آیا حالت دادن به ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی امکان پذیر است؟

آیا حالت دادن به ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی امکان پذیر است؟

اگر به طور طبیعی ابروهای نازک دارید یا سال‌ها پیش ابروهای خود را کنده یا آسیب زده‌اید، می‌توانید این آسیب را با کاشت ابرو جبران کنید
درست همانطور که کاشت مو می‌تواند مو را به روی سرتان بازگرداند، کاشت ابرو می‌تواند موهای ابرو را بازگرداند. بسته به میزان آسیب وارده، می‌توانید این فرآیند را بر روی یک یا هر دو ابرو انجام دهید. این جراحی نه تنها برای افرادی که می‌خواهند ابروهای پر تر داشته باشند مفید است، بلکه می‌تواند به افرادی که تمام یا بخشی از ابروهای خود را به علت زخم یا آسیب از دست داده‌اند، کمک کند.
اگر کاشت ابرو انجام داده‌اید، یک چیز را باید درک کنید. ممکن است مجبور باشید شیوه مراقبت و اصلاح ابروهای خود را تغییر دهید. مویی که به ناحیه ابرو پیوند داده شده، همانند موهای طبیعی ابرو نیست. این موها مانند موهای سر شما رفتار می‌کنند، به این معنی که ممکن است نیاز به تلاش بیشتری برای حفظ آراستگی ابروها داشته باشید

داشتن ابروهای پرپشت و ضخیم به چهره زیبایی خاصی می‌بخشد. اگر به هر علتی این موها دچار ریزش بشوند می‌تواند در فرد تاثیرات منفی بر جا بگذارد. خوشبختانه با کاشت ابرو طبیعی این مشکل برطرف شده است. شما می‌توانید با کاشت ابرو در مرکز تخصصی کاشت مو رازی به ابروهایی زیبا و خوش حالت که همیشه آرزو آن را داشتید برسید.
برای آگاهی بیشتر در مورد کاشت ابرو می‌توانید با شماره ‌۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمائید.

چگونه ابروهای خود را بعد از کاشت بردارید؟


انتظار برای رشد دوباره

مانند کاشت مو، نتایج کاشت ابرو نمی‌تواند به طور فوری قابل مشاهده باشد. در طول عمل جراحی، تعداد پیوندهایی که برای ابروهایتان ایجاد می‌شود وابسته به حجم مورد نظر و وضعیت کنونی ابروهایتان است. عموماً پزشک بین 50 تا 600 پیوند را انجام می‌دهد، با اینکه میانگین استفاده در یک فرآیند معمولی 50 تا 350 پیوند است.

بعد از این فرآیند، به طور معمول یک لایه دلمه بر روی موهای پیوند شده شکل می‌گیرد، اما این لایه باید در چند روز بعد از عمل جراحی از بین برود و هر نوع تورم یا قرمزی رفع شود. معمولاً موهای پیوند شده چند هفته پس از عمل جراحی ریزش می‌کنند و سپس بعد از چند ماه شروع به رشد مجدد می‌کنند. ممکن است طول بکشد تا حاصل مطلوبی از نتایج به دست آید، که ممکن است چند ماه یا حتی یک سال طول بکشد.

 

 

آراستگی موها را حفظ کنید

معمولاً موهای سر و موهای ابرو از یکدیگر به طور قابل توجهی متفاوت هستند. وقتی از موهای پشت سر شما برای پیوند ابرو استفاده می‌شود، مهم است موهای پیوند شده را به گونه‌ای ترتیب دهید که به شکلی شبیه به ابروها به نظر برسند. بخشی از این کار ممکن است توسط جراح انجام شود که موهای پیوند شده را در یک الگوی طبیعی ابروها قرار دهد تا به درستی رشد کنند.

بخش دیگری از مرتب سازی ابروها به شما وابسته است. موهای پیوند شده به صورت طبیعی در پشت پوست سر رشد می‌کنند. در حالی که ابروهای بیشتر در حدود نیم اینچ یا کوتاه‌تر رشد می‌کنند، موهای پیوند شده به رشد خود ادامه می‌دهند. مگر اینکه قصد داشته باشید ابروهای بسیار بلند و فراوان داشته باشید، باید به صورت منظم موهای پیوند شده را تنظیم کنید تا آنها را در حالتی آراسته و تمیز نگه دارید.

شما می‌توانید از یک موچین ابرو برای کوتاه کردن موهای خود استفاده کنید. اما اگر نگرانی درباره بریدن بیش از حد موها یا بی نوک شدن آنها دارید، بهتر است به یک حرفه‌ای مراجعه کنید که بتواند به راحتی ابروهای شما را ترتیب دهد و اصلاح کند.

کندن با احتیاط

در ابتدا به نظر می‌رسد که لخت شدن ابروها دلیلی باشد که شما به کاشت ابرو فکر کنید. اما سوال باقی می‌ماند: آیا می‌توانید موهای پیوند شده را ببرید؟ پاسخ به این سؤال به تعدادی عوامل بستگی دارد. در بسیاری از موارد، بریدن موها به صورت گاه به گاه ممکن است مناسب باشد. اما جراح شما ممکن است توصیه کند که قبل از بریدن موهای ابرو، مدتی صبر کنید پس از انجام جراحی. اگر قصد داشته باشید این کار را با قیچی ابرو انجام دهید، باید بسیار محتاط باشید تا ابروهای خود را بیش از حد کوتاه نکنید، زیرا این ممکن است باعث لغو نتایج عمل جراحی شود.

شکل دادن و پیرایش

هنگامی که موهای پیوند شده رشد می‌کنند، می‌توانید آن‌ها را به همان شیوه ابروهای طبیعی خود، اصلاح کنید. این گفته بدان معنی است که شما می‌توانید از شانه‌های ابرو استفاده کنید تا ابروها کمتر نامنظم به نظر برسند و بتوانید هر گونه موی منحرف شده را با دقت بکنید. همچنین می‌توانید از یک مداد ابرو برای پر کردن ناحیه استفاده کنید.

انواع روش‌های کاشت  ابرو


تکنیک کاشت واحد فولیکولار (FUT)

تکنیک FUT برداشت موی طبیعی بیمار به نام واحدهای فولیکولی را فراهم می‌کند. سپس از پوست اطراف به گونه‌ای برداشته می‌شوند که به صورت ژنتیکی دست نخورده باقی بمانند. سپس با توجه به تراکم، توزیع، راستا، زاویه و جهت گیری مناسب که عوامل مهمی برای نتایج طبیعی هستند، در ناحیه گیرنده قرار می‌گیرند.
پیشرفت‌های حاصله در کاشت مو از ده سال گذشته، مزایایی را نشان داده است؛ که زاویه قرارگیری و تراکمی که برای الگوی طبیعی مو لازم است، فراهم می‌کند. پیشرفت‌هایی در زمان بهبود سریع‌تر و حداقل زخم در منطقه اهدا کننده نیز ایجاد شده است. با چشم غیر مسلح تقریبا غیرممکن است که تفاوت بین موهای موجود و موهای کاشته شده را تشخیص دهید. کل فرآیند کاشت مو بسته به تعداد گرافت‌های کاشت شما، حدود 5-6 ساعت طول می‌کشد و افراد معمولا حدود 5 تا 7 روز پس از عمل، به عملکرد عادی خود باز می‌گردند.

تکنیک بستن تریکوفیتیک

تکنیک بستن تریکوفیتیک کاشت  ابرو

زخم‌های ناحیه اهدا کننده در روش معمول کاشت مو در 95٪ افراد حدود 3-3 میلی متر عرض دارند و زخم‌های 2-3٪ بیماران ممکن است پهن‌تر باشد. راهکار کلیدی برای به حداقل رساندن میزان زخم قابل مشاهده، اعمال مستقیم عوامل کاهش دهنده اسکار مانند مشخصه‌های بهبود دهنده بافت سر و کلاژن است. بسته شدن تریکوفیتیک، که در لاتین ” دوست داشتن مو” نامیده می‌شود، رشد مو را به طور مستقیم از طریق یک زخم در حال بهبود تسریع می‌کند. جراحان زیبایی برای سال‌ها از این تکنیک‌ها در هنگام اصلاح خطوط مو در طول لیفت ابرو یا همراه با لیفت صورت استفاده کرده‌اند. قطعه کوچکی از یک لبه زخم، و همچنین موهای مربوطه، برداشته می‌شود. هنگامی که زخم بهبود می‌یابد و همچنین اسکار شکل می‌گیرد، فولیکول‌های موی پنهان شده و به طور جزئی بریده شده، از داخل اسکار شروع به رشد می‌کنند. از آنجایی که فولیکول‌های مو به این ترتیب بریده می‌شوند، به رشد خود ادامه می‌دهند و هیچ ضایعات فولیکولی غیر ضروری وجود نخواهد داشت.
فیزیولوژی بهبودی زخم و شکل گیری اسکار یک مسئله بسیار پیچیده است. بعضی از بیماران با یک اسکار تقریبا غیر قابل تشخیص، کمتر از 1 میلی متر بهبود می‌یابند، در حالی که سایر افراد ممکن است علی رغم بستن تریکوفیتیک یک اسکار پهن‌تر داشته باشند. جای زخم‌ها در محدوده 2-3 میلی متر به طور گسترده‌ای قبول هستند زیرا رشد موهای اطراف سبب پوشانده شدن اسکار می‌شود.

 

 

آیا متقاضی مناسبی برای جراحی کاشت مو هستم؟


برای انجام عمل کاشت مو، لازم است یک قسمت از پوست پشت سر برداشت شود تا موها در منطقه دریافت کننده قرار گیرند. در صورتی که مشکلاتی مانند خونریزی یا دیابت، فشار خون بالا، صرع، مشکلات قلبی یا سایر اختلالات دارید، قبل از اقدام به جراحی، مهم است که به پزشک خود اطلاع دهید. در طول عمل کاشت مو، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود، مانند روشی که برای درمان دندانپزشکی استفاده می‌شود. بیشتر بیماران بدون هیچ مشکلی این عمل جراحی را تحت می‌کنند.

Call Now Buttonتماس و مشاوره