انتخاب بهترین دکتر جراح بلفاروپلاستی برای کاهش عوارض

 دلایل انجام جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ 

بلفاروپلاستی یک نوع عمل جراحی است که از آن برای برطرف کردن پوست اضافی، عضلات و چربی موجود در پلک بالا یا پایین استفاده می‌شود. تعداد زیادی از افراد برای اهداف زیبایی به انجام جراحی پلک می‌پردازند. جراحی بلفاروپلاستی می‌‌تواند میزان پف و افتادگی پلک بالا و پایین را کاهش دهد ظاهر بهتر و جوانی را به وجود بیاورد. گاهی اوقات پزشکان انجام جراحی بلفاروپلاستی را برای اهداف پزشکی و بهبود سطح بینایی پیشنهاد می‌دهند. هنگامی که شما قصد دارید یک جراح زیبایی چشم را انتخاب کنید باید قبل از تصمیم‌ گیری در این خصوص به چند فاکتور مهم توجه کنید چرا که جراح مهمترین عاملی است که در میزان موفقیت جراحی نقش دارد. اطلاعاتی که در بخش زیر در اختیار شما قرار می‌دهیم می‌تواند در انتخاب یک جراح با تجربه بلفاروپلاستی موثر باشد تا شما نتایج خوبی را از درمان به دست بیاورید.

جراحی را پیدا کنید که:

 • در زمینه جراحی چشم تخصص دارد و دارای مهارت و تخصص لازم برای جراحی پلاستیک است.
 • تجربه زیادی در زمینه درمان افراد مشابه شما را دارد و مهارت بالایی دارد.
 • با او  احساس راحتی می‌کنید و سوالات خود را از او می‌پرسید و پاسخ کاملی را دریافت می‌کنید.

 دلایل انجام جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ 


 دلایل انجام جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ 

پزشک برای اهداف پزشکی و بهبود سطح بینایی یا ظاهر چشم درخواست انجام جراحی بلفاروپلاستی را بدهد. ممکن است پزشک فقط درخواست انجام جراحی پلک را بدهد. این فرایند زمانی رخ می‌دهد که سایر روش‌های جراحی که با عوارض جانبی کمی همراه هستند هیچ گونه اثر گذاری نداشته باشند. از پزشک خود درباره همه روش‌های درمانی سوال بپرسید و به یک پزشک دیگر نیز مراجعه کنید و نظر او را در خصوص جراحی پلک جویا شوید. افرادی می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای جراحی پلک باشند که در دوران بزرگسالی قرار داشته باشند و بافت‌ها و عضلات صورت آنها سالم باشد و چشم آنها هیچ گونه مشکل جدی و حاد نداشته باشد. پزشک در موارد زیر انجام جراحی پلک را پیشنهاد خواهد کرد:

 • در صورتی که روی پلک بالا مقدار زیادی بافت چربی وجود داشته باشد و باعث پف کردگی آن شود.
 • در صورتی که پوست پلک شما شل و پف کرده به نظر برسد و در این حالت خطوط و چین چروک متعددی در پلک بالا به وجود آمده باشد و گاهی اوقات باعث مختل شدن بینایی شما شود.
 • در پلک پایین شما چین و چروک و خطوط ریز وجود داشته باشد، زیر چشم شما پف کرده باشد یا آنکه پلک پایین نیز حالت افتادگی داشته باشد.

چگونه جراح بلفاروپلاستی خوب را انتخاب کنیم؟ 


چگونه جراح بلفاروپلاستی خوب را انتخاب کنیم؟ 

در بخش زیر به چند کار مهم در خصوص انتخاب بهترین جراح پلک اشاره می‌کنیم که می‌تواند به شما کمک کند نتایج خوبی را از جراحی به دست بیاورید.

 از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید 

از دوستان و اعضای خانواده که جراحی زیبایی پلک انجام داده‌اند در خصوص تجربیاتی که از جراحی به دست آورده‌اند از سوال بپرسید. حتی اگر آنها چند عمل زیبایی را روی صورت خود انجام داده باشند این احتمال وجود دارد که یکی از جراحان آنها متخصص جراحی پلک باشد. اگر شما کسی را نمی‌شناسید که عمل جراحی موفقیت آمیز پلاستیک را انجام داده باشد گام بعدی این است که با دوستان و آشنایان خود که در مراکز سلامت فعالیت دارد صحبت کنید. این گروه از افراد معمولا نظر سایرین را درباره متخصصان حوزه‌های سلامت می‌شوند و شما می‌توانید با آنها مشورت کنید و اطلاعات خوبی را به دست بیاورید. اگر نتوانستید از دوستان و آشنایان خود اطلاعاتی را به دست بیاورید اصلا نگران نباشید.

درباره تجربیات و گواهینامه‌های پزشکی جراح مورد نظر خود تحقیق کنید

قبل از انتخاب جراح چشم برای عمل جراحی پلک یا جراحی پلاستیک، به بررسی تجربیات و گواهینامه‌های پزشک مورد نظرتان توجه کنید. به دنبال پزشکی با تخصص لازم در زمینه جراحی چشم و پلک یا جراحی پلاستیک باشید، که تاکنون تعداد زیادی عمل جراحی مشابه را انجام داده باشد. هر چقدر تجربه و مهارت پزشک در زمینه جراحی پلک بیشتر باشد، ریسک بروز عوارض جانبی از جراحی پلک به حداقل خواهد رسید. با توجه به اینکه بیشتر عوارض جانبی جراحی پلک ممکن است به بینایی مرتبط باشند، باید اطمینان حاصل کنید که پزشک شما تجربه زیادی در زمینه جراحی پلک دارد و می‌تواند از بروز عوارض جانبی و مشکلات مرتبط با بینایی جلوگیری کند. عموماً جراحان چشم دارای تخصص در زمینه جراحی پلک هستند و برای عمل جراحی بلفاروپلاستی بهترین گزینه هستند.

با پزشک خود صحبت کنید 

پس از آن که فهرستی از جراحان معروف را به دست آوردید با مطب آنها تماس بگیرید و تقاضای وقت مشاوره کنید. پس از اتمام مشاوره از خودتان بپرسید که آیا در هنگام صحبت کردن با پزشک احساس راحتی می‌کردید؟ آیا پزشک به همه سوالات شما به نحوی توضیح داد که قابل فهم باشد؟ آیا پزشک و عقاید شما احترام گذاشت؟ در بخش زیر به چند سوالی که باید از پزشک خود بپرسید اشاره می‌کنیم:

 • آیا تاکنون فردی در شرایط فعلی من را عمل کرده‌اید؟
 • تا کنون چند جراحی پلک انجام داده‌اید؟
 • معمولا نتایج حاصل از جراحی به چه صورت است؟
 • آیا تصاویر قبل و بعد از جراحی بیماران خود را دارید؟
 • از هر چند عمل شما شاهد عوارض حاصل از جراحی هستید؟
 • برای پیشگیری از بروز عوارض حاصل از جراحی چه کار می‌کنید و در صورتی که این بار رخ دهند برای برطرف کردن آنها چه اقداماتی را انجام می‌دهید؟

 هزینه جراحی بلفاروپلاستی را مشخص کنید

با پزشک خود در خصوص هزینه جراحی بلفاروپلاستی از قبیل دستمزد جراح، هزینه وسایل و تجهیزات و هزینه بیهوشی صحبت کنید اما به خاطر داشته باشید که رضایت شما از نتایج حاصل از جراحی به اندازه هزینه ناشی از جراحی اهمیت دارد. به صورت خودکار به سراغ پزشکی که هزینه کمتری را درخواست کند نروید بلکه فقط به تجربه و مهارت پزشک اهمیت بدهید.

 

 

 چگونه برای جراحی پلک آماده شویم؟ 


 در جراحی پلک شما یکی از اعضای مهم تیم جراحی هستید و اقداماتی که باید قبل از جراحی انجام دهید به شما برای احساس راحتی بیشتر و نتایج بهتر کمک خواهد کرد. مراحل زیر به شما در خصوص آماده شدن برای جراحی پلک کمک می‌کند:

 • همه سوالاتی که پزشک از شما در خصوص سابقه پزشکی آلرژی و داروهایی که مصرف می‌کنید پاسخ بدهید اگر داروهایی که نیاز به نسخه پزشک ندارند داروهای گیاهی و داروهای ویتامین را مصرف می‌کنید به پزشک خود اطلاع دهید. بهتر است فهرستی از سابقه بیماری آلرژی و داروهایی که مصرف می‌کنید را تهیه نمایید.
 • همه آزمایشات لازم قبل از جراحی را انجام دهید این آزمایشات بر اساس سطح سلامت، سن و نوع عمل جراحی متفاوت خواهد بود. آزمایشات قبل از عمل می‌تواند شامل عکس برداری از قفسه سینه توسط اشعه ایکس، نوار قلب، آزمایش خون و سایر آزمایشات لازم باشد.
 • قبل از جراحی پلک به کمک برنامه ورزشی برای غذایی سالم و اضافی خود را کاهش دهید.
 • طبق دستور پزشک قبل از جراحی از خوردن مایعات و مواد غذایی خودداری کنید زیرا در صورتی که در نزدیکی زمان جراحی مقدار زیادی غذا یا مایعات مصرف کرده باشید قرار جراحی لغو خواهد شد چون این احتمال وجود دارد که در هنگام بیهوشی محتویات معده باعث مسدود شدن مسیر تنفسی شوند.
 • تا حد امکان از استعمال دخانیات خودداری کنید حتی پرهیز از سیگار کشیدن چند روز قبل از جراحی می‌تواند سودمند باشد و به تسریع فرایند بهبود کمک کند.
 • طبق دستور پزشک به مصرف یا قطع مصرف داروهای خود بپردازید. این فرایند می‌تواند شامل عدم مصرف آسپرین، ایبوپروفن، داروهای رقیق کننده خون، داروهای گیاهی و انواع ویتامین باشد. پزشک اطلاعات کاملی را در خصوص داروها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید در اختیار شما قرار خواهد داد.

 جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می‌شود؟


جراحی بلفاروپلاستی در بیمارستان در کلینیک جراحی به صورت سرپایی انجام می‌شود. برای انجام این نوع جراحی پزشک چند برش کوچک را در پلک بالا و یا در پلک پایین و دقیقاً زیر خط مژه‌ها ایجاد خواهد کرد. برش‌ها دقیقاً درون خطوط طبیعی ایجاد می‌شوند تا بافت اسکار کمتر جلب توجه کند. در برخی موارد جراحی یک برش را در قسمت داخلی پلک پایین ایجاد می‌‌کند تا بتواند به جابجایی یا تخلیه چربی، سفت کردن عضلات و بافت نرم پلک و برداشتن پوست اضافی پلک بپردازد و نتایج مورد انتظار را به وجود بیاورد. سپس به کمک بخیه‌های کوچک بافت پوست یا چسب مخصوص جراحی اقدام به بستن برش‌ها خواهد کرد. معمولاً جراحی پلک به صورت سرپایی انجام می‌‌شود و جراح بر اساس فاکتورهای مختلف در خصوص نحوه انجام جراحی و نیاز به بستری شدن در بیمارستان پس از جراحی تصمیم‌ گیری خواهد کرد. این فاکتورها عبارتند از سن، سابقه پزشکی، سطح عمومی سلامت و علایق و سلایق شخصی.

 

 

 دوران نقاهت جراحی بلفاروپلاستی چگونه است؟


 دوران نقاهت جراحی بلفاروپلاستی چگونه است؟

پس از جراحی بلفاروپلاستی و تا زمانی که به هوش بیاید و به صورت طبیعی نفس بکشید و همه علائم حیاتی شما پایدار شود در اتاق ریکاوری بستری خواهید شد. در صورتی که در طول جراحی لوله تنفس درون گلوی شما قرار داده شده باشد به احتمال زیاد گلو درد خواهید داشت. این وضعیت معمولا موقت است و در صورتی که احساس ناراحتی کردید به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است به علت تاثیرات داروی بیهوشی شما کمی حالت سرگیجه یا تهوع داشته باشید به همین دلیل باید یکی از اعضای خانواده همراه شما باشد تا بتواند شما را به منزل برگرداند و شب اول و دوم از شما مراقبت نماید. روی پلک شما چند وقتی وجود دارد که پزشک برای جلوگیری از خشک شدن آنها استفاده از پماد چشمی را تجویز خواهد کرد. استفاده از پماد چشمی ممکن است باعث تاری دید شود. ممکن است پزشک روی پلک شما را به کمک گاز استریل بپوشاند. معمولاً فرایند بهبودی پس از جراحی به آرامی رخ می‌‌دهد. دوران بهبود بر اساس تعداد بخیه‌ها، سطح عمومی سلامت و سن شما و سایر فاکتورها متغیر خواهد بود. به احتمال زیاد پس از جراحی اطراف چشم و صورت و متورم و کبود خواهد شد که طی مدت ۱۰ روز برطرف می‌گردد و تورم نیز به مدت یک ماه کاهش خواهد یافت. حدود شش ماه یا بیشتر نیز طول می‌کشد تا بافت اسکار از بین برود.

 

 

عوارض جانبی و خطرات جراحی پلک چیست؟ 


خطرات عوارض جانبی جراحی پلک به شرح زیر می‌باشد:

 • واکنش به داروی بیهوشی از قبیل واکنش آلرژیک و مشکلات مرتبط با تنفس
 • خونریزی که می‌‌تواند منجر به تشنج شود.
 • تشکیل لخته خون که می‌تواند زندگی فرد را به خطر بیاندازد.
 • عفونت

 عوارض جانبی بالقوه جراحی پلک چیست؟ 


عوارض جانبی بالقوه جراحی پلک به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم مطابقت دو پلک با هم
 • تاری دید، اختلال بینایی، خشکی و التهاب چشم یا ریزش بیش از حد اشک
 • اختلال در بستن چشم
 • بیرون زدگی بخیه‌ها که پزشک مجبور می‌‌شود آنها را خارج کند به نحوی که امکان جذب آنها وجود ندارد.
 • هماتوم و خونریزی زیر پوست که می‌تواند باعث تجمع خون زیر پوست شود.
 • افتادگی پلک، کشیدگی پلک به سمت پایین، انحراف و چرخش پلک به سمت بیرون و مشخص شدن سطح داخلی پلک افتادگی پلک که معمولاً یک اختلال موقت است.
 • درد و تورم و کبودی
 • ترمیم نامناسب زخم
 • تشکیل بافت اسکار
 • بی حسی موقت پلک

 چگونه ریسک بروز عوارض جانبی حاصل از جراحی را کاهش دهیم؟ 


شما می‌توانید با پیروی از طرح درمان از بروز عوارض جانبی ناشی از جراحی پلک جلوگیری کنید. این نکات به شرح زیر می‌باشند:

 • از پیشنهادات پزشک در خصوص محدودیت‌های غذایی، فعالیت ورزشی و ترک کردن برخی عادات نامناسب قبل از جراحی و در دوران بهبود پیروی کنید.
 • از دستورات پزشک در خصوص نکات پس از جراحی پیروی کنید. این نکات عبارتند از بالا نگه داشتن سر، استفاده از کمپرس برای کاهش تورم، تمیز کردن اطراف چشم و استفاده از پماد لوبریکانت
 • اگر در دوران شیردهی قرار دارید یا احتمال باردار بودن شما وجود دارد به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از استعمال دخانیات خودداری کنید زیرا سیگار کشیدن باعث می‌شود فرایند ترمیم زخم کند شود و ممکن است بر نتایج حاصل از جراحی تأثیرات منفی بگذارد.
 • در صورتی که دچار هر گونه مشکلی از قبیل خونریزی، تب، افزایش سطح درد یا اختلال در بینایی شدید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • با استفاده از عینک آفتابی مناسب از چشم خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید.
 • داروهای خود را به موقع و طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • در صورتی که به هر چیزی آلرژی دارید به پزشک خود اطلاع دهید.
Call Now Buttonتماس و مشاوره