از بین بردن موهای زائد زیربغل با لیزر؛مزایا ،عوارض و هزینه

لیزر زیربغل

لیزر زیربغل

لیزر برای از بین بردن موهای زائد در ناحیه زیر بغل، یک درخواست رایج در بین زنان است. این امر به دلیل اینکه حفظ موهای زیر بغل زمان‌بر و خسته‌کننده است و همچنین به عنوان یک موضوع خجالت‌آور در نظر گرفته می‌شود. با استفاده از لیزر برای برداشتن موهای زیر بغل به طور دائم، نگرانی شما در مورد این موضوع هنگام استحمام کاهش می‌یابد. در حالی که روش‌های دیگر مانند از بین بردن با تیغه و روش‌های دیگر ممکن است باعث سوزش و قرمزی پوست شوند، لیزر برای برداشتن موهای زائد باعث بهبود کیفیت پوست می‌شود.

استفاده از لیزر برای برداشتن موهای زائد زیر بغل به عنوان یک روش درمانی برای مردانی که از تعرق بیش از حد رنج می‌برند، نیز توصیه می‌شود. مردان می‌توانند انتخاب کنند که آیا می‌خواهند موها به طور کامل برداشته شوند یا تنها نازک شوند، زیرا هر دو روش منجر به کاهش تعرق می‌شوند. استفاده از لیزر برای برداشتن موهای زائد همچنین می‌تواند منجر به کاهش موهای خشک و نامنظم در ناحیه زیر بغل شود، به طوری که تعرق در این ناحیه کاهش یابد.

متخصصین و کارشناسان ما از انواع درمان‌های جدید و موثر لیزر موهای زائد شامل موهای زیر بغل مانند لیزر الکساندرایت و دایود برای زنان و مردان استفاده می‌کنند. نواحی درمان در فواصل بین جلسات درمانی به طور قابل ملاحظه‌ای بدون مو خواهد ماند، پوست صاف‌تر، نرم‌تر و بدون هیچگونه موی ناخوشایند درون روییده می‌گردد و دیگر سوزش ناشی اصلاح در کار نخواهد بود. در کلینیک زیبایی ما از لیزرهای مناسب برای نوع پوست خاص شما استفاده می‌کنیم.

جهت مشاوره درباره لیزر موهای زائد با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

مزایا


 • از بین رفتن سوزش و برجستگی‌ها ناشی از اصلاح با تیغ
 • کاهش عرق زیر بغل
 • صرفه‌جویی در زمان صرف شده در حمام
 • حذف موهای نتراشیده‌ی باقیمانده پس از تیغ کشیدن یا اپیلاسیون
 • به حداقل رسیدن قرمزی، سوزش، یا موهای درون روییده که در اثر سایر روش‌های رفع موهای زائد ایجاد می‌شوند.
 • صرفه جویی در زمان نگهداری طولانی مدت
 • نرم و صاف شدن پوست زیر بغل
 • کاهش سوزش یا التهاب ناشی از استفاده از دئودورانت پس از تیغ کشیدن

متقاضیان درمان

بیشتر افراد با لیزر زیر بغل می‌توانند به کاهش 80 تا 90 درصدی در رشد موهای خود دست یابند. لیزر موهای زائد در درصد کمی از افراد جواب نمی‌دهد. بهترین نتایج در لیزر موهای زائد زیر بغل در کسانی رخ می‌دهد که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند. افرادی که بطور دقیق برنامه درمانی را دنبال می‌کنند (تعداد و فواصل درمان) نیز نتایج‌ خوبی خواهند داشت. موی بلوند معمولاً قابل درمان نیست و موی قرمز به سختی درمان می‌شود. اما خوشبختانه بیشتر موهای قابل مشاهده که تیره هستند به راحتی قابل درمان می‌باشند.

قبل از درمان


 • جهت آمادگی برای لیزر موهای زائد از برنزه کردن و استفاده از دستگاه‌های برنزه به مدت حداقل یک ماه خودداری کنید. پوست باید در زمان درمان تا حد ممکن روشن باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد در زمستان درمان لیزر را انجام می‌دهند.
 • اگر باید در بیرون از خانه باشید از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF ۱۵ استفاده کنید و ناحیه‌ای که می‌خواهید توسط لیزر تحت درمان قرار گیرد در معرض اشعه‌‌های UVA و UVB قرار خواهد گرفت.
 • از کندن یا اپیلاسیون موهای خود به مدت حداقل 2 تا 4 هفته قبل از لیزر موهای زائد خودداری کنید. تیغ کشیدن مشکلی ندارد اما روش‌های دیگر تاثیر لیزر را کاهش می‌دهند. همچنین مو نباید سفید شده باشد.
 • ناحیه‌ی تحت درمان را آنطور که در مشاوره پیش از درمان گفته شده است اصلاح کنید. این کار معمولاً یک یا 2 روز قبل از درمان انجام می‌شود. فولیکول‌های مو باید قابل مشاهده باشند، اما اگر در طول درمان موها بلندتر باشند فرایند درمان دردناک‌تر خواهد بود.

درمان


از بین بردن موهای زائد زیربغل با لیزر

در این کلینیک دستگاه‌های لیزر مختلف و کارآمد مانند لیزرهای الکساندریت و دایود برای لیزر موهای زائد زیر بغل استفاده می‌شوند. در لیزر زیر بغل پالس‌های نور لیزر بطور انتخابی فولیکول‌های مو را با هدف قرار دادن ملانین موجود در آنها نابود می‌کنند. رنگدانه‌ی موجود در فولیکول مو پالس را جذب می‌کند که با آسیب رساندن به فولیکول باعث کاهش رشد مو می‌شود.

لیزر زیر بغل به طور موثر و بی‌خطر این امکان را می‌دهد تا برنامه‌ی درمانی خود را متناسب با آنچه دلخواهتان است تنظیم کنید. سیستم‌های لیزر موهای زائد تقریباً در تمام انوع و رنگ پوست کار می‌کنند. دو چالش اساسی موهای قرمز و خاکستری هستند؛ این موها به سختی از بافت اطراف تشخیص داده می‌شوند. اگر موهایی که قصد لیزر کردن آنها را دارید چنین رنگ‌هایی دارند می‌توانید با تیره کردن آنها پیش از درمان، نتایج را بهبود بخشید.

باید بدانید که در پوست تیره‌تر خطر بروز عوارضی مانند هیپرپیگمانتاسیون (تجمع رنگدانه ها در بافت)، زخم کلوئید، و فولیکولیت بیشتر می‌شود. یک جلسه لیزر از بین بردن موهای زائد زیر بغل حدود 15 دقیقه طول می‌کشد.

پیش از شروع جلسه‌ی درمان یک عینک محافظ چشم در اختیارتان قرار داده می‌شود و در صورت تمایل از بی‌حسی موضعی نیز استفاده می‌شود. با شروع درمان، احساس گزیدگی خواهید داشت و در این حالت متوجه می‌شوید که لیزر فعال است. ممکن است احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش داشته باشید. اما نگران نباشید زیرا هیچ ضرری ندارد.

مراقبت پس از درمان


پس از لیزر موهای زائد ممکن است اثرات آن قابل توجه باشند اما مراقبت دقیق به منظور کاهش رشد مجدد موهای زائد ضروری است. در ادامه چند نکته ارائه می‌شود که می‌توانید برای پیشگیری از پیداش مجدد موهای ناخواسته انجام دهید.

از استفاده از موچین و تیغ کشیدن خودداری کنید

کندن و تیغ کشیدن موها بعد از لیزر موهای زائد می‌تواند باعث رشد سریع‌تر این موها شود. برای جلوگیری از این اتفاق از دست زدن به نواحی تحت درمان در بین جلسات درمانی جلوگیری کنید. این کار ممکن است برای برخی از افراد ناخوشایند باشد، اما بخش مهمی از فرایند است که نباید به آن بی‌توجهی شود.

تسکین پوست تحریک شده

پس از درمان مقداری قرمزی یا سایش انتظار می‌رود. می‌توانید این مشکل را با استفاده کرم یا لوسیون پوست درمان کنید. کمپرس سرد نیز می‌تواند به بستن منافذ و آرام شدن سوزش برای مدتی کمک کند. تداوم این مشکل نیاز به مراجعه‌ی فوری به کلینیک جهت مشاوره دارد.

از نور خورشید دور بمانید

پوست ممکن است بعد از درمان حساس باشد. در این شرایط احتمال هیپرپیگمانتاسیون در صورت قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید افزایش می‌یابد. تغییر رنگ و لکه‌های ناشی از این مشکل بسیار ناخوشایند هستند. هنگام بیرون رفتن شلوار بلند بپوشید و در صورت استفاده از لباس‌های کوتاه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 50 جهت بهترین محافظت از پوست استفاده نمایید.

پوست خود را مرطوب کنید

پوست خشک بیشتر مستعد تحریک است. پوست خود را بعد از هر عمل با استفاده از یک لوسیون مرطوب کننده آماده کنید مگر اینکه از استفاده از آن منع شده باشید. استفاده‌ی منظم از مرطوب کننده می‌تواند به کند شدن رشد مو و صاف و نرم نگه داشتن پوست کمک کند.

هنگام صحبت از زیبایی، امر حفظ و نگهداری بسیار مهم است. رعایت این اقدامات را تبدیل به عادت کنید تا تاثیرات لیزر موهای زائد حفظ شوند.

عوارض جانبی


هنگام استفاده از لیزر برای موهای زیر بغل، پزشکان باید مراقبت ویژه‌ای را به منظور جلوگیری از بروز عوارض جانبی احتمالی انجام دهند.

التهاب پوست

تحریک و سوزش پوست یکی از عوارض جانبی خفیف درمان با لیزر موهای زیر بغل است. با توجه به گرما و نور ناشی از لیزر، ممکن است پس از درمان تحریک پوست رخ دهد. این تحریک می‌تواند از یک قرمزی خفیف که در عرض چند ساعت کاهش می‌یابد تا شکل‌گیری پوسته یا زخم متغیر باشد. این عوارض موقتی بوده و باید ظرف چند روز خود به خود برطرف شوند. برای پرهیز از تحریک پوست پس از درمان، ناحیه‌ی درمان را تمیز و خشک نگه دارید اما از استفاده از صابون‌ها و خوشبوکننده‌های قوی خودداری کنید. از تیغ کشیدن در این ناحیه تا زمانی که ملتهب است نیز پرهیز کنید.

تغییرات رنگدانه

تنظیم نامناسب لیزر می‌تواند باعث تغییرات رنگدانه به خصوص در افراد با پوست تیره شود. پوست می‌تواند تیره‌تر یا روشن‌تر شود اما این تغییرات معمولاً گذرا هستند. تغییرات رنگ پوست ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. در صورت تغییر رنگدانه‌ها از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشیدکه این مشکل را تشدید می‌کند پرهیز کنید.

ایجاد زخم

ایجاد زخم یکی از عوارض جانبی نادر استفاده از لیزر در زیر بغل است. این مشکل معمولاً در اثر شدید بودن نور لیزر ایجاد شده و اغلب در افراد با پوست تیره‌تر رخ می‌دهد. در این شرایط پوست همراه با فولیکول مو می‌سوزد. این عارضه می‌تواند به خصوص در ناحیه زیر بغل بسیار ناراحت کننده باشد. برای کاهش درد و ناراحتی درمان استفاده از درمان‌های تسکین دهنده لازم است اما ابتدا با پزشک خود تماس بگیرید.

هزینه‌


هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل به دو دلیل بسیار مقرون بصرفه است، ابتدا اینکه ناحیه درمان کوچک است. دوم نتایج حاصل از لیزر موی زیر بغل برای بسیاری از افراد مطلوب است. افرادی که دچار موهای درون روییده و برجستگی‌های ناشی از اصلاح با تیغ در زیر بغل خود هستند بخصوص از نتایج لیزر موهای زائد زیر بغل خشنود می‌باشند زیرا هزینه لیزر زیر بغل از خریدن تیغ‌ها کمتر خواهد بود.

 

Call Now Buttonتماس و مشاوره