بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

در روش تزریق چربی به باسن، سلول‌های چربی از مناطق دیگری از بدن بیمار که دارای چربی اضافی هستند مانند کمر، معده، ران و پهلوها برداشت می‌شوند و سپس به منظور افزایش حجم و تغییر شکل باسن، به باسن تزریق می‌شوند. این فرایند به عنوان تکنیک تزریق چربی به باسن شناخته می‌شود.

زیباسازی ساق پا نیز یک روش جراحی زیبایی است که هدف آن تغییر شکل و اندازه ساق پا و بهبود ویژگی‌های پاها و اندام تحتانی است. برای انجام زیباسازی ساق پا، می‌توان از یک روش یا ترکیبی از چند روش مختلف استفاده کرد. از جمله روش‌های مناسب برای زیباسازی ساق پا می‌توان به چاق کردن ساق پا با استفاده از تزریق چربی یا استفاده از پروتز ساق پا اشاره کرد. این روش‌ها به صورت غیرجراحی انجام می‌شوند و در حال حاضر به عنوان گزینه‌های مناسب برای زیباسازی ساق پا وجود دارند.

علاوه بر این، تزریق چربی به باسن می‌تواند به صورت درجه بندی شده برای برجسته کردن لب، گونه و سایر بخش‌های صورت نیز استفاده شود.

جهت مشاوره با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

 

چه کسی کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به باسن است؟


کاندیدای ایده‌آل برای تزریق چربی در باسن، کسی است که از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار است، دارای انتظارات واقع‌بینانه بوده و به اندازه کافی چربی اضافی برای انتقال به باسن دارد. برخی از بیماران لاغر ممکن است برای لیپوساکشن در جراحی باسن ، به اندازه کافی چربی داشته باشند، اما این مقدار چربی برای تزریق به باسن آنها، کافی نباشد. برای بزرگ کردن باسن میتوان از پروتز باسن نیز استفاده نمود .

روش انجام عمل


تزریق چربی به باسن و افزایش حجم باسن، یک عمل زیبایی است که در آن چربی از یک ناحیه دیگر از بدن برداشت شده و به ناحیه باسن منتقل می‌شود. این فرایند به عنوان تزریق چربی به باسن شناخته می‌شود. علاوه بر این، تزریق چربی به سینه و سایر نواحی بدن هم استفاده می‌شود. تزریق چربی به سینه یک روش است که برای دستیابی به سینه‌های بزرگتر و به شکل خوبتر استفاده می‌شود. با تزریق چربی، حجم سینه افزایش می‌یابد و شکل آن بهبود می‌یابد.

تکنیک‌های مختلف


چربی‌تراشی با بی‌حسی موضعی (تامی‌سیت) و انتقال چربی انسانی (از بدن بیمار) جهت سفت کردن باسن ، متداول‌ترین روش برای تزریق چربی به باسن می‌باشد.

چربی‌تراشی با روش بی‌حسی موضعی (تامی‌سیت)

مایع تامی‌سیت مورد استفاده در این روش، که از ترکیبی از داروهای بی‌حس کننده موضعی و آدرنالین ساخته شده است، به ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود. علاوه بر بی‌حس کردن ناحیه تحت درمان، مایع تامی‌سیت می‌تواند خونریزی را کنترل کرده و به مکش آسان‌ چربی از طریق کانول (بلانت، ابزار لوله‌ای شکل) کمک کند.

انتقال چربی انسانی

چربی مکش شده با روش چربی‌تراشی با بی‌حسی موضعی، به صورت استریل جمع آوری و سپس پردازش شده و قبل از اینکه در سرنگ قرار داده شود، با یک محلول آنتی‌بیوتیک دوبل شسته می‌شود. سپس سرنگ‌ها به کانول ویژه‌ای متصل می‌شود که برای تزریق دقیق چربی به عضله باسن و چربی‌های عمیق باسن جهت برجسته کردن باسن استفاده می‌شود.

مزایای تزریق چربی به باسن


ایجاد ظاهر متعادل

باسن تخت و یا بسیار کوچک می‌تواند ظاهری نامتعادل به اندام شما ببخشد. تزریق چربی به باسن، علاوه بر لیفت باسن برجستگی و انحنای زیباتر و متناسب‌تری به باسن شما می‌دهد.

رفع افتادگی باسن

کاهش وزن و افزایش سن می‌تواند منجر به افتادگی و پوست اضافی باسن شما شود. تزریق چربی به باسن، موجب سفتی و استحکام منطقه گلوتئال باسن شده و فرمی جوان‌تر به آن می‌بخشد و منجر به بالا کشیدن باسن می گردد ، همچنین لباس شنا کاملاً مناسب و اندازه باسن‌ شما خواهد شد.

افزایش اعتماد به نفس

داشتن احساس بهتر و مطمئن‌تر نسبت به بدن خود، موجب افزایش اعتماد به نفس می‌شود و اثرات مثبتی بر تمام جنبه‌های زندگی شما می‌گذارد.

پیشنهاداتی برای آمادگی قبل از تزریق چربی به باسن


برخورد راحت و صادقانه شما در طول مشاوره‌ اولیه قبل از عمل بزرگ کردن باسن ، بسیار مهم است. این به معنی ارائه اطلاعات دقیق در مورد سابقه پزشکی خود و لیست داروها، ویتامین‌ها و گیاهان دارویی است که مصرف می‌کنید.

در اینجا به برخی از نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است رعایت آنها پس از تقبل قیمت تزریق چربی در کوتاه شدن زمان بهبودی و کاهش احتمال بروز عوارض تزریق چربی به شما کمک کند.

 • استفاده از آسپرین (از جمله داروهای حاوی آسپرین)، ایبوپروفن، ناپروکسن، ویتامین E و مکمل‌های دیگر را متوقف کنید، زیرا این داروها به عنوان رقیق کننده خون عمل می‌کنند و می‌توانند موجب کبودی بیش از حد، خونریزی و یا دیگر عوارض تزریق چربی شوند. لیست کاملی از داروها و مکمل‌های گیاهی که قبل از عمل باید از آنها اجتناب کنید، به شما ارائه خواهد شد.
 • به مدت حداقل دو هفته قبل و یک هفته پس از عمل، مصرف سیگار را متوقف کنید، زیرا نیکوتین می‌تواند گردش خون و روند بهبودی شما را مختل کند.
 • دو هفته قبل از عمل چربی‌تراشی و تزریق چربی، و یک هفته پس از عمل، از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • در روزهای منتهی به عمل چربی‌تراشی و تزریق چربی، مقدار زیادی آب بنوشید.

نکات زیر را به منظور بهبودی و ریکاوری راحت‌تر خود انجام دهید:

 • داشتن فردی همراه که شما را به خانه برده و برای حداقل 24 ساعت اول، از شما مراقبت کند، بسیار مهم است. لازم به ذکر است که مراقبت و پرستاری شخصی، مراکز درمان و ریکاوری خصوصی و امکانات اقامت در هتل، از طریق دفتر ما برای بیماران خارج از شهر، داخلی و یا خارجی فراهم می‌گردد.
 • داروهای خود را در محل استراحت خود در دسترس قرار دهید.
 • بالش کافی، گن فشرده‌ساز اضافی و چند حوله دستی را به منظور درناژ در نزدیکی خود قرار دهید.

مراقبت‌های پس از عمل تزریق چربی به باسن


مراقبت بعد از بزرگ کردن باسن با تزریق چربی ، شبیه به مراقبت بعد از لیپوساکشن (با چند تفاوت و محدودیت)‌ است. تمام بیماران باید گن فشرده‌ساز را برای حداقل دو هفته پس از تزریق چربی برای سفت شدن باسن بپوشند. از گن فشرده‌ساز پس از برجسته کردن باسن با تزریق چربی و یا از الیاف انعطاف‌پذیر وسبک بر منطقه باسن باید استفاده شود. همچنین از بیماران خواسته خواهد شد که از نشستن طولانی مدت در طول دو هفته اول بعد از عمل، اجتناب کنند. البته قابل درک است که بسیاری از افراد مجبورند در محل کار خود بنشینند، بنابراین توصیه می‌شود که بیمار هنگام نشستن، به جای اینکه مستقیماً بر روی باسن بنشیند، کمی به جلو آمده و بیشتر بر قسمت‌های پشت ران خود بنشیند.

سؤالات رایج


انجام این عمل چه مدت طول می‌کشد؟

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی ممکن است حدود 90 دقیقه الی چهار ساعت طول بکشد، این مدت بستگی به عوامل متعددی دارد، از جمله میزان چربی برداشته شده، تعداد مناطق تحت درمان و سایز و شکل باسن مورد نظر بیمار.

نتایج تزریق چربی به باسن تا چه مدت دوام خواهد داشت؟

بدون عوارض، نتایج حاصل از بزرگ کردن باسن با تزریق چربی باید طولانی مدت باشد. بیماران باید آگاه باشند که روش انتقال چربی، در واقع استفاده از بافت طبیعی است که می‌تواند در طول زمان تغییر شکل یابد. بنابراین کاهش وزن می‌تواند باعث از دست رفتن حجم چربی منتقل شده گردد. به همین دلیل، اگر می‌خواهید شکل باسن شما پس از انتقال چربی، حفظ شود، توصیه می‌کنیم از کاهش وزن خود اجتناب کنید.

آیا بیمار پس از تزریق چربی به باسن می‌تواند بنشیند؟

پس از انتقال چربی به منطقه باسن، بیمار می‌تواند پس از دو هفته بنشیند، اما تنها بر روی یک بالش به شکل دونات و یا حصیر یوگا مجاز به نشستن است. بیشتر بیماران در روز بعد از انتقال چربی، قادر به راه رفتن هستند.

مزایای تزریق چربی به باسن نسبت به پروتز چیست؟

در روش تزریق چربی، بافت چربی از خود بیمار گرفته می‌شود، بنابراین خطر واکنش آلرژیک برخلاف عمل پروتز باسن وجود ندارد. زیرا آنچه که به بدن تزریق می‌شود، طبیعی است اما در جراحی پروتز باسن از پروتزهای مصنوعی بهره گرفته می شود. روش انتقال چربی، چربی‌های ناخواسته را نیز از مناطق دیگر بدن حذف می‌کند. اما در این روش ممکن است به‌دست آمدن سایز و گردی مورد نظر فرم باسن، دارای محدودیت باشد.

هزینه تزریق چربی از عوامل زیر تأثیر می‌پذیرد:

 • حق الزحمه جراح
 • هزینه تجهیزات جراحی
 • هزینه بی‌حسی/ بیهوشی
 • داروهای تجویز شده
 • درمان پس از جراحی

Call Now Buttonتماس و مشاوره