن، حجم صورت ما كه موجب ايجاد ظاهري پر و جوان در پوست مي‌شود، از دست مي‌رود، بنابراين تزريق ‍ژل می‌تواند به‌منظور پر كردن خطوط و چین‌وچروک‌ها و بازگرداندن حجم ازدست‌رفته پوست كه به‌واسطه پيري ايجاد می‌شود، مورداستفاده قرار گيرد. تزريق ژل همچنین می‌تواند به‌عنوان یک جایگزین غیر جراحی براي پروتز صورت به‌منظور افزودن حجم به گونه‌ها یا چانه، اصلاح بدفرمی‌های جزئي در بینی و خلاص شدن از گودي زير چشم و برجسته كردن لب‌های نازك استفاده شود. هزینه لیفت لب و پروتز به عوامل مختلفی بستگی دارد.

دکتر جمیلی انواعی از ایمن‌ترین تزریقات زیبایی را ارائه می‌دهد که شما می‌توانید در مورد هریک از این روش‌ها در جلسه مشاوره با ایشان صحبت کنید. ایشان در مورد ماده مناسب برای تزریق به صورت شما، برای دستیابی به پوستی هيدراته، پر و جوان‌تر، کمک می‌کند. اولویت اول ایشان، انتخاب نوع مناسب ژل براي پاسخ به نيازهاي فردي شما و دستیابی به بهترین نتایج است. اگر خواهان دستیابی به ظاهری جوان‌تر از طریق تزریق ژل هستيد، جهت تعيين وقت مشاوره با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرماييد.

تزریق ژل چیست؟


ژل‌ها، که شامل محلول‌های مختلف با پایه طبیعی یا مصنوعی هستند، به منظور بازیابی حجم از دست رفته ناشی از پیری و کشش طبیعی پوست، تزریق می‌شوند. وقتی صورت حجم خود را از دست می‌دهد و پوست کشیده می‌شود، عضلات صورت از زیرپوست قابل رویت هستند که اغلب به شکل چین و چروک دور چشم (پنجه کلاغی) و خطوط لبخند ظاهر می‌شوند. تزریق ژل باعث پر شدن خطوط ریز شده و بازیابی حجم بافت در پوست می‌شود.

تزریق ژل یک روش غیرتهاجمی برای جوان‌سازی پوست است و در کاهش علائم پیری از طریق صاف کردن چین و چروک‌ها و پر کردن خطوط کم‌عمق بسیار مؤثر است. همچنین، تزریق ژل می‌تواند برای برجسته کردن لب‌ها، دست‌ها، خطوط فک، گونه‌های افتاده و کاهش ظاهر اسکارهای برجای‌مانده مانند آنچه که در آکنه رخ می‌دهد، استفاده شود.

انواع ژل‌ها


ژل‌های برطرف‌کننده چین‌وچروک، تغييراتي جزئي ايجاد می‌کنند كه می‌تواند به‌راحتی با پاسخ به نيازهاي زيباشناختي بيمار سازگار شود. انواع مختلف ژل دارای خواص شیمیایی، زمان اثربخشی و درجه نرمی و ضخامت منحصربه‌فرد هستند. ژل خاص و یا ترکیبی از ژل‌هایی كه جراح استفاده می‌کند به نواحي درمان و وضعيت آن نواحي بستگي دارد. انواع خاص ژل عبارت‌اند از:

ژل‌های اسيد هیالورونیک

اسید هیالورونیک يك ماده طبیعی محلول در آب است که از تمام ژل‌ها محبوب‌تر است. اسيد هيالورونيك، یک ماده طبیعی موجود در بدن انسان (و تقریباً در هر موجود زنده)، به انتقال مواد مغذی به سلول‌های پوست كمك می‌کند. این ماده پس از استخراج به‌ يك ژل مرغوب تبديل مي‌شود كه همانند يك ضربه‌گير براي محافظت از ساختار صورت كه حجم و خاصيت ارتجاعي خود را ازدست‌داده است، عمل مي‌كند. اسید هیالورونیک هم‌چنین آب داخلي را به سطح پوست می‌کشد و موجب بهبود ظاهر و بافت پوست می‌گردد.

عوارض جانبی نادر ژل‌های هیالورونیک اسید می‌تواند شامل قرمزی، تورم و کبودی در محل تزریق باشد.

ژل‌های کلاژن

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که قدرت و ساختار پوست را تقويت می‌کند. کلاژن یکی از قدیمی‌ترین ژل‌های مورداستفاده توسط جراحان پلاستیک است، اما با ورود ژل‌های داراي پايه اسید هیالورونیک، از  محبوبیت آن‌ها كاسته شده و به‌ندرت مورداستفاده قرار می‌گیرند.

علاوه بر اين، کلاژن داراي خطر بالاتری از واکنش‌های آلرژیک است، كه بخشي از آن به اين دلیل است كه ژل‌های کلاژن كه به‌طور گسترده در دسترس هستند، از گاو مشتق شده است.

ژل‌های برطرف‌کننده چین‌وچروک مصنوعی

این ژل‌ها در شرايط آزمايشگاهي ساخته می‌شوند و به‌طور طبیعی در پوست یافت نمی‌شوند. اين نوع از ژل‌ها داراي اثرات طولانی‌تر هستند، اما خطر ابتلا به عوارض جانبي در آن‌ها نيز بيشتر است. اين عوارض جانبي عبارت‌اند از:‌

 • قرمزی
 • تورم
 • کبودی در محل تزریق
 • گره یا برجستگی در زیرپوست که دیده و احساس می‌شود و در موارد نادر، ممکن است براي برداشتن آن‌ها نياز به عمل جراحي باشد.

خطوط صورت و مواردي که می‌تواند از طريق تزريق ژل اصلاح شود


خطوط صورت و مواردي که می‌تواند از طريق تزريق ژل اصلاح شود

 • خطوط اخم (خطوط بين دو ابرو)
 • خطوط فرد سیگاری (خطوط اطراف دهان)
 • خطوط اطراف دهان ( شيارهاي اطراف دهان)
 • خطوط نگرانی (خطوط پیشانی)
 • خطوط پنجه کلاغی (خطوط اطراف چشم)
 • خطوط لبخند عمیق (شیارهای وابسته به لب و بيني)
 • خطوط لبخند (خطوط وابسته به لب و بيني)
 • برجسته كردن گونه
 • پروتز و برجسته كردن لب
 • بزرگ و برجسته كردن چانه
 • اسكارهاي آكنه (جای جوش)
 • زخم‌های صورت

افراد مناسب برای تزریق ژل


تزریق ژل بهترين روش برای كاهش علائم اولیه پیری و افزودن حجم به پوست است. ژل‌ها برای خطوط و زخم‌های خاص مناسب نیستند. همواره با يك جراح پلاستيك باصلاحیت در مورد اينكه كدام روش جوان‌سازی يا گزينه جراحي پلاستيك براي شما مناسب است، مشورت كنيد. دلایل متداول تزريق ژل عبارتنداز:

 • خطوط عمیق اطراف چشم‌ها، ابرو يا دهان
 • حجم كم در اطراف فك يا لب‌ها
 • لب‌های نازک يا غيربرجسته

در طول مشاوره با دکتر جمیلی


در طول مشاوره برای تزریق ژل در صورت و بدن

در طول مشاوره، شما با دكتر جمیلی در مورد جزئيات گزینه‌های جراحي گفت‌وگو می‌کنید. شما ممکن است سؤالاتي در مورد نتیجه موردنظر خود بپرسيد و همچنین  می‌توانید عکس‌های قبل و بعد از عمل‌هاي مشابه را مشاهده کنید.

فرآيند تزریق ژل


درمان سریع و آسان می‌باشد. نیازی به بیهوشی ندارد، اگرچه یک بی‌حسی موضعي يا كرم بی‌حس‌کننده به‌دلخواه بيمار، می‌تواند استفاده شود.

ژل‌ها ابتدا به‌وسیله سوزن‌های نازك به پوست تزريق می‌شوند،‌ اگرچه فرآيند تزريق بسته به ژل مورداستفاده و محل تزريق اندكي متفاوت خواهد بود. ژل‌های ضخیم‌تر،كه به‌منظور بازيابي حجم استفاده می‌شوند، در یک سطح بافت عمیق‌تر تزریق می‌شوند و ممکن است احساس ناراحتي در زمان تزريق آن‌ها بیش از ژل‌های تزريقي به خطوط ریز و چین‌وچروک‌ها باشد.

بسیاری از بیماران تنها يك ناراحتي خفيف از تزريق را احساس می‌کنند. فرایند تزریق برای کاهش خطوط ریز و دیگر تغییرات ظاهری جزئي، حدود ده دقیقه طول می‌کشد. برای چین‌وچروک‌های عمیق‌تر یا نواحي درمان وسيع، می‌تواند تا یک ساعت به طول انجامد.

بهبودي پس از تزریق ژل


بیماران ممکن است ناراحتی خفیفي را برای چند روز پس از درمان تجربه كنند، كه شامل تورم یا کبودی است. پس از كاهش تورم، بیمار ممکن است برای حصول نتایج مطلوب تزریق‌های ديگري را انجام دهد.

اثرات كاهش چین‌وچروک ژل‌های هیالورونیک اسید و اغلب تزریقات دیگر موقتی هستند. باگذشت زمان، ژل توسط بدن جذب می‌شود و به‌منظور حفظ نتایج اوليه به تكرار درمان نياز است. مدت‌زمان دوام ژل‌های مختلف متفاوت است، اما در صورت لزوم همه آن‌ها داراي قابليت تكرار هستند.

خطرات و عوارض جانبی


تزریق ژل چنانچه به‌طور صحيح و در يك محيط پزشكي انجام گيرد، یکی از امن‌ترین روش‌های زیبایی است. در موارد بسیار نادر، عدم استفاده صحيح از ژل‌ها می‌تواند به از بین رفتن پوست منجر شود.

Call Now Buttonتماس و مشاوره