اندازه استاندارد و طبیعی آلت تناسلی مردان

اندازه استاندارد و طبیعی آلت تناسلی مردان

اغلب مردان حداقل در مقاطعی از زندگی خود به این نکته فکر می‌کنند که اندازه طبیعی يک آلت تناسلی مردانه چقدر است. فکر کردن به این موضوع کاملاً طبیعی است، اما تبدیل شدن آن به یک عقده روحی یا وسواس روانی همیشگی، بحث متفاوتی است و می‌تواند از نظر پزشکی نامطلوب یا حتی خطرناک باشد. اندازه آلت تناسلی در اغلب قریب به اتفاق مردان در محدوده میانگین اندازه طبیعی قرار دارد و به مردان امکان می‌دهد که روابط جنسی و نیروی تولید مثل مناسبی داشته باشند. پس هیچ مشکلی وجود ندارد و می‌توان گفت که این یک نگرانی بیهوده است.

به اما برای رفع کنجکاوی مردان (و زنان) در سراسر جهان، تعداد زیادی از پژوهشگران و مقالات علمی سعی کرده‌اند تا به این پرسش، که بسیاری از مردان به دنبال یافتن جواب آن هستند، پاسخ دهند: چه اندازه‌ای برای آلت تناسلی میانگین است؟

در این مقاله، بر اساس مطالعات علمی انجام شده، واقعیت‌هایی درباره اندازه آلت تناسلی کوچک در مردان را برای شما بیان می‌کنیم. با خواندن این مقاله می‌توانید پاسخی دقیق‌تر به این پرسش خود پیدا کنید.

رشد آلت تناسلی در پسران


برای اندازه آلت تناسلی نیز درست به مانند هر قسمت دیگر از بدن، یک دامنه نسبتاً وسیع وجود دارد. همچنین به مانند سایر قسمت‌های بدن، شکل ظاهری آلت تناسلی در مراحل مختلف زندگی یک فرد تا حدودی تفاوت دارد. برای مثال شما انتظار ندارید چهره شخصی که 11 سال سن دارد مشابه با یک فرد 19 ساله باشد.

رشد آلت تناسلی مردان عموماً در مقاطع زمانی متفاوتی از زندگی آنان رخ می‌دهد. در برخی افراد، ممکن است نمو آلت تناسلی در سن 9 سالگی آغاز شود، در حالی که در برخی دیگر، این فرایند ممکن است در سن 15 سالگی یا حتی بعد از آن آغاز شود. بنابراین، سنی که در آن آلت تناسلی یک فرد شروع به رشد می‌کند، از شخصی به شخص دیگر متفاوت است و به طور کامل به زمان ورود به دوره بلوغ و آغاز عملکرد هورمون‌ها بستگی دارد.

رشد اندازه آلت تناسلی نیز دقیقاً قسمتی از فرایند بلوغ است که با تغییرات دیگری از قبیل رشد موهای درشت در اطراف آلت تناسلی، بزرگ شدن بیضه‌ها، رشد ماهیچه‌ها و افزایش ناگهانی سرعت رشد بدن همراه است. افرادی که دیرتر بالغ می‌شوند نیز همه این مراحل را عیناً طی می‌کنند، با این تفاوت که بلوغ کامل آنها کمی دیرتر فرا می‌رسد.

میانگین اندازه آلت تناسلی مردان


اندازه و شکل آلت تناسلی مردان بسیار متفاوت است. این ویژگی به صورت یک صفت ارثی مانند رنگ چشم یا اندازه پاها است که شما نمی‌توانید هیچ تغییری در آن ایجاد کنید. همچنین علی رغم تمام مطالبی که می‌شنوید یا می‌خوانید، هیچ گونه تمرینات اختصاصی، مکمل‌ها یا رژیم‌های غذایی خاصی که بتواند فرایند رشد و نمو آلت تناسلی را سریع‌‌تر کند یا باعث تغییر در اندازه آن شود، وجود ندارد. همچنین همان طور که اندازه پاهای یک فرد ممکن است کوچک به نظر برسد، اندازه آلت تناسلی او نیز ممکن است برای خود شخص کوچک به نظر برسد، زیرا نمای ظاهری آلت تناسلی هنگامی که از بالا به آن نگاه می‌کند، متفاوت است. علاوه بر آن، تفاوت اندازه آلت تناسلی در حالت نعوظ، در مقایسه با حالت خوابیده (غیر نعوظ) بین افراد مختلف بسیار کمتر است.

میانگین طول آلت تناسلی در حالت نعوظ

برآورد شده است که میانگین طول آلت تناسلی هنگامی که در حالت نعوظ باشد، بین 7/12 تا 5/16 سانتی‌متر است. مطالعات دیگری هم نشان داده است که میانگین طول آلت تناسلی، کمتر از این مقدار است. برای مثال در یک مطالعه مشخص شده است که میانگین طول آلت تناسلی در حالت نعوظ برابر با 9/12 سانتی‌متر (بر اساس اندازه‌گیری بر روی 80 مرد با جثه فیزیکی طبیعی) می‌باشد. دو محقق به نام‌های کوان آر وایلی و ایان ایرد لی در مقاله‌ای با عنوان اندازه آلت تناسلی و “نشانگان آلت تناسلی کوچک” به مرور نتایج 12 مطالعه مختلف که در مجموع، اندازه 11531 آلت تناسلی در افراد مختلف را اندازه‌گیری کرده بودند، پرداختند. در این مطالعات از روش‌های متعددی برای اندازه‌گیری طول آلت تناسلی استفاده شده بود.

بر اساس نتایج این مطالعات، میانگین طول آلت تناسلی در حالت نعوظ، بین 14 تا 16 سانتی‌متر می‌باشد.

آلت تناسلی ممکن است به طور غیر طبیعی کوتاه یا بلند باشد، در واقع این حالتی است که برقراری رابطه جنسی به خاطر اندازه آلت تناسلی، غیر ممکن می‌گردد. آلت تناسلی کوچک (میکرو) به آلتی اطلاق می‌شود که اندازه آن در حالت نعوظ کمتر از 7 سانتی‌متر باشد. کوچک بودن اندازه آلت تناسلی معمولاً به علت کافی نبودن میزان هورمون تستوسترون در اواخر دوره جنینی در مردان است. کوچک بودن آلت تناسلی یک عارضه نادر است و تصور می‌شود که تنها 6 نفر در هر 1000 مرد در سراسر جهان یا 6/0% از کل مردان از آن رنج می‌برند.

 

 

میانگین طول آلت تناسلی در حالت خوابیده

اندازه آلت تناسلی در حالت خوابیده نمی‌تواند نشان دهنده اندازه طبیعی آن در حالت نعوظ باشد. یک محقق فعال در زمینه مطالعات جنسی، با اندازه‌گیری طول آلت تناسلی در هزاران فرد مختلف و تجزیه و تحلیل نتایج به دست آمده، نشان داد که طول آلت تناسلی در حالت نعوظ در افرادی که اندازه آلت آنها در حالت خوابیده کوتاه‌تر است، می‌تواند تا دو برابر بیشتر از افرادی باشد که طول آلت آنها در حالت خوابیده بیشتر است.

علاوه بر آن تاکنون هیچ رابطه‌ای بین قد و اندازه قسمت‌های دیگر بدن مردان با اندازه آلت تناسلی آنها شناخته نشده است، یعنی اندازه آلت تناسلی مردانی که جثه بزرگ‌تری دارند، الزاماً بزرگ‌تر از مردان کوتاه قامت نیست.

دما بر اندازه آلت تناسلی در حالت خوابیده، اثر می‌گذارد اما در محدوده دمای نرمال، میانگین اندازه آلت تناسلی در حالت خوابیده بین 9/8 تا 10 سانتی‌متر گزارش شده است.

آلت تناسلی که در حالت خوابیده کوتاه یا بلندتر از حد طبیعی به نظر می‌رسد، می‌تواند در محدوده اندازه طبیعی آلت تناسلی قرار داشته باشد. در یکی از مطالعات انجام شده در این زمینه مشخص شد که تنها مردانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت خوابیده کمتر از 4 سانتی‌متر باشد را می‌توان کاندیدای خوبی برای انجام عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی دانست.

 

 

میانگین قطر آلت تناسلی

بر اساس نتایج یک مطالعه، میانگین قطر آلت تناسلی در حالت خوابیده بین 9 تا 10 سانتی‌متر است. همچنین میانگین قطر آلت تناسلی در حالت نعوظ بین 12 تا 13 سانتی‌متر می‌باشد.

آیا اندازه آلت تناسلی اهمیتی دارد؟


اهمیت اندازه آلت تناسلی بسیار کمتر از آن چیزی است که اغلب مردان فکر یا احساس می‌کنند. در واقع تا زمانی که آلت تناسلی شما به اندازه‌ای بلند باشد که بتوانید بدون هیچ مشکلی رابطه جنسی خود را انجام دهید، این مسأله اهمیت خاصی برای شما ندارد و نباید نگران آن باشید. شما می‌توانید به راحتی رابطه جنسی داشته باشید و صاحب فرزند شوید (اگر از نظر مسائل دیگر مشکلی نداشته باشید).

با این همه حال هنوز هم اندازه آلت تناسلی برای اغلب مردان اهمیت زیادی دارد و ثابت شده است که این مسأله بر میزان رضایت از خویشتن، اعتماد به نفس و سلامت عمومی مردان تأثیر زیادی می‌گذارد.

مردانی که اندازه آلت تناسلی آن‌ها به طور مشخصی بزرگ‌تر از حد متوسط باشد، در مقایسه با افرادی که اندازه آلت آن‌ها نرمال یا کوچک‌تر از متوسط بوده است، احساس رضایت بیشتری از خویشتن، سلامت عمومی بهتر و رضایت عمومی بیشتری از شکل بدن خود داشته‌اند.

از سوی دیگر، هر زنی می‌تواند این را به شما بگوید که یک رابطه جنسی خوب فقط در اندازه آلت تناسلی خلاصه نمی‌شود. اغلب زنان از داشتن یک رابطه جنسی با مردی که شخصیت جذاب داشته باشد، لذت می‌برند. برخی از مردان جوان ممکن است از شنیدن این نکته تعجب کنند، اما واقعیت آن است که اغلب زنان علاقه بسیار کمی به اندازه آلت تناسلی مرد دارند و این مطلب در مطالعات متعددی در طول سال‌های گذشته به اثبات رسیده است.

آلت تناسلی زنان این قابلیت برجسته را دارد که آلت تناسلی مردانه تقریباً با هر اندازه‌ای را بپذیرد. بنابراین هیچ اهمیتی ندارد که آلت تناسلی مرد چقدر کوتاه یا بلند باشد، زیرا اندازه واژن، به خودی خود با اندازه آلت مرد تطابق پیدا می‌کند و خود را مطابق با اندازه آلت تناسلی مرد تنظیم می‌کند.

میانگین طول واژن در حدود 6/7 تا 2/10 سانتی‌متر می‌باشد، اما هنگامی که آلت تناسلی مرد به تدریج به داخل واژن وارد می‌شود و زن از نظر جنسی تحریک می‌شود، اندازه واژن بزرگ‌تر می‌شود و بنابراین واژن این قابلیت را دارد که با اغلب آلت‌های تناسلی مردانه با اندازه‌های مختلف سازگاری پیدا کند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره