بالا کشیدن و لیفت باسن با جراحی، تزریق چربی

بالا کشیدن و لیفت باسن با جراحی، تزریق چربی

یکی از پرطرفدارترین و رایج‌ترین عمل‌های زیبایی، عمل لیفت برزیلی باسن یا تزریق چربی در باسن است که باسنی بزرگتر، خوش فرم‌تر و سفت‌تر را به دست می‌دهد، باسن را بالا می‌برد و تعادل‌ را برقرار می‌سازد. عمل لیفت باسن با خوش‌فرم‌تر کردن باسن، تناسب کلی اندام را بهبود می‌بخشد. بانوان بسیاری برای بهبود شکل باسن به عمل بزرگ کردن و پروتز باسن روی می‌آورند تا با بزرگتر کردن باسن، بالا کشیدن آن، برجسته ساختن آن و اصلاح عدم تعادل‌ها تناسب اندام خود را نیز بهبود بخشند. به علاوه با خارج کردن چربی لازم از ناحیه‌هایی مانند شکم، ران، پشت بدن، دور لگن، بازوها، قفسه سینه و گردن، هدف ثانویه یعنی لاغری موضعی بخش اهدا کننده چربی نیز تحقق می‌یابد.

اگر فکر می‌کنید تناسب کافی بین بالاتنه و پایین‌تنه وجود ندارد یا تغییرات ناشی از گذر زمان یا بالا رفتن سن ناراحت‌تان می‌کند، توصیه می‌کنیم لیفت برزیلی باسن را امتحان کنید. دکتر جمیلی به روش تزریق چربی، یعنی استفاده از چربی بدن خود بیمار، باسن را خوش فرم‌تر و گردتر می‌کنند تا به اهداف زیبایی خود نزدیکتر شوید. برای دریافت اطلاعات بیشترمی‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید تا وقت مشاوره برایتان تنظیم شود.

لیفت برزیلی باسن چیست؟


چربی لازم برای لیفت باسن به روش لیپوساکشن از دیگر بخش‌های بدن گرفته و مجدد در باسن تزریق می‌شود. لیفت برزیلی باسن در اصل یکی از عمل‌های پیکرتراشی است که با انجام آن باسن بزرگتر می‌شود، بالاتر می‌رود و خوش‌فرم‌تر می‌شود.

مشاوره


بیمار باید در جلسه مشاوره صادق باشد، خواسته‌ها و انتظارات مورد نظر خود را از عمل مطرح کند و اطلاعات کافی درباره سابقه پزشکی، داروها، ویتامین‌ها و داروهای گیاهی مصرفی را در اختیار دکتر جمیلی بگذارد.

آماده سازی


با رعایت توصیه‌های زیر دوران بهبود عمل بالا کشیدن باسن کوتاه‌تر می‌شود و احتمال بروز عوارض کاهش می‌یابد:

  • توقف مصرف آسپرین (شامل داروهای حاوی آسپرین)، ایبوپروفن، ناپروکسین، مخمر سنت جان، ویتامین E و دیگر مکمل‌ها مطابق نظر پزشک. این داروها خون را رقیق می‌کند و باعث افزایش کبودی، خونریزی یا بروز عوارض دیگر می‌شود. دکتر جمیلی لیست کاملی از داروها و مکمل‌های گیاهی را در اختیار بیمار قرار می‌دهند که مصرف آنها باید پیش از عمل قطع شود.
  • سیگار کشیدن و استعمال دخانیات باید حداقل از دو هفته قبل از عمل ترک شود و تا یک هفته پس از جراحی شروع نشود؛ چرا که نیکوتین گردش خون و روند التیام را مختل می‌کند.
  • زیاده‌روی در نوشیدن مشروبات الکلی به مدت دو هفته قبل و یک هفته بعد از عمل پیکرتراشی لیفت باسن ممنوع است.
  • نوشیدن آب فراوان در روزهای قبل از عمل و یک هفته پس از آن بسیار مفید است.

رعایت توصیه‌های زیر دوران بهبود را کوتاه‌تر و راحت‌تر می‌سازد:

  • بیمار حتماً باید هماهنگی لازم را با یکی از نزدیکان انجام دهد تا وی را پس از عمل به خانه برساند و حداقل ۲۴ ساعت مراقب‌اش باشد.
  • بیمار باید پیش از عمل تمام داروهای لازم را تهیه کند و در دسترس خود نزدیک به تخت خواب قرار دهد.
  • بیمار باید تعداد بالش کافی، گن اضافی و حوله دستی تهیه کند و در دسترس قرار دهد.

تزریق چربی/ لیفت برزیلی باسن


تزریق چربی یا لیفت برزیلی باسن

تزریق چربی عمل ساده‌ای است که برای انجام آن ابتدا سلول‌های چربی از بخش دیگری از بدن گرفته می‌شود و همین سلول‌ها پس از آماده‌سازی در باس تزریق می‌گردد. دکتر جمیلی سلول‌های چربی لازم را به شیوه لیپوساکشن از شکم، ران، پهلو یا پشت بدن خارج می‌کنند. سپس چربی خالص می‌شود و مجدد زیر پوست در ناحیه دلخواه تزریق می‌شود.

دوران بهبود و مراقبت پس از لیفت باسن


بیمار پس از عمل معمولاً با قدری ورم، کبودی و درد مواجه می‌شود؛ بی‌حس شدن اطراف ناحیه درمان شده نیز طبیعی است که البته با شروع بازیابی حسی توسط عصب‌ها ظرف مدت کوتاهی برطرف می‌شود. ورم نیز پس از چند هفته فروکش می‌کند. هر چند مسکن برای کنترل درد و ناراحتی تجویز می‌شود، اما از بیمار خواسته می‌شود در صورت بروز درد شدید بی‌درنگ با پزشک معالج تماس بگیرد.

اگرچه دوران بهبود تمام بیماران یکسان نیست، اما دکتر جمیلی از بیماران می‌خواهند ظرف یک روز پس از عمل از تخت بلند شوند و شروع به راه رفتن کنند. بیمار پس از تقبل هزینه لیفت باسن با تزریق چربی به مدت دو هفته باید سعی کند تا حد امکان روی باسن ننشیند. برای این که فشار مستقیم به باسن وارد نشود، از بیمار خواسته می‌شود روی شکم یا به پهلو بخوابد و وزن را هنگام نشستن بیشتر روی ران بیاندازد تا باسن. حمام رفتن پس از دو یا سه روز بدون اشکال است، اما انجام فعالیت‌های معمول روزمره باید با توجه به تعداد ناحیه‌های تحت درمان دست‌کم تا یک هفته پس از جراحی به تاخیر انداخته شود.

نتایج لیفت برزیلی باسن


نتایج نهایی پیکرتراشی و بالا بردن باسن پس از چند هفته مشخص می‌شود و مادامی که رژیم غذایی سالم و ورزش منظم در برنامه زندگی گنجانده شود به قوت خود باقی می‌ماند. افزایش وزن اثر ملموسی را بر روی ناحیه‌هایی باقی می‌گذارد که لیپوساکشن بر روی آنها انجام نشده است.

لیفت باسن باسن تخت و صاف را به باسنی برجسته و خوش فرم تبدیل می‌کند و تناسب اندام را بهبود می‌بخشد.

سوالات رایج


آیا عمل لیفت باسن را بزرگتر می‌کند؟

لزوماً خیر. لیپوساکشن کمر و پهلو خط کمر را باریک‌تر می‌کند و باسن را بالا می‌برد. هدف اصلی برجسته‌تر، گردتر و خوش فرم‌تر کردن باسن است.

آیا نتایج دائمی است؟

نتایج لیفت باسن به شرط در پیش گرفتن سبک زندگی فعال و رژیم غذایی سالم طولانی مدت است و به طور متوسط ماندگاری بیست ساله برای آن برآورد می‌شود. در حالی که مقداری از چربی تزریق شده به طور طبیعی جذب می‌شود، بخشی از آن برای همیشه باقی می‌ماند. ۶۰ تا ۸۵ درصد چربی تزریق شده در اکثر موارد حفظ می‌شود. روند طبیعی افزایش سن شکل بدن را در طول سالیان تغییر می‌دهد، بنابراین ثابت نگه داشتن وزن در حد ایده‌آل بهترین روش برای حفظ نتیجه است.

متقاضی ایده‌آل عمل چه فردی است؟

متقاضی ایده‌آل فردی است که از سلامت عمومی مناسبی برخوردار است، اما در بعضی نقاط مقداری چربی اضافی دارد که چربی لازم برای تزریق را تامین می‌کند. بانوانی که تمایل به لیپوساکشن شکم، پشت بدن، ران و یا پهلو دارند، متقاضی ایده‌آل لیفت باسن محسوب می‌شوند. چربی اضافی به روش لیپوساکشن تخلیه می‌شود و پس از خالص‌سازی در باسن تزریق می‌شود.

اثرهای جانبی یا عوارض لیفت باسن چیست؟

این عمل ایمن است و عوارض لیفت باسن به شرط انجام عمل به دست جراح متبحر و باتجربه حداقل خواهد بود.

Call Now Buttonتماس و مشاوره