آیا حالت دادن به ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی امکان پذیر است؟

آیا حالت دادن به ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی امکان پذیر است؟

اگر به طور طبیعی ابروهای نازک دارید یا سال‌ها پیش ابروهای خود را کنده یا آسیب زده‌اید، می‌توانید این آسیب را با کاشت ابرو جبران کنید
درست همانطور که کاشت مو می‌تواند مو را به روی سرتان بازگرداند، کاشت ابرو می‌تواند موهای ابرو را بازگرداند. بسته به میزان آسیب وارده، می‌توانید این فرآیند را بر روی یک یا هر دو ابرو انجام دهید. این جراحی نه تنها برای افرادی که می‌خواهند ابروهای پر تر داشته باشند مفید است، بلکه می‌تواند به افرادی که تمام یا بخشی از ابروهای خود را به علت زخم یا آسیب از دست داده‌اند، کمک کند.
اگر کاشت ابرو انجام داده‌اید، یک چیز را باید درک کنید. ممکن است مجبور باشید شیوه مراقبت و اصلاح ابروهای خود را تغییر دهید. مویی که به ناحیه ابرو پیوند داده شده، همانند موهای طبیعی ابرو نیست. این موها مانند موهای سر شما رفتار می‌کنند، به این معنی که ممکن است نیاز به تلاش بیشتری برای حفظ آراستگی ابروها داشته باشید

داشتن ابروهای پرپشت و ضخیم به چهره زیبایی خاصی می‌بخشد. اگر به هر علتی این موها دچار ریزش بشوند می‌تواند در فرد تاثیرات منفی بر جا بگذارد. خوشبختانه با کاشت ابرو طبیعی این مشکل برطرف شده است. شما می‌توانید با کاشت ابرو در مرکز تخصصی کاشت مو رازی به ابروهایی زیبا و خوش حالت که همیشه آرزو آن را داشتید برسید.
برای آگاهی بیشتر در مورد کاشت ابرو می‌توانید با شماره ‌۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمائید.

چگونه ابروهای خود را بعد از کاشت بردارید؟


انتظار برای رشد دوباره

همانند کاشت مو، نتایج کاشت ابرو بلافاصله قابل مشاهده نیست. در طی عمل جراحی، بسته به میزان حجمی که می‌خواهید ابروهایتان داشته باشد و اینکه در حال حاضر ابروهایتان چقدر کم پشت است، پزشک بین 50 تا 600 گرافت را پیوند می‌زند. در یک فرآیند متوسط 50 تا 350 گرافت استفاده می‌شود.
معمولا یک لایه دلمه بعد از این فرآیند روی موهای پیوند شده تشکیل می‌شود، اما بعد از چند روز باید از بین برود، همان طور که هر گونه نشانه‌ای از قرمزی یا تورم برطرف می‌شود. به طور معمول، موهای پیوند شده چند هفته پس از عمل جراحی می‌ریزند و پس از چند ماه دوباره شروع به رشد می‌کنند. ممکن است چند ماه یا حتی یک سال طول بکشد تا نتایج مورد نظرتان را بدست آورید.

 

 

آراستگی موها را حفظ کنید

موی سر و موی ابرو معمولا بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. هنگامی که برای پیوند ابرو از موهای پشت سر شما استفاده می‌شود، باید موهای پیوند شده را ترتیب دهید تا شبیه موهای ابرو به نظر برسند. بخشی از این کار می‌تواند توسط جراح انجام شود، که باید موهای پیوند شده را به گونه‌ای قرار دهد که در الگویی شبیه به شیوه طبیعی ابروها رشد کند.
بخش دیگر مرتب کردن ابروها به شما بستگی دارد. موهای پیوند شده به صورتی که در پشت پوست سر قرار داشته‌اند، رشد می‌کنند. در حالی که اکثر ابروها در حدود نیم اینچ یا کوتاه‌تر رشد می‌کنند، موهای پیوند شده به رشد خود ادامه می‌دهند. به جز اینکه بخواهید ابروهای واقعا بلند و بسیار پر داشته باشید، باید به طور منظم موهای پیوند شده ابرو را اصلاح کنید، تا بتوانید آراستگی و تمیزی آن‌ها را حفظ نمایید.
شما می توانید موهای خود را با یک موچین ابرو کوتاه کنید. اگر در مورد کوتاه کردن بیش از حد موها و یا بی نوک بریدن آن‌ها نگران هستید، بهتر است به یک فرد حرفه‌ای که می‌تواند ابروهای شما را به راحتی اصلاح کند، مراجعه نمایید.

کندن با احتیاط

در نگاه اول به نظر می‌رسد که لخت شدن ابروها دلیلی باشد که باعث شده است شما کاشت ابرو را در نظر بگیرید. اما سوال باقی می‌ماند: آیا می‌توانید موهای پیوند شده را بکنید؟ پاسخ به چند مورد بستگی دارد. در اغلب موارد، کندن گاه به گاه موها ممکن است خوب باشد. اما جراح شما ممکن است توصیه کند که قبل از اینکه موهای ابرو را بکنید، مدتی بعد از جراحی صبر کنید. اگر با قیچی ابرو این کار را می‌کنید، باید بسیار مراقب باشید که بیش از حد ابروهای خود را کوتاه نکنید، زیرا نتایج عمل جراحی را خنثی می‌کند.

شکل دادن و پیرایش

هنگامی که موهای پیوند شده رشد می‌کنند، می‌توانید آن‌ها را به همان شیوه ابروهای طبیعی خود، اصلاح کنید. این گفته بدان معنی است که شما می‌توانید از شانه‌های ابرو استفاده کنید تا ابروها کمتر نامنظم به نظر برسند و بتوانید هر گونه موی منحرف شده را با دقت بکنید. همچنین می‌توانید از یک مداد ابرو برای پر کردن ناحیه استفاده کنید.

انواع روش‌های کاشت  ابرو


تکنیک کاشت واحد فولیکولار (FUT)

تکنیک FUT برداشت موی طبیعی بیمار به نام واحدهای فولیکولی را فراهم می‌کند. سپس از پوست اطراف به گونه‌ای برداشته می‌شوند که به صورت ژنتیکی دست نخورده باقی بمانند. سپس با توجه به تراکم، توزیع، راستا، زاویه و جهت گیری مناسب که عوامل مهمی برای نتایج طبیعی هستند، در ناحیه گیرنده قرار می‌گیرند.
پیشرفت‌های حاصله در کاشت مو از ده سال گذشته، مزایایی را نشان داده است؛ که زاویه قرارگیری و تراکمی که برای الگوی طبیعی مو لازم است، فراهم می‌کند. پیشرفت‌هایی در زمان بهبود سریع‌تر و حداقل زخم در منطقه اهدا کننده نیز ایجاد شده است. با چشم غیر مسلح تقریبا غیرممکن است که تفاوت بین موهای موجود و موهای کاشته شده را تشخیص دهید. کل فرآیند کاشت مو بسته به تعداد گرافت‌های کاشت شما، حدود 5-6 ساعت طول می‌کشد و افراد معمولا حدود 5 تا 7 روز پس از عمل، به عملکرد عادی خود باز می‌گردند.

تکنیک بستن تریکوفیتیک

تکنیک بستن تریکوفیتیک کاشت  ابرو

زخم‌های ناحیه اهدا کننده در روش معمول کاشت مو در 95٪ افراد حدود 3-3 میلی متر عرض دارند و زخم‌های 2-3٪ بیماران ممکن است پهن‌تر باشد. راهکار کلیدی برای به حداقل رساندن میزان زخم قابل مشاهده، اعمال مستقیم عوامل کاهش دهنده اسکار مانند مشخصه‌های بهبود دهنده بافت سر و کلاژن است. بسته شدن تریکوفیتیک، که در لاتین ” دوست داشتن مو” نامیده می‌شود، رشد مو را به طور مستقیم از طریق یک زخم در حال بهبود تسریع می‌کند. جراحان زیبایی برای سال‌ها از این تکنیک‌ها در هنگام اصلاح خطوط مو در طول لیفت ابرو یا همراه با لیفت صورت استفاده کرده‌اند. قطعه کوچکی از یک لبه زخم، و همچنین موهای مربوطه، برداشته می‌شود. هنگامی که زخم بهبود می‌یابد و همچنین اسکار شکل می‌گیرد، فولیکول‌های موی پنهان شده و به طور جزئی بریده شده، از داخل اسکار شروع به رشد می‌کنند. از آنجایی که فولیکول‌های مو به این ترتیب بریده می‌شوند، به رشد خود ادامه می‌دهند و هیچ ضایعات فولیکولی غیر ضروری وجود نخواهد داشت.
فیزیولوژی بهبودی زخم و شکل گیری اسکار یک مسئله بسیار پیچیده است. بعضی از بیماران با یک اسکار تقریبا غیر قابل تشخیص، کمتر از 1 میلی متر بهبود می‌یابند، در حالی که سایر افراد ممکن است علی رغم بستن تریکوفیتیک یک اسکار پهن‌تر داشته باشند. جای زخم‌ها در محدوده 2-3 میلی متر به طور گسترده‌ای قبول هستند زیرا رشد موهای اطراف سبب پوشانده شدن اسکار می‌شود.

 

 

آیا متقاضی مناسبی برای جراحی کاشت مو هستم؟


کاشت مو نیاز به برداشتن یک قسمت از پوست پشت سر برای قرار دادن موها در ناحیه دریافت کننده دارد. اگر دچار مشکلات هموراژی (خونریزی) یا دیابت، فشار خون بالا، صرع، مشکلات قلبی و یا سایر اختلالات هستید، قبل از عمل جراحی، مهم است که به پزشک اطلاع دهید. بی‌حسی موضعی، مانند چیزی که برای درمان دندانپزشکی استفاده می‌شود، در طی کاشت مو استفاده می‌گردد. اکثر بیماران بدون هیچ مشکلی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره