از بین بردن دائمی موهای زائد صورت و بدن با لیزر

از بین بردن دائمی موهای زائد صورت و بدن با لیزر

از بین بردن دائمی موهای زائد صورت و بدن با لیزر

اگر واقعا تصمیم به خلاصی از تیغ کشیدن و رفع دائمی موهای زائد خود گرفته‌اید ممکن است بخواهید بدانید که نتایج لیزر موهای زائد چقدر دوام دارد؟ نتایج از شخصی به شخص دیگر متفاوت است، و برای بیشتر افراد لیزر مو‌های زائد به طور قابل توجهی رشد مو را کند کرده و باعث می‌شود که موها کمتر محسوس باشند. نتایج همچنین با توجه به رنگ پوست، رنگ مو، و نوع درمان مورد استفاده متفاوت است به همین دلیل یافتن یک روش ایده‌آل لیزر موهای زائد برای نیازهای شما جهت دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است.

لیزر موهای زائد یک روش بی‌خطر، کارآمد و موثر برای از بین بردن موهای ناخواسته در هر جایی از بدن که ممکن است رشد کنند، می‌باشد. این روش پوستی صاف و نرم را نتیجه می‌دهد که قطعاً تاثیرگذار خواهد بود. با اینکه این روش به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیاری از افراد کنجکاوند که بدانند “آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟” پاسخ این سوال مثبت است. برای اینکه این روش بیشترین تاثیر و دائمی‌ترین نتایج را داشته باشد، باید توسط یک متخصص و طی چنین جلسه انجام شود. متخصصین ما پوست شما را بررسی کرده و بسته به شدت موهای ناخواسته، ضخامت آنها و رنگ پوست تعداد جلسات درمانی لازم را جهت دستیابی به نتایج مطلوب پیشنهاد می‌کنند.

جهت مشاوره لیزر موهای زائد با کلینیک رازی تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

مزایای لیزر موهای زائد


 • موثر: در مقایسه با روش‌های دیگر، لیزر از بین بردن موهای زائد پس از سه تا پنج جلسه درمان موها را تا 90 درصد به طور دائم کاهش می‌دهد.
 • دقیق: تکنولوژی لیزر امروزی موهای تیره و زبر را مورد هدف قرار داده و ناحیه اطراف آن را سالم نگه می‌دارد.
 • سریع: هر پالس لیزر تنها کسری از ثانیه طول می‌کشد و می‌تواند بسیاری از موها را در یک زمان تحت درمان قرار دهد. صورت و دیگر نواحی کوچک می‌توانند تنها در کمتر از یک دقیقه تحت درمان قرار گیرند. پاها و سایر نواحی بزرگ‌تر نیز تا یک ساعت بطول می‌انجامند.
 • قابل پیش بینی: بیشتر افراد به طور متوسط در سه تا هفت جلسه به رفع دائمی موها دست پیدا می‌کنند.
 • ملایم: لیزر برداشتن موهای غیر تهاجمی بوده و نیازی به دوره بهبودی ندارد.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟


بله. از آنجا که موهای بدن به صورت مرحله به مرحله رشد می‌کنند، درمان‌های متعدد در فواصل مشخص توصیه می شود به طوری که تقریبا تمام فولیکول‌های مو می‌تواند در زمان رشد فعال تحت درمان قرار گیرند. هنگامی که یک فولیکول فعال مو با حرارت لیزر از بین می‌رود، موها نمی‌توانند مجدداً رشد کنند و موهای باقی مانده می‌ریزند. با هر جلسه درمان، تعداد فولیکول‌هایی که در حال رشد مو هستند بطور دائم کاهش می‌یابند.

اگرچه لیزر موهای زائد را به طور دائمی کاهش می‌دهد، اما میلیون‌ها فولیکول مو در بدن وجود دارند که به طور محتمل می‌توانند باعث رشد مجدد موها شوند. در ابتدا، انتظار کاملاً غیرفعال شدن تمام فولیکول‌ها واقع‌بینانه نیست؛ با این حال، موهای باقی‌مانده پس از درمان به شدت نازک و کمرنگ هستند، بنابراین احتمالاً آن‌ها را تشخیص نخواهید داد. همچنین، تمام فولیکول‌های مو در بدن فعال نیستند و با پیشرفت سن، فولیکول‌هایی که در حالت نهفته یا غیرفعال بوده‌اند، به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی داخلی مانند عدم تعادل هورمونی، بارداری، یائسگی، بیماری یا مصرف داروها، ممکن است فعال شوند. اگر پس از پایان جلسات اولیه درمان، توجه کردید که تعداد زیادی مو جدید رشد می‌کنند، احتمالاً نیاز به جلسات اضافی دارید.

لیزر چگونه می‌تواند موهای زائد را به طور دائم از بین ببرد؟


لیزر موهای زائد

در لیزردرمانی از پرتوهای لیزر با حرارت بالا به عنوان یک شکل خفیف تابش استفاده می‌شود. در طول فرایند درمان، این پرتوهای لیزر فولیکول‌های مو را حرارت داده و به آنها آسیب می‌رسانند. فولیکول‌های مو درست در زیر پوست قرار دارند. آنها مسئول تولید تارهای جدید مو هستند. در صورتی که فولیکول موها از بین بروند، تولید مو بطور موفقت غیرفعال می‌شود.

در مقابل، استفاده از موچین، تیغ کشیدن و اپیلاسیون همگی موهای بالای سطح پوست را از بین می‌برند. این روش‌ها فولیکول‌های تولید کننده‌ی مو را هدف قرار نمی‌دهند. نواحی زیر برای لیزر مو مناسب هستند:

 • زیر بغل
 • سینه
 • کمر
 • شانه‌ها
 • گردن
 • خط بیکینی
 • صورت (به غیر از ناحیه دور چشم)

این شکل از بین بردن مو برای موهای تیره‌تر و روی پوست روشن بهتر کار می‌کند. به این دلیل که لیزر ملانین مو (رنگ) را هدف قرار می‌دهد. حتی اگر برخی از موها از بین نرفته باشند، روشن بودن رنگ آنها می‌تواند ظاهر مو بر روی پوست را کاهش دهد. برخی از موها ممکن است ظرف چند روز بعد از اولین جلسه‌ درمان بریزند.

به طور کلی، لیزر موها یک فرایند نسبتاً سریع است. نواحی کوچکتر مانند لب بالا، می‌تواند تنها چند دقیقه طول بکشد. نواحی بزرگتر برای حذف موهای زائد، مانند کمر یا سینه، ممکن است یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

با وجود میزان موفقیت بالای لیزر موهای زائد، فولیکول‌های مو در نهایت بهبود پیدا می‌کنند. این امر منجر به تولید موی جدید می‌شود. برای اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج ممکن، نیاز به انجام جلسات درمانی متعدد خواهید داشت.

چرا نیاز به جلسات اضافه است؟


جلسات درمانی متعاقب برای نتیجه‌گیری بهتر از لیزر مو لازم است. تعداد دقیق جلسات لیزر برای هر فردی متفاوت است. بیشتر مردم بین چهار تا شش جلسه لیزر درمانی نیاز دارند. همچنین باید به هر جلسه ۶ هفته فاصله باشد، این بدین معنی است که چرخه درمان کامل می‌تواند تا نه ماه طول بکشد.

پس از هر جلسه احتمالاً متوجه کمتر شدن موهایتان می‌شوید. موهایی که باقی می‌مانند یا دوباره در می‌آیند، بافت نازک‌تر و رنگ روشن‌تری دارند. تخمین زده می‌شود که تعداد موها پس از جلسه ابتدایی 10 تا 25 درصد کاهش پیدا می‌کند. میزان کاهش پس از آن افزایش خواهد یافت، اما می‌تواند متغیر باشد.

علاوه بر این، برای دستیابی به بهترین نتایج به احتمال زیاد گاهی اوقات نیاز به جلسات نگهداری خواهید داشت. این جلسات می‌توانند باعث اطمینان از عدم رشد مجدد موها شوند. بسته به نیازهای فردی، ممکن است یک یا دو بار در سال پس از اتمام دوره‌ی اولیه درمان با لیزر نیاز به جلسات نگهداری باشد.

جدول زمانی برای هر جلسه همانند جلسات درمان اولیه لیزر موهای زائد است. به طور کلی، زمان‌بندی بستگی به ناحیه تحت درمان دارد. اگر درمان بر روی نواحی کوچکی انجام شود، در این صورت مدت زمان آن کوتاه‌تر خواهد بود.

متغیرهای درمان


رنگ مو، رنگ پوست، و میزان تحمل بیمار در برابر لیزر، همگی می‌توانند بر درمان اثر بگذارند. در شرایط مطلوب، هر جلسه درمان باعث حذف دائم بین 15تا 3۰ درصد از فولیکول‌های مو می‌شود. به همین دلیل است که این فرایند به 5 تا 6 جلسه درمان جهت دستیابی به کامل‌ترین نتایج مورد انتظار بیمار نیاز دارد.

چه زمانی نتایج آشکار می‌شوند؟


تقریبا دو هفته پس از درمان شاهد ریختن برخی از فولیکول‌های مو خواهید بود. موها از فولیکول‌هایی که مورد هدف قرار گرفته‌اند جدا شده و در طول درمان از بین می‌روند. با این حال، به خاطر داشته باشید که موها مرحله به مرحله رشد می‌کنند و نتایج تدریجی و تجمعی هستند. رشد مو بعد از هر درمان باید تا چند درجه کاهش یابد. هنگامی که موها در بین جلسات درمانی رشد می‌کند، معمولاً کمتر، نازک‌تر، روشن‌تر و با رشد کندتری خواهند بود. میزان حذف موها پس از هر درمان بستگی به رنگ و ضخامت مو، رنگ پوست و ناحیه تحت درمان دارد. برخی از افراد حتی پس از اولین درمان متوجه نتایج شده‌اند، اما به طور کلی، نتایج چشمگیر پس از 3 یا 4 جلسه قابل مشاهده هستند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره