تزریق چربی در صورت و بدن: مزایا و کاربرد

تزریق چربی در صورت و بدن

فرآیند تزریق چربی به بیمارانی کمک می‌کند که با نشانه‌های پیری صورت و تحلیل چربی و کاهش حجم بدن مواجه شده‌اند. این درمان به دو مرحله تقسیم می‌شود؛ در مرحله اول، جراح با استفاده از تکنیک لیپوساکشن، چربی را از ناحیه اهدا کننده استخراج می‌کند و در مرحله دوم، چربی را پس از خالص‌سازی در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند. این روش به دلیل کاهش احتمال بروز عوارض جانبی و عفونت، به عنوان یک روش درمانی ایده‌آل محسوب می‌شود. بیمار پس از تزریق، در معرض خطر بروز اثرهای جانبی قرار نمی‌گیرد، زیرا ماده تزریقی، چربی بدن خود بیمار است.

دکتر جمیلی تزریق چربی را به منظور از بین بردن چین و چروک صورت، افزایش حجم و بزرگ کردن و جوانسازی انجام می‌دهند. نتایج عمل زیبایی تزریق چربی ماندگاری بالایی دارد و احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک پس از آن بسیار پایین است. تزریق چربی با تهاجم حداقل، طرفداران بسیاری دارد و متقاضیان بی‌شماری که از نشستن گرد و غبار پیری و گذر زمان بر صورت یا بدن خود ناراضی هستند، هر روز برای تزریق چربی به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. برای مطرح ساختن سوالات خود یا دریافت وقت مشاوره می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

افراد مناسب برای تزریق چربی


تمام افرادی که از سلامت جسمی و روحی مناسب برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه دارند، می‌توانند متقاضی تزریق چربی باشند. افرادی که تمایل دارند چربی‌های اضافی بخش‌هایی از بدن را از بین ببرند و هم خواستار رفع چروک، خطوط و چین‌های صورت هستند، می‌توانند به انجام این عمل فکر کنند. به علاوه تزریق چربی به افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند باسنی بزرگ‌تر و خوش فرم‌تر داشته باشند. متقاضیان این عمل باید این نکته را به خاطر بسپارند که پس از هر عمل جراحی احتمال بروز عوارض وجود دارد، بنابراین باید در جلسه مشاوره با جراح درباره مراقبت‌های پس از عمل صحبت کنند تا تصمیمی آگاهانه تخاذ نمایند و آمادگی لازم را داشته باشند.

ناحیه‌های قابل درمان با تزریق چربی


صورت: نقطه‌های تحلیل رفته صورت در اثر افزایش سن را می‌توان با تزریق چربی دوباره پر و برجسته کرد. گونه، ابرو و پیشانی، زیر چشم، چانه، بینی و لب نقاط قابل درمان با تزریق چربی هستند. به علاوه چربی را می‌توان برای صاف کردن جای زخم و کاهش آثار زخم تزریق کرد.

ناحیه‌های قابل درمان با تزریق چربی

دست: هنگام تلاش برای زدودن نشانه‌های پیری، دست‌ها برخلاف صورت چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد. درحالی که دست‌ها غالباً پیش از آشکار شدن چین وچروک روی صورت پیر می‌شوند. برای جوانسازی پوست دست و انگشتان چربی در پوست نازک دست تزریق می‌شود تا دست پرتر و در نتیجه جوان‌تر به نظر برسد.

دست از ناحیه‌های قابل درمان با تزریق چربی

باسن: کمر باریک و باسن گرد و برجسته هدف عمل لیفت برزیلی باسن است که با تکنیک تزریق چربی انجام می‌شود.

سینه: چربی هم برای عمل بزرگ کردن سینه و هم برای جراحی بازسازی سینه به کار برده می‌شود. چربی حتی گاهی برای پوشاندن کناره‌های پروتز سینه نیز تزریق می‌شود تا سینه‌ها ظاهری طبیعی‌تر پیدا کند.

ساق پا: تزریق چربی برای درمان لاغری ساق پا و چاق کردن ساق پا (و چاقی ساق پا) نیز انجام می‌شود.

ساق پا از ناحیه‌های قابل درمان با تزریق چربی

برنامه‌ریزی تزریق چربی


در جلسه مشاوره، دکتر جمیلی به معاینه کاملی از بیمار می‌پردازد، اطلاعات کاملی را به بیمار اطلاع می‌دهد، پرسش‌های بیمار را پاسخ می‌دهد و ابهام‌ها و نگرانی‌ها را رفع می‌کند. به بیماران خود توصیه می‌کند که نام تمام داروهای مصرفی یا بیماری‌های فعلی و پیشین خود را به او اطلاع دهند و در صورت سیگاری بودن، سیگار را ترک کنند. در جلسه مشاوره، دکتر جمیلی روش‌های تزریق چربی برای برجسته کردن گونه یا لب، از بین بردن چین و چروک و لیفت باسن را به بیمار توضیح می‌دهد و بیمار با هزینه عمل آشنا می‌شود. همچنین، عکس از بیمار گرفته می‌شود تا در پرونده ثبت شود و در آینده با عکس‌های بعد از عمل مقایسه شود.

آمادگی پیش از تزریق


دکتر جمیل فهرستی از توصیه‌های ضروری پیش از تزریق را در اختیار بیمار می‌گذارند. رعایت این توصیه‌ها بسیار مهم است. بیماران سیگاری باید سیگار را حداقل از دو هفته قبل از عمل ترک کنند تا خطر بروز عوارض در طول تزریق و بعد از آن کاهش یابد. از آنجایی که بیمار به دلیل اثر داروی بی‌حسی سرگیجه دارد و قادر به رانندگی نیست، باید هماهنگی لازم را انجام دهد تا یکی از نزدیکان وی را به خانه برساند. به علاوه توصیه می‌شود تمام داروهای لازم برای دوران بهبود قبل از عمل تهیه شود.

محل انجام تزریق


اکثر عمل‌ها سرپایی هستند و در سوییت جراحی مطب یا بیمارستان انجام می‌شوند. پیچیدگی عمل، تعیین کننده محل مناسب انجام عمل، سوییت جراحی یا بیمارستان، است.

انواع بی‌حسی


اکثر عمل‌های لیپوساکشن و لیفت باسن تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود تا بیمار کاملاً در طول عمل راحت باشد و دردی حس نکند. در مرحله تزریق چربی، ناحیه مورد نظر با دارو به صورت موضعی بی‌حس می‌شود. داروی بی‌حسی موضعی در بعضی شرایط برای بی‌حسی ناحیه درمان تزریق می‌شود و از داروی آرام‌بخش نیز استفاده می‌شود. جراح بهترین روش بی‌حسی یا بیهوشی را با توجه به شرایط بیمار انتخاب می‌کنند.

فرآیند تزریق چربی


جراح برای خارج کردن چربی مورد نیاز تزریق، لیپوساکشن را روی شکم، ران یا پهلو انجام می‌دهند. چربی خارج شده پس  از آماده سازی در باسن یا صورت تزریق می‌شود. چین و چروک‌ها، خطوط، گونه‌های لاغر، لب‌های نازک و چشم‌های گود و فرورفته بخش‌هایی از صورت‌اند که با تزریق چربی امکان زیباسازی و جوانسازی آنها وجود دارد. تزریق چربی با توجه به طبیعی بودن و نتایج جوانسازی عملی جایگزین و موثر برای پروتزهای صورت است.

جراح، چربی را در عمل لیفت باسن با دقت در ناحیه‌هایی تزریق می‌کند که حجم‌شان کاهش یافته و لاغر شده است. پزشک باسن را شکل می‌دهد تا ظاهری گردتر داشته باشد و افتادگی آن برطرف شود. از آنجایی که هر بیمار آناتومی منحصر به فرد و انتظارات و اهداف متمایزی دارد، هر عمل به گونه‌ای طرح‌ریزی می‌شود که خواسته‌های بیمار را تامین کند.

پس از تزریق


صرف نظر از محل انجام عمل، بیماران باید تمام دستورات مربوط به دوران بهبود پس از عمل را به دقت رعایت کنند. بیمار حداقل تا چهار هفته نباید فعالیت‌های بدنی شدید انجام دهد. اثرهای جانبی مانند کبودی، ورم و ناراحتی نیز بروز می‌یابد که پس از چند هفته کاملاً برطرف می‌شود. بیماران لیفت باسن باید تا چند هفته پس از تزریق مراقب باشند تا فشار زیادی به ناحیه درمان شده وارد نشود.

دوران بهبود


نتایج تزریق چربی به صورت بلافاصله پس از عمل مشخص می‌شود و صورتی جوان‌تر و شاداب‌تر را به جا می‌گذارد. اما باسن خوش فرم حاصل از عمل لیفت پس از چند هفته مشخص می‌شود. بیماران معمولاً پس از ۱۰ تا ۱۴ روز به سر کار برمی‌گردند، البته اکیداً توصیه می‌شود تا از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین به مدت چند هفته خودداری کنند تا فرایند التیام کامل انجام شود. جای زخم حداقل است و به برش‌های لیپوساکشن محدود می‌شود که معمولاً کوچک و ناپیدا است.

نتایج


دستاورد این عمل، صورتی جوان‌تر با اجزائی برجسته‌تر است. به علاوه تزریق چربی خوش‌اندامی را برای بیمار به ارمغان می‌آورد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره