بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن

حجیم کردن باسن با روش تزریق چربی، یکی از انواع روش‌های بزرگ و برجسته و سفت کردن باسن است که منجر به جوان، برجسته و خوش‌فرم تر شدن باسن می‌شود و به طور کلی پروفیل بدن را بهتر به نظر می‌آورد. در این روش از چربی بدن خودتان استفاده می‌شود، از این‌رو طبیعی‌ترین راه برای بزرگ و برجسته کردن باسن به شمار می‌رود.

جوان و برجسته بودن باسن، یکی از مشخصات مهم اندام‌های مدرن و زیبا است. در صورتی که باسن شما دچار تغییر شکل و افتادگی شده یا اینکه بسیار کوچک و صاف یا تخت است، حجیم کردن باسن راه‌ حل رفع مشکل شماست.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که داشتن ظاهری جذاب‌تر برایتان اهمیت دارد و به دنبال مرکز معتبری برای دریافت خدمات زیبایی هستید می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس  بگیرید. این مرکز با داشتن مجموعه‌ای از متخصصان توانمند و با تجربه آماده‌ی ارائه‌ی هرگونه مشاوره معاینه انجام اقدامات تخصصی و درمانی در زمینه افزایش حجم باسن با تزریق چربی می‌باشد.

 

 

حجیم کردن باسن چه عیوبی را برطرف می‌کند؟


فرد مناسب برای این روش، شامل مردان و زنانی است که عیوب زیر را در باسن خود می‌بینند.

 • صاف و تخت بودن باسن
 • شل و افتاده بودن باسن
 • نامتقارن بودن دو طرف باسن
 • کوچک بودن باسن (طوری که با دیگر اعضای بدن تناسب نداشته باشد)
 • کاهش وزن بسیار زیاد که باعث تغییر شکل باسن شده باشد

حجیم کردن باسن چگونه انجام می‌شود؟


ابتدا، از روش لیپوساکشن استفاده می‌شود تا چربی از نواحی دیگر بدن برداشت شود. سپس چربی برداشت شده در دستگاه سانتریفوژ پردازش می‌شود. در مرحله بعد، چربی پردازش‌شده به باسن تزریق می‌شود. فرایند تزریق چربی شامل صدها تزریق است. این روش به گونه‌ای طراحی شده است که بخش بالایی و فوقانی باسن با چربی پُر می‌شود، به طوری که باسن به نظر لیفت شده و جذاب تر و چابک‌تر به نظر می‌رسد. در نتیجه، باسن شما ظاهری جذاب و فرماندهی خواهد داشت.

 

 

برداشت یا استخراج چربی

برداشت یا استخراج چربی برای حجیم کردن باسن

برای استخراج چربی، از روش لیپوساکشن استفاده می‌شود. در این روش، متخصص ابتدا با استفاده از یک کانولای باریک و بلند به قطر ۳ میلی‌متر که دارای سوراخ‌های ۱ میلی‌متری است، چربی را از مناطق مشخصی در بدن برداشت می‌کند. سوراخ‌های کوچک در کانولا به متخصص اجازه می‌دهند تا تنها کوچک‌ترین ذرات چربی را جمع‌آوری کند. معمولاً چربی از مناطقی مانند کمر (بالای باسن)، شکم و ران‌ها برداشت می‌شود. باید توجه داشت که حتی لیپوساکشن به تنهایی نیز کاربرد زیبایی دارد، زیرا با حذف چربی اضافه از بدن، هیکل شما جذاب‌تر می‌شود.

پردازش چربی

پردازش چربی برای حجیم کردن باسن

پس از لیپوساکشن، چربی برداشت‌شده از نواحی بدن با استفاده از دستگاه سانتریفوژ به دقت پردازش و تصفیه می‌شود. تنها بخشی از چربی برداشت‌شده این کیفیت را دارد که بتوان آن را دوباره به بدن تزریق کرد. در اکثر موارد، حدود ۲۵ درصد از سلول‌های چربی استخراج‌شده، قابل تزریق به باسن هستند. در واقع مواد زائد چربی‌ها حذف می‌شود و فقط بهترین سلول‌های چربی، جهت حجیم کردن به باسن تزریق می‌شوند.

تزریق مجدد چربی به باسن

چربی پردازش‌شده از طریق کانولاهای مخصوص، در طی صدها تزریق به باسن تزریق می‌شود. بنابراین روش انجام کار معمولاً شامل صدها تزریق میکرو (بسیار کوچک) است. برای دستیابی به یک باسن صاف، متقارن، صاف و طبیعی، دانستن روش‌های صحیح تزریق ضروری است.

دوره بهبودی پس از حجیم کردن باسن


دوره بهبودی پس از حجیم کردن باسن

توصیه می‌شود در طی دو هفته پس از عمل، از نشستن طولانی مدت پرهیز کنید. برخی جراحان ممکن است بیش از دو هفته این مدت را توصیه کنند. رعایت این توصیه بسیار حائز اهمیت است زیرا نشستن طولانی مدت ممکن است به چربی‌ها آسیب برساند.

همچنین توصیه می‌شود در حین خواب به روی شکم یا بر پهلوها بخوابید. هنگامی که مجبور به نشستن هستید، می‌توانید یک بالشت یا کوسن زیر پاهایتان (زیر عضلات همسترینگ) قرار دهید تا باسن بالا برده شود و فشار به چربی تزریق‌شده وارد نشود.

لباس‌های ویژه‌ای به شما داده می‌شود که فشار یکنواختی به نواحی تحت لیپوساکشن وارد می‌کند. همچنین، ممکن است لوله‌های کوچکی در زیر برش‌های ایجاد شده موقتاً قرار گیرند تا از خونریزی یا مایعات اضافی تخلیه کنند.

دستورالعمل‌های خاصی برای مراقبت از مناطق تحت درمان، تخلیه مایعات ترشحی و مصرف داروهای موضعی یا خوراکی به شما داده می‌شود. رعایت دقیق این دستورالعمل‌ها بهبودی شما را تسریع می‌کند و احتمال عفونت و نگرانی‌های دیگر را کاهش می‌دهد.

ممکن است جراح شما را تشویق کند که نزد یک ماساژور حرفه‌ای و دارای مجوز بروید و ماساژهای لنفاوی را دریافت کنید. معمولاً بعد از گذشت ۶ تا ۸ هفته می‌توانید فعالیت‌های ورزشی خود را از سر بگیرید.

در مورد انتظارات خود در طول دوره بهبودی، می‌توانید سؤالات زیر را از جراح خود بپرسید.

 • آیا بلافاصله بعد از اتمام عمل جراحی، مرخص خواهم شد؟
 • بعد از جراحی، چه داروهایی برای من تجویز خواهد شد؟
 • آیا بعد از عمل جراحی ملزم به پانسمان یا باندپیچی کردن هستم؟
 • تا چه مدت باید لباس‌های فشاری بپوشم؟
 • آیا بخیه‌ها باید کشیده شوند؟ در چه زمانی؟
 • چه زمانی می‌توانم فعالیت‌های عادی و ورزش را از سر بگیرم؟
 • چه زمانی باید برای معاینه بعد از عمل به شما مراجعه کنم؟

ممکن است چند ماه طول بکشد تا ورم ایجادشده به طور کامل از بین برود. هنگامی که تورم از بین رفت، نتایج عمل مشخص خواهد شد و شما می‌توانید فرم جدید باسن خود را مشاهده کنید.

دنبال کردن دقیق دستورالعمل‌های پزشک، کلید موفقیت عمل جراحی و رسیدن به نتایج مطلوب است. لازم است که در طول دوره بهبودی، برش‌های جراحی در معرض بیش از حد فشار، تورم، سایش و یا حرکت قرار نگیرند. پزشک دستوراتی در مورد چگونگی انجام مراقبت‌های بعد از عمل، به شما خواهد داد.

خطرات و عوارض جانبی پروتز باسن


خطرات و عوارض جانبی پروتز باسن

محبوبیت عمل تقویت حجم باسن و بزرگ کردن باسن در حال افزایش است و این تا حدودی به دلیل محبوبیت افراد مشهوری است که با ورزش کردن بسیار، باسن خود را خوش‌فرم می‌کنند. با این حال روش‌های متعارف و سنتی پروتز باسن، خطراتی را به همراه دارد که خوب است آنها را بدانید.

روش‌های پروتز باسن تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شوند که این خود خطرات جدی را به دنبال دارد؛ از جمله اینکه زمان بهبودی طولانی‌تر از روش‌هایی است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند.

پروتز باسن با استفاده از تزریق سیلیکون نیز بسیار خطرناک است. سیلیکون یک عنصر ناپایدار است و می‌تواند از ناحیه‌ی تزریق حرکت کند و جابجا شود. اگر سیلیکون به سمت ریه و یا جریان خون حرکت کند، می‌تواند کُشنده باشد.

از دیگر عوارض بزرگ کردن باسن با پروتز می توان به از شکل افتادگی (تغییر شکل بد) دائمی نیز اشاره کرد. اغلب برای تزریق‌های غیرقانونی و برای روش‌های پروتز کردن، از سیلیکون‌های با درجه تجاری استفاده می‌شود؛ لازم است بدانید این نوع سیلیکون مورد تأییید سازمان FDA نیست. ممکن است بدن فکر کند سیلیکون یک ماده خارجی است و نسبت به آن واکنش منفی نشان دهد. خطر بالقوه‌ای که وجود دارد این است که احتمال توسعه آبسه یا عفونت وجود دارد که می‌تواند باعث بیماری‌های شدیدی شود.

دیگر خطرات بالقوه پروتز باسن عبارتند از:

 • امکان خونریزی بیش از حد وجود دارد که در این صورت برای متوقف کردن خونریزی باید عمل جراحی دیگری انجام داد.
 • این احتمال وجود دارد که مایعاتی در اطراف پروتز جمع شوند و از طریق برش‌ها به بیرون نشت کنند. ممکن است برای رفع این مشکل به عمل جراحی دیگری نیاز شود.
 • امکان آسیب رسیدن به عصب‌ها وجود دارد.

هزینه حجیم کردن باسن چقدر است؟


هزینه‌های حجیم کردن باسن می‌تواند شامل موارد زیر باشد.

 • دستمزد متخصص
 • هزینه‌های بیمارستان یا مرکز تخصصی
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه داروهای تجویزشده
 • هزینه لباس بعد از عمل
 • بالشت‌های مخصوصی که ممکن است لازم باشد برای دوره بهبودی آنها را تهیه کنید.
 • هزینه انجام آزمایش‌های پزشکی
Call Now Buttonتماس و مشاوره