بزرگ، حجیم و برجسته کردن باسن با پروتز و تزریق چربی

بزرگ، حجیم و برجسته کردن باسن با پروتز و تزریق چربی

برای بزرگ و برجسته کردن باسن و داشتن شکل منحنی و جذاب، ما دو روش اصلی را به شما توصیه می‌کنیم: تزریق چربی و استفاده از انواع پروتز باسن. این دو روش از یکدیگر بسیار متفاوت هستند، اما هر دو قادرند باسنی با ظاهر طبیعی و حجم بالا برای شما ایجاد کنند.

پزشکان ما با بررسی استخوان‌بندی شما و با توجه به انتظار شما در هنگام مشاوره، بهترین روش، شامل تزریق چربی و یا بهترین سایز پروتز مناسب شمارا معرفی می‌کنند.در این کلینیک، پزشکان فقط از بهترین و باکیفیت‌ترین انواع پروتز استفاده می‌کنند.

عمل جراحی بزرگ کردن باسن


عمل جراحی بزرگ کردن باسن

پروتز باسن

جهت افزایش حجم، برجستگی و حجیم کردن باسن، از پروتز باسن (معمولاً با نام پروتز گلوتئال شناخته می‌شود) استفاده می‌شود. پروتزهای باسن معمولاً به شکل گرد یا بیضی شکل (تشریحی) بوده و شبیه به پروتزهای سینه هستند که سطحی صاف یا تاروپودی دارند. پروتزهای باسن رایج، با استفاده از سیلیکون جامد پر می‌شوند که این ماده بسیار مقاوم در برابر پارگی، جابجایی و تورم ناشی از فشار است.

از آنجایی که پروتزهای باسن باید وزن بالایی را در هنگام نشستن و برخاستن تحمل کنند، مقاومت آنها بسیار مهم است. در روند جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز، جراح یک برش در ناحیه بین دو باسن راه‌اندازی می‌کند. عضله باسن (بزرگترین عضله سرینی) بالا می‌کشیده می‌شود و یک محفظه برای قرار دادن پروتز ایجاد می‌شود. سپس پروتزها، که از سیلیکون جامد و بسیار نرم هستند، درون محفظه قرار داده می‌شوند و قبل از بسته شدن برش، تنظیم می‌شوند.

مشکلات پروتزهای باسن

عمل بالا بردن باسن با استفاده از جراحی تزریق چربی (بازسازی چربی در باسن) نسبت به روش پروتز باسن کمتر کارآمد است. جراحی پروتز باسن ممکن است با خطرات و عوارض متفاوتی همچون جابجایی یا حرکت پروتز، تجمع مایعات و انقباض کپسولی همراه باشد. هرچند در صورت موفقیت در جراحی پروتز باسن، ظاهر و احساس نهایی کسب شده به میزان نتایج حاصل از تزریق چربی طبیعی نمی‌رسد.
درنهایت، پروتزهای باسن دائمی نیستند. ضرورت انجام عمل جراحی تعویض پروتز در آینده، به‌طورمعمول هشت ‌تا 12 سال پس از جراحی اولیه، به بیماران توصیه می‌شود.

تزریق چربی (بالا کشیدن باسن برزیلی)

تزریق چربی (بالا کشیدن باسن برزیلی)

یکی از روشهای بزرگ شدن باسن، تزریق چربی است؛ درصورتی‌که بیمار در نواحی دیگر بدن خود دارای اندوخته چربی کافی باشد، توصیه می‌شود به‌جای استفاده از پروتز، از روش تزریق چربی استفاده کند. تزریق چربی به باسن شامل برداشتن چربی از بدن خود بیمار و تزریق آن در باسن برای حجیم ساختن و بزرگ کردن آن است. جراح طی یک عمل جراحی لیپوساکشن، با استفاده از یک کانول چربی را از شکم، ران‌ها، کمر، و پهلوها برمی‌دارد. سپس ذرات چربی تصفیه‌شده و به لایه‌های چربی و عضله تزریق می‌شوند تا حجم موردنظر به باسن افزوده شود. چربی به‌طورمعمول از پهلوها، شکم، یا ناحیه پایینی کمر برداشته می‌شود. این روش شامل تزریق‌های متعدد در سرتاسر باسن است. چربی در عمق‌های مختلف تزریق می‌شود تا اطمینان حاصل شود که بیشترین میزان جذب چربی صورت گرفته است. به‌منظور ایجاد فرم بهتر در باسن پیش از جراحی تزریق چربی، اغلب از لیپوساکشن استفاده می‌شود.

 

 

در هنگام انتقال سلول‌های چربی، برخی از این سلول‌ها نمی‌توانند زنده بمانند و تعداد سلول‌های چربی باقیمانده محدود است. همچنین، بخشی از چربی‌ها که تزریق می‌شوند، ممکن است توسط بدن جذب نشده و توسط سیستم ایمنی بدن دفع شوند. این موضوع باعث می‌شود که حجم افزایش یافته در طی یک جراحی محدود باشد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، گاهی نیاز است که بیمار به بیش از یک جراحی انتقال چربی زیر برود.

بااین‌وجود، نتایج حاصل از تزریق چربی نسبت به استفاده از پروتز برتری دارد:

  • نتیجه حاصل هم ازلحاظ ظاهری و هم ازلحاظ احساسی طبیعی‌تر است.
  • خطر انقباض کپسولی یا پارگی پروتز وجود ندارد.
  • نیاز به تکرار جراحی در آینده به دلیل مشکلات مربوط به پروتز نمی‌باشد.
  • همچنین با برداشت چربی از قسمت‌های دیگر بدن، حجم چربی در آن نواحی کاهش می‌یابد.

دوره بهبودی پس از بزرگ کردن باسن

پس از فرآیند تزریق چربی، بیشتر بیماران می‌توانند در عرض یک هفته به پشت میز کار خود بازگردند. دوره بهبودی این روش به‌طورکلی سریع‌تر از جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز است و اغلب بیماران می‌توانند در عرض سه هفته به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. بیمارانی که تزریق چربی انجام داده‌اند، باید از اعمال وزن زیاد بر پشت خود به مدت 2 هفته، ممانعت کنند. هم‌چنین در طول این 2 هفته به بیماران توصیه می‌شود که به‌منظور محافظت از بافت‌های تازه افزوده‌شده و پیشگیری از تورم بیش‌ازحد، از لباس محافظ مخصوص استفاده نمایند. بیماران باید طی حداکثر 4 هفته به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردند.
بیماران می‌توانند تقریباً دو تا سه روز پس از جراحی پروتز باسن تحرک طبیعی خود را از سر گیرند. دوره بهبودی پس از جراحی پروتز معمولاً اندکی دردناک‌تر از دوره بهبودی جراحی بالا کشیدن باسن برزیلی است. فعالیت‌های کامل می‌تواند در حدود چهار هفته پس از جراحی از سر گرفته شود.

نتایج جراحی بزرگ کردن باسن

نتایج حاصل از تزریق چربی، درصورتی‌که به‌طور صحیح انجام شود، دائمی هستند. حصول نتایج نهایی و تعیین میزان چربی باز جذب‌شده توسط بدن حدود سه ماه پس از عمل جراحی انجام می‌گیرد. فرآیند تزریق چربی، چنانچه به‌درستی انجام شود، می‌تواند نتایج دائمی به دست دهد. بزرگ‌ترین عواملی که می‌تواند نتایج به دست آمده را تغییر دهد، شامل تغییر در وزن، ترکیب بدن و یا درصد چربی بدن می‌باشد. با گذشت زمان، این امکان نیز وجود دارد که بخشی از چربی اصلی تزریق‌شده، به میزان اندک باز جذب‌شده و به بدن بازگردد.

نتایج حاصل از جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز، بلافاصله قابل‌مشاهده است، اما ممکن است شش تا هشت ماه طول بکشد تا بیمار پروتز را به‌عنوان بخشی طبیعی از  بدن خود بپذیرد. پس‌ازاین زمان، افراد معمولاً فراموش می‌کنند که پروتزی در بدن آن‌ها وجود دارد.

هزینه جراحی بزرگ کردن باسن


هزینه جراحی بزرگ کردن باسن

هزینه‌های تزریق چربی و جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز تفاوت بسیاری با یکدیگر دارد. میانگین هزینه کلی فرایند تزریق چربی وابسته به تکنیک لیپوساکشن موردنیاز برای برداشت چربی، و شامل هزینه پزشک، بیهوشی، هزینه بیمارستان و مراقبت و مراجعات پس از عمل می‌باشد. هزینه این روش بسته به میزان چربی موردنیاز برای دستیابی به نتیجه موردنظر و نیز جراح شما، منطقه جغرافیایی و هزینه‌های بیمارستان متفاوت خواهد بود.

جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز شامل هزینه پزشک، بیهوشی، هزینه پروتز، هزینه بیمارستان و مراقبت پس از عمل است. این هزینه ممکن است بر اساس شرایط خاص شما و نیز هزینه‌های جراح، منطقه جغرافیایی، و هزینه‌های بیمارستان متفاوت باشد.

Call Now Buttonتماس و مشاوره